www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @843
Počítadlo


Spam poison

Prezident Andrej Kiska: V každom jednom z nás je kúsok diabla

Úryvok z prednášky

Prezident Andrej Kiska 29. novembra 2018 pred študentmi počas konferencie „Holokaust a extrémizmus: naozaj sme sa poučili z dejín?“ ostro odsúdil fašistickú ideológiu.

Zdroj video záznamu: Eugen Korda (.týždeň).

„Keď ale pôjdeme k extrémizmu, keď sa tak zamýšľame nad tým, ako je to v tých mladých ľuďoch, že ten extrémizmus vzniká. Čo sa deje v tých mysliach mladých ľudí? Treba si úprimne priznať, povedzme si to úprimne. V každom jednom z nás je kúsok diabla, aj kúsok anjela. To, že je v nás diabol, ukazuje, že aj Nemecko, ktoré bolo národom filozofov, hudobníkov, spisovateľov, dokázalo pred 2. svetovou vojnou sa takto sfanatizovať. Že je v nás kúsok diabla, ukazuje ale aj nová doba, ktorá ukazuje, že extrémizmus, potenciál extrémizmu, môže ľahko narásť. Pamätáte sa, fotky, pamätáte sa na fotky väzňov z Iraku, ktorých mučili americkí vojaci? Určite ste mnohí čítali o experimente, ktorý spravili medzi mladými ľuďmi, keď určitú skupinu v rámci pokusu spravili väzňami a druhú skupinu väzniteľmi. To sa im tak experiment vymkol z rúk, ako ten diabol dokázal narásť. A viete, čo podľa mňa rozhoduje veľmi v spoločnosti, či dokáže v tých dušiach mladých ľudí alebo vo všeobecnosti v spoločnosti rásť ten diabol? A kedy rastie ten anjel? To je nesmierna úloha. Tí, ktorí sa z rečníckych pultov, z televízií, na konferenciách, v štátnických prejavoch, prihovárajú aj ku vám, ale aj vo všeobecnosti, aj k našim občanom. Na tomto postoji, to, čo hovoria, čo sála z týchto prejavov, sa ovplyvňuje myslenie celej generácie ľudí. Ak sa pozrieme na utečencov, ako ľahko sa vzbudzuje strach, nenávisť, ako dôležité naopak je budovať, potiahnuť toho anjela, a hovoriť o pomoci ľuďom, ktorí utekajú pred smrťou.“

Archív:

Andrej Kiska: V každom z nás je diabol

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 28. 07. 2018 | Prečítané: 248 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom