www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @638
Počítadlo


Spam poison

Poslanec strany MOST – HÍD sa správa ako zlodej prichytený pri čine

Vláda nedokáže v 21. storočí vyriešiť problém preplnených čakární

Jana CigánikováPoslanec strany MOST – HÍD Tibor Bastrnák sa správa ako zlodej prichytený pri čine, ktorý prstom ukazuje na nevinného. Tvrdí to najsilnejšia opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Opozícia podľa poslankyne NR SR za SaS Jany Cigánikovej netvrdí, že vládna koalícia ide zaviesť povinné poplatky u lekárov.

„Tvrdíme, že poslanecký návrh pána Bastrnáka, aby lekári mohli mať doplnkové ordinačné hodiny a v rámci nich poskytovať zdravotnú starostlivosť poistencom za úplatu až do výšky 50 eur, je sociálne bezohľadný a navyše bol podaný zbabelo, na poslednú chvíľu,“ hovorí Cigániková.

Poslanec strany MOST – HÍD svojím návrhom podľa SaS navodí stav, keď bude v ekonomickom záujme lekárov a poisťovní, aby podstatnú časť svojich výkonov realizovali počas doplnkových ordinačných hodín, teda za peniaze pacientov, a nie riadnych ordinačných hodín, ktoré sú zväčša kryté peniazmi z verejného poistenia.

Koalícia chce nechať pacienta uhradiť celú zdravotnú starostlivosť len preto, že ho donúti objednať sa na čas bez spoluúčasti štátu, ktorý ja za tento stav zodpovedný. Ak potom štát použije peniaze ľudí vybrané na daniach na platenú populistickú volebnú kampaň pre Roberta Fica napríklad vo forme vlakov zadarmo, považujeme to za vysoký morálny hazard a eticky a spoločenský zločin,“ povedala Cigániková.

Opozícia s takýmto postupom nesúhlasí, lebo ten celý systém zdravotného poistenia stavia naruby.

„Je príznačné, že táto vláda nedokáže v 21. storočí vyriešiť problém preplnených čakární prijímaním opatrení, ktoré by zdravotníkov aj mimo súkromných polikliník motivovali k manažmentu pacienta. Miesto toho hystericky kope do opozície,“ doplnila Jana Cigániková.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 26. 11. 2017 | Prečítané: 250 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 22
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Step
21-10-18 * 16:09
 Medea
21-10-18 * 16:06
 Diskusia
21-10-18 * 15:07
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore