www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @957
Počítadlo


Spam poison

Pracovníci v oblasti vzdelávania a výchovy sa zdokonalia v jazykoch

Aktivizujúce metódy vo výchove

Nielen obohatenie slovnej zásoby v anglickom a nemeckom jazyku, ale aj získanie inšpirácie a poznatkov zo zahraničných školských systémov pre ďalšie pôsobenie v odbornej praxi. To sú hlavné ciele Modulu 4 – Jazykového vzdelávania, realizovaného v rámci národného projektu Aktivizujúce metódy vo výchove. Zúčastní sa ho päťdesiat pracovníkov, pôsobiacich v oblasti vzdelávania a výchovy.

Vzdelávanie v nemeckom a anglickom jazyku sa začalo dnes v Prešove a Banskej Bystrici. Účastníci si počas neho v malých skupinách zlepšujú schopnosť používať cudzí jazyk a symboly pri práci s cudzojazyčnými odbornými textami. Tie sú obsahovo zamerané na aktivizujúce metódy výchovy a vzdelávania, ako aj na ich využívanie v edukačnom procese. K tejto téme existuje len obmedzené množstvo odbornej literatúry v slovenskom jazyku, naopak dostupné sú najmä zdroje v angličtine a nemčine.

„Účastníci si počas vzdelávania nielen obohatia doterajšiu slovnú zásobu o odborné výrazy a frázy, ale budú môcť využiť zahraničné odborné texty popisujúce skúsenosti, názory, teórie a odporúčania kolegov z iných školských systémov vo svojej odbornej činnosti,“ vysvetľuje Slavomír Grúber, národný koordinátor projektu Aktivizujúce metódy vo výchove.

Jazykové vzdelávanie potrvá do konca októbra 2015. Záujemcovia o vzdelávanie si viac informácií o možnosti prihlásenia nájdu v aktualitách na webovej stránke Aktivizujúce metódy vo výchove .

Pod čiarou

Metodicko-pedagogické centrum je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 26. 08. 2015 | Prečítané: 465 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore