www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @851
Počítadlo


Spam poison

Prečo je Kotleba pre SaS neprijateľný

Richard Sulík: „Spolupráca so stranou Mariana Kotlebu pre SaS neprichádza do úvahy.“

Richard Sulík, predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), 12. mája 2017 vydal vyhlásenie:

„Opäť raz by som chcel oznámiť verejnosti, že spolupráca so stranou Mariana Kotlebu pre SaS neprichádza do úvahy. Tomu je tak od prvého dňa, odkedy sa Marian Kotleba s jeho stranou dostal do parlamentu. Nikdy sme o tom nevyslovili najmenšie pochybnosti. Bohužiaľ, pravidelne sa stretávam s týmito otázkami. A preto považujem za dôležité povedať, že spolupráca s pánom Kotlebom neprichádza do úvahy, a to z konkrétnych, týchto troch dôvodov.

Po prvé. Marian Kotleba je za vystúpenie z Európskej únie a za vystúpenie z NATO. NATO vnímame ako garanta vonkajšej bezpečnosti Slovenska. A sme nielen za to, aby sme boli členmi NATO, ale aby sme si aj plnili naše záväzky. No, a čo sa týka Európskej únie, tak ja patrím k silným kritikom. Prednedávnom sme navrhli reformu Európskej únie. Európsku úniu treba kritizovať, treba tlačiť na reformy, pokiaľ to má byť v budúcnosti úspešný projekt. Ale považujeme za chybu, keby Slovensko z Európskej únie vystúpilo. Naopak! Členstvo v Európskej únii je pre Slovensko kľúčovým záujmom.

Druhý dôvod, prečo nebudeme spolupracovať so stranou Mariana Kotlebu, sú jeho ekonomické predstavy. Na jednej strane chce znížiť dôchodkový vek, čo je síce pekné, ľúbivé, len by to stálo stovky miliónov eur. Tam chce zvýšiť, tam chce pridať, tam chce stavať byty, tam chce investovať do protivzdušnej obrany a tak ďalej. Zároveň chce znížiť rovnú daň na 15 %, a zároveň chce mať vyrovnaný rozpočet. Toto je, ako kebyže poviem 2 a 2 je 17. No, ťažko sa potom s takouto stranou hľadajú rozumné, funkčné, ekonomické riešenia.

No, a ten tretí dôvod je, že Marian Kotleba, respektíve strana – Ľudová strana Naše Slovensko je fašistická. Na kandidátke tejto strany bol napríklad s číslom 88 pán Magát, ktorý s plnou vážnosťou tvrdí, že Hitler nezačal vojnu. Alebo poslanec za Ľudovú stranu Naše Slovensko je pán Mazurek, ktorý tvrdí, že 6 miliónov mŕtvych Židov je rozprávka. No, toto je pre nás jednoducho ‚no go‘.“

Zdroj video záznamu: EuropskeNoviny.sk.

Archív:

Sloboda a SolidaritaRichard SulíkEurópske noviny

Poznámky:

Politická strana, ktorej predsedom je Marian Kotleba, sa nazýva Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (skratka: ĽS Naše Slovensko).

88 je kódové číslo, ktorým nacisti (fašisti) vyjadrujú nacistický pozdrav Heil Hitler (vo význame – „Buď pozdravený, Hitler“ alebo „Zdravíme Ťa, Hitler“. Písmeno H je 8. v poradí v abecede: A, B, C, D, E, F, G a H.

No go – ide o novotvar, znamená čosi ako „za túto hranicu už nejdeme“ alebo „to je hranica, ktorú neprekročíme“.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.strana-sas.sk

SaS, 14. 05. 2017 | Prečítané: 778 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom