www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @726
Počítadlo


Spam poison

Program Košických kultúrnych centier

Od 8. februára do 14. februára 2016

Visual KidLab: Súčasná kresba

8. 2. 2016, 16.30 – 18.00, Kasárne/Kulturpark

Výtvarné workshopy Visual KidLab, ktoré sú určené pre deti a mládež vo veku od 4 rokov pre jednotlivcov aj organizované skupiny, vedie lektorka Petra Housková. Absolventka magisterského štúdia Ateliéru súčasného obrazu doc. Adama Szentpéteryho, akad. mal. KVUaI na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach sa okrem maľby venuje galerijnej činnosti (Šopa Gallery, predtým Pyecka Gallery) a spolupracuje na projekte K.A.I.R. (Košice Artist in Residence).

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/visual-kidlab-experimentalna…

Pod čiarou

Sharing Training: Kontaktná improvizácia

8. 2. 2016, 18.00, Kasárne/Kulturpark

Putovný pilotný projekt Sharing Training, ktorý odštartoval v rámci iniciatívy PST – priestor súčasného tanca v minulom roku, pokračuje aj v tomto. Je to otvorený tréning (priestor) pre tanečníkov, performerov, pedagógov tanca a všetkých, ktorí pracujú s pohybom. Slúži na vytvorenie siete medzi umelcami, pracujúcimi v performačnom či tanečnom odbore, pedagógmi a čerstvo vyštudovanými tanečníkmi na odovzdanie si skúseností, budovanie vzťahov a podporu komunikácie.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/sharing-training-kontaktna…

Pod čiarou

Kurz Adobe Lightroom

9. 2. 2016, 17.00 – 20.00, Výmenník Štítová

Nauč sa retušovať fotografie ako profesionál na workshopoch vo Výmenníku Štítová každý februárový utorok (2. 2., 9. 2., 16. 2. a 23. 2.) od 17.00 do 20.00 h na kurze Adobe Lightroom. Svetom fotografie bude záujemcov sprevádzať fotografka Michaela Demočková. Dnes sa s neupravenou fotkou neuspokoja ani fotoamatéri, preto je do nej potrebný istý zásah. Naučíš sa, ako spracovať zábery rýchlo, efektívne a najmä jednoducho (a to aj napriek tomu, že ich máš veľa), ako ich „vyvolať“ z formátu RAW a spraviť z nich žiarivú a peknú fotografiu či ako spájať zábery do HDR fotky.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/kurz-adobe-lightroom-vymennik…

Pod čiarou

Fashion KidLab: Inšpirácia Orient

9. a 11. 2. 2016, 16.30 – 18.30, Kasárne/Kulturpark

Módne workshopy, zamerané na podporu detskej kreativity v oblasti módy a dizajnu, pokračujú aj vo februári. Čakajú na šikovné ruky detí od štyroch rokov a staršie. Počas nich vznikajú jedinečné modely, ktoré tvoria pod vedením košickej módnej návrhárky Jany Polakovej.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/fashion-kidlab-inspiracia-orient-2

Pod čiarou

Music KidLab: Rytmy okolo nás

10. 2. 2016, 16.30 – 18.00, Kasárne/Kulturpark

Stredy patria v Kasárňach/Kulturparku deťom, ktoré sa chcú venovať hudbe. Pravidelné workshopy Music KidLab pokračujú aj vo februári. Ich témou budú Rytmy okolo nás. Počas nich skúsený lektor Róbert Egreši rozvíja hudobné zručnosti detí, ich hudobnú pamäť a predstavivosť. Podujatie je vhodné od štyroch rokov. Pravidelné stretnutia sa konajú v budove Bravo na 2. poschodí. Najbližšie to bude 10. februára o 16.30 h.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/music-kidlab-rytmy-okolo-nas-2

Pod čiarou

Music Zoom: Židovské inšpirácie

10. 2. 2016, 18.00, Kasárne/Kulturpark

Témou prvého tohtoročného MusicZoomu: Netradičného rozprávania o hudbe 10. februára budú Židovské inšpirácie. Zaoberať sa budeme najmä oblasťou klasickej hudby a jazzu, ktorej autori vedome čerpajú z bohatého dedičstva židovskej hudobnej tradície. Poukážeme aj na spoločenské, etnografické a religiózne pozadie žánrov židovskej hudby, v ktorej sa zároveň odzrkadľujú ozveny bolestných udalostí počas stáročí asimilácie a prenasledovania.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/musiczoom-zidovske-inspiracie

Pod čiarou

Ján Lazorík: Esencie folklórneho sveta

10. 2. – 13. 3. 2016, Kasárne/Kulturpark

Národopisec, osvetový pracovník a folklorista Ján Lazorík zasvätil svoj život folklóru. Zozbieral množstvo artefaktov ľudovej kultúry východného Slovenska, hlavne rodného hornotoryského regiónu (piesne, rozprávky, legendy, povesti, rozprávania zo života, príslovia, porekadlá, opisy ľudových zvykov či krojov). Výber z jeho bohatej zbierky si budú môcť návštevníci Kasární/Kulturparku pozrieť na výstave fotografií košických folklórnych súborov a interaktívnych tanečných domov pod názvom Esencie folklórneho sveta v budove Bravo od 10. februára do 13. marca. Pripravili ju Kultúrne centrum údolia Bodvy a Rudohoria a Klub milovníkov autentického folklóru.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/jan-lazorik-esencie-folklorneho-sveta-vystava

Pod čiarou

Jazz Days – Zuzana Mikulcová, Sisa Fehérová

11. 2. 2016, 19.30, Kasárne/Kultupark

Pódium na koncerte prvého ročníka Jazz Days, ktorý sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku 11. februára o 19.30 h, bude patriť ZUZANE MIKULCOVEJ. Chýbať nebude ani košická rodáčka SISA FEHÉROVÁ s kapelou FEHERO ROCHER.

Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová nie je na slovenskej scéne žiadnym nováčikom. V roku 2010 sa stala víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu a poslucháči ju môžu poznať aj ako speváčku skupiny Sanyland.

Kvinteto speváčky Sisy Fehérovej je zoskupenie, oscilujúce medzi džezom, bluesom a alternatívou.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/jazz-days-zuzana-mikulcova-sisa-feher-koncert

Pod čiarou

First Lego League

12. 2. 2016, 9.00, Kunsthalle/Hala umenia

Súťaž FIRST LEGO League je celosvetovou robotickou súťažou, kde si mladí ľudia vo veku od 10 do 16 rokov trénujú technické zručnosti v konštrukcii a programovaní robotov, rozvíjajú prezentačné zručnosti, učia sa komunikácii a tímovej spolupráci. V aule Maxima TUKE sa 15. decembra uskutočnila regionálna súťaž. Jej siedmy ročník pripravili pracovníci Strojníckej fakulty pod vedením doc. Ing. Jozefa Svetlíka, PhD.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/first-lego-league-roboticka-sutaz

Pod čiarou

Bratislavské gitarové kvarteto a Musica Cassovia

13. 2. 2016, 19.00, Kasárne/Kulturpark

V rámci 6. ročníka festivalu Prešovské dni klasickej gitary vystúpia 13. februára o 19. hodine na koncerte v Kasárňach/Kulturparku Bratislavské gitarové kvarteto a Musica Cassovia z Košíc. Diváci uvidia tieto dve hudobné telesá, ktoré úspešne koncertujú nielen doma, ale poznajú ich aj v zahraničí.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/10695

Pod čiarou

Janko Hraško a iné hraškoviny – bábkové divadlo

14. 2. 2016, 15.00, Kasárne/Kulturpark

Rozprávku pre malých a hladných o hrachu a o princeznej prídu zahrať herci Bábkového divadla Košice do Kasární/Kulturparku 14. februára o 15.00 h. Bábková hra Zuzany Kollárovej spája motívy klasickej ľudovej rozprávky Janko Hraško a známeho príbehu H. Ch. Andersena Princezná na hrášku. V oboch týchto rozprávkach dominuje hrášok, a práve táto zelenina je veľkým nepriateľom našej hlavnej hrdinky.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/janko-hrasko-a-ine-hraskoviny…

Pod čiarou

Tančiareň pre seniorov

14. 2. 2016, 17.00, Kasárne/Kulturpark

Nedeľné tančiarne v Kasárňach/Kulturparku sú určené pre seniorov, ktorí sa radi zabávajú a predovšetkým tancujú. Tradičný Čaj o piatej si vychutnávajú plnými dúškami a parket nezostáva nikdy prázdny. Ďalšie stretnutie sa uskutoční 14. februára so začiatkom o 17.00 hodine. V príjemnej spoločnosti svojich rovesníkov vo víre tanca zmysluplne vyplnia svoj voľný čas a zabudnú na svoje starosti i choroby. Ich obľúbené šlágre im zahrá skupina Duo Gemini.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/tanciaren-pre-seniorov-4

Pod čiarou

Neprehliadnite naše Youtube a SoundCloud kanály.

Podujatia sú spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
K13 – Košické kultúrne centrá: PF 2017 (22.12.2016)
Na Polievkovom festivale prevládali národné polievky (10.10.2016)
Polievkový festival nie je len o polievkach, ale aj o vzájomnej tolerancii a pochopení (05.10.2016)
Polievkový festival 2016 (21.08.2016)
Program Košických kultúrnych centier (07.07.2016)
V Košiciach vystúpi svetoznámy violončelista Mischa Maisky (28.06.2016)
Lucia Tallová – Before the beginning after the end (27.06.2016)
Festival USE THE C!TY prepojil verejný priestor s umením (08.06.2016)
Festival USE THE C!TY opäť prinesie do Košíc jedinečné podujatia a nezvyčajné zásahy do verejných priestorov (26.05.2016)
Adamcove dni oživia tradíciu zborového spievania (23.05.2016)
Na Konvergenciách zaznie hudba ruského klasika Šostakoviča (20.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (20.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (13.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (06.05.2016)
USE THE C!TY festival 2016 (05.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (29.04.2016)
Program Košických kultúrnych centier (25.04.2016)
Belgická hviezda Selah Sue uchváti Košice už o dva týždne (05.04.2016)
Program Košických kultúrnych centier (04.04.2016)
Monodráma Kontrabas je divadelným predstavením i koncertom zároveň (23.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (14.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (07.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (29.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (22.02.2016)
Jazzovému dňu pridá afrokubánsku príchuť basgitarista Richard Bona (19.02.2016)
Longital Suita sľubuje nevšednú výpravu za hranice klasiky (11.02.2016)
Divadlo Štúdio tanca uvedie v jeden večer dva autorské príbehy (10.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (01.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (25.01.2016)
Program Košických kultúrnych centier (17.01.2016)
Grantová výzva na podporu kultúrnych projektov (11.01.2016)
Program Košických kultúrnych centier (08.01.2016)

K13, 08. 02. 2016 | Prečítané: 529 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (16 hl.)
 
Nie (19 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 35
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore