www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @594
Počítadlo


Spam poison

Právne bezvedomie

Neznalosť nie je cnosť

Súčasťou mediálnych manipulácií sa stalo laické používanie spojenia „predkupné právo“, akoby tento pojem znamenal, že je niečo vopred predané. Napríklad budova na Laurinskej ulici v Bratislave, ktorá je v spoločnom vlastníctve Spolku slovenských spisovateľov (SSS) a Asociácie organizácií spisovateľov Slovenska (AOSS).

V skutočnosti „predkupné právo“ (pri nájme budovy, do ktorej rekonštrukcie nájomca bude investovať 2 MILIÓNY EUR) zabezpečuje, aby vlastníci – počas trvania nájomného vzťahu – nehnuteľnosť nepredali niekomu inému bez vedomia nájomcu.

Uplatnenie „predkupného práva“ spočíva v tom, že nemožno obísť zmluvného partnera, ale prípadný predaj je možný len za najvyššiu cenu, ktorú môže ponúknuť aj iný záujemca.

Pri opakovanom dezinformovaní o nájomnej zmluve sa rovnako rutinne zamlčuje, že výška nájomného sa každý rok zvyšuje podľa miery inflácie oficiálne oznámenej Eurostatom (Európskym štatistickým úradom).

Dezinformačná kampaň, ktorú rozpútal Jaroslav Rezník starší najmä prostredníctvom štátnej tlačovej agentúry TASR, ktorej generálnym riaditeľom je jeho syn Jaroslav Rezník mladší, vyniesla niektorých šíriteľov na kľúčové pozície v SSS. Čas ich mandátu sa však kráti, ibaže by sa spoliehali na pokračujúcu manipulovateľnosť právne nevzdelanej členskej základne, ktorú urýchlene zväčšili o množstvo literárne neznámych mien.

Možno rátajú aj so stratou pamäti, ktorá postihla niektorých ďalejslúžiacich členov Predstavenstva SSS, ktorí približne v marci 2013 zrazu zabudli na svoje vlastné predchádzajúce rozhodnutia, ktoré prijali po racionálnych diskusiách v rámci dlhodobého úsilia odvrátiť likvidačný tlak zo strany AOSS.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.
predseda SSS (2003 – 2007)
tajomník SSS (1998 – 2003, 2007 – 2013)
šéfredaktor časopisu SSS Literárny týždenník (2010 – 2013)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.
– básnik, dramatik, publicista, prekladateľ
Čerpané z:
vlastný zdroj, osobná stránka

Pavol Janík, 12. 11. 2013 | Prečítané: 6922 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: 1 %
15-11-19 * 16:47
 Re: Európska únia
10-11-19 * 09:32
 Re: Dobrý záber
04-11-19 * 21:10
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore