www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @290
Počítadlo


Spam poison

Prípad bitúnka v Šaštíne odhalil vážne zlyhania, ministerka musí konať

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) ku škandálu na bitúnku v Šaštíne

Strana Sloboda a Solidarita vyzýva ministerku pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja Gabrielu Matečnú, aby uverejnila podrobnosti z výsledkov kontroly na už zrušenom bitúnku JOKO-JP v Šaštíne.

„Neexistuje žiaden dôvod na utajovanie výsledkov kontroly pri takom závažnom porušovaní zákonov, keď je vážne podozrenie zo všeobecného ohrozenia zdravia ľudí,“ povedala tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová.

A pokračovala:

„Je poľutovaniahodné, že na porušovanie zákonov neprišli úradní veterinári zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR, ale až investigatívni novinári. Rovnako je až komické, že samotná kontrola dokladov trvala nekonečné tri mesiace. K potrebným informáciám by sa inšpektori mali dopátrať v priebehu niekoľkých desiatok hodín. Ak je toto bežný a štandardný postup úradnej kontroly, je to len dôkaz o nefunkčnom kontrolnom systéme.“

SaS považuje za zlyhania chovateľov a súkromných veterinárnych lekárov, že až v 18 prípadoch zo 125 úradných kontrol neuviedli chovatelia pravdu o zdravotnom stave zvierat či o prebiehajúcej ochrannej lehote po aplikácii liekov.

„Žiadame ministerku, aby uverejnila celú vertikálu narábania s chorým dobytkom od miesta chovu až po umiestňovanie produktov vrátane množstva. Zároveň ju žiadame uverejniť okrem chovateľov dobytka aj súkromných veterinárnych lekárov, ktorí porušili zákon a aké sankcie voči nim uplatnili. V prípade, že bol porážaný ležiaci hovädzí dobytok, žiadame uverejniť aj vyvodenie zodpovednosti voči úradným veterinárom a prevádzkovateľovi bitúnka JOKO-JP,“ poznamenala Jarmila Halgašová.

A doplnila:

„Je totiž nepredstaviteľné, aby si úradní veterinári a zamestnanci bitúnka nevšimli v prevádzke chorý ležiaci dobytok. Takéto porušovanie zákona je oveľa nebezpečnejšie a závažnejšie, ako napríklad zabudnuté keksíky v regále obchodu, za ktoré udeľuje veterina miliónové pokuty.“

„Už pri kauze dovozu mäsa z Poľska sme upozorňovali, že sa to deje aj na Slovensku. Žiaľ, naše podozrenia sa potvrdili,“ uzavrela poslankyňa NR SR a členka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Anna Zemanová.

Foto:

Jarmila HalgašováAnna Zemanová

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 30. 07. 2019 | Prečítané: 190 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (520 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 908
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore