www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @077
Počítadlo


Spam poison

Poslanec NR SR Ľuboš Blaha verejne ospravedlňuje komunistické zločiny

Tvrdí: Za socializmu sa žilo normálne

Ľuboš Blaha

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 048 × 1 155 bodov.

Ľuboš Blaha 9. júla 2019 o 10.19 h napísal na svojom facebookovom účte:

„Dám Ti jednu súdružskú radu: už nikdy nepíš status po siedmych vodečkách.“

Správne má byť „siedmich“. Ale len z pohľadu spisovnosti.

Ďalej si Blaha, poslanec NR SR, dovolil napísať:

„ÁNO, ZA SOCIALIZMU SA ŽILO NORMÁLNE – KONEČNE TO KUKAN PRIZNAL“

Nemyslím si, že sa žilo normálne. V 50. rokoch minulého storočia komunisti pomocou štátnych orgánov ako ŠtB, Zboru národnej bezpečnosti (teda polície) v úzkej spolupráci so súdnictvom a prokuratúrou systémovo podľa požiadaviek KGB, a teda podľa požiadaviek ruskej strany v rámci Sovietskeho zväzu, vraždili nielen politickú konkurenciu, ale aj samotných prominentných komunistov.

Čakám, kedy Ľuboš Blaha verejne povie, že sa dištancuje od komunistických zločinov. Vari tie vraždy, ktoré spáchali komunisti, boli normálne? Neboli! Ale uvedomuje si to Blaha?

Stačí mi, ak politik za stranu SMER – sociálna demokracia, Ľuboš Blaha, ktorý obhajuje tzv komunistický režim s názvom socializmus, napíše, že „áno, aj komunistický režim bol zločinecký“. Ide o roky 1948 až 1989. Dokáže sa Blaha vyrovnať so zločinmi, ktoré spáchali komunisti?

Blaha ignoruje smutné udalosti.

Čo nestihli nacisti (fašisti), to dokončili komunisti. Nacisti mali akési ťažkosti s popravou Milady Horákovej, ale komunisti tieto ťažkosti ľahko odstránili. Bola popravená komunistami 27. júna 1950.

Milada Horáková bola poprednou členkou strany Česká strana národně sociální (skratka ČSNS). Blaha by mal vedieť, že strana bola založená v roku 1897 ako Strana Národních Dělníků (SND) odštiepením vlastenecky zmýšľajúcich robotníkov a nižších stredných vrstiev od dovtedy prevážne jednotného robotníckeho hnutia. Po vzniku Československej republiky došlo v strane k organizačným zmenám, ktoré sa prejavili navonok prijatím nového programu i názvu Československá strana socialistická.

Milada Horáková ako socialistka bola tiež aktívna v otázkach solidarity, a to predovšetkým na poli sociálnej spravodlivosti, sociálnej starostlivosti a zabezpečenia. Bola členkou Československého červeného kríža a rady ďalších sociálnych spolkov.

Citujem z Wikipédie:

„Neušla však pozornosti gestapa a 2. augusta 1940 bola spoločne s manželom zatknutá, avšak za prácu v Ženskej národnej rade (ŽNR). Po zistení napojenia na odboj bola tvrdo vypočúvaná a bitá, pre gestapo však bez úspechu. Týranie Horákové dosvedčuje jej spoluväzenkyňa z pankráckej väznice Zdena Mašínová staršia. Dva roky bola zadržaná na Pankráci a na Karlovom námestí, po atentáte na Heydricha bola prevezená do Malej pevnosti v Terezíne, kde neskôr viedla oddelenie tamojšej „marodky“, čo jej umožnilo relatívne voľný pohyb po lágri. Tu sa znovu stretla so svojím vzorom Františkou Plamínkovou, neskôr popravenou na Kobyliskej strelnici. Z Malej pevnosti v Terezíne bola v júni 1944 prevezená do Lipska a potom do Drážďan. Súd s Horákovou sa konal v Drážďanoch v októbri 1944, kde sa sama obhajovala v nemčine. Prokurátor jej navrhol trest smrti, ktorý súd nakoniec zmenil na 8 rokov väzenia. Ten si odpykávala do apríla 1945 v ženskej väznici v Aichachu pri Mníchove (v Hornom Bavorsku), v blízkosti Dachau, kde ju oslobodila americká armáda.“

Nič by som nemusel vyčítať marxistovi Blahovi, keby sa vyjadril ku komunistickým zločinom. Najmä ma štvú sprosté klamstvá, ktoré komunisti šíria cez sociálne siete. Tu ponúkam jeden takýto komunistický propagačný materiál. Aj keď sa voliči o komunistov nezaujímajú, oni si svoje pesničky pokojne propagujú.

„Tak znova. Komunisti za 40 let postavili přehrady – jen na Vltavě: Orlík, Lipno I,II, Kamýk, Slapy, statisíce bytů, tepelné, jaderné elektrárny Dukovany, Jaslovské Bohunice, metro pod Prahou, které funguje dodnes, dálnici Praha-Brno – kterou dnes nejsou schopni ani udržovat, celá nová města, jako Havířov, Poruba… šlo by psát dále a teď se zamyslete, co se postavilo za posledních 30 let, když už se jaksi může a nejsme pod Rusem.

Skoro nic se nepostavilo a co se postavilo nefungovalo, jako tunel Blanka a pouze se opravuje, renovuje.

Zatepluje se to, co postavili komunisté. Neobdivuji komunisty, ale netlučte lidem do hlavy jakési bludy, stačí, když každý popřemýšlí a srovná si to v hlavě. A třeba víte co?

Ten starý komunistický byt 2+1, co stál 18 600 Kč v Olomouci, na který se rodina složila, nebo se dalo našetřit za jeden rok, nebo zdarma (odpracování 10 let ve firmě), někdy za stabilizační příspěvek.

Tento ‚komunistický‘ byt, o 40 let starší, se dnes prodává za 2 MILIONY a lidé se zadluží na 20 let.

Šlo by pokračovat, co zemědělství?

Patřilo k nejlepšímu v Evropě, byli jsme soběstační, dnes?

Vše zlikvidované, kravíny zavřené, zrušené, 65 % vepřového dovážíme, ovoce, zelenina jakbysmet.

Cukrovary zavřené, na vše kvóty a na polích jen řepka a kukuřice.

Lidé zde přišli o práci. Svoji vinici si nenasadíte, protože máme limity.

Co fabriky? Kladno, Vítkovice, ČKD?

V čem je tato doba lepší?

Že veškeré zisky z výroby i obchodu jdou do ciziny? Vždyť ty kurvy prodali Francouzům i vodu.

Ještě chybí nechat si zakázat dostavbu Temelína, nebo ho zavřít a budeme závislí úplně na všem.

Jsme kolonie se vším všudy, rabovaná a levná pracovní síla, kdy i to, co za práci dostaneme odvádíme nákupem do ciziny.

Proč? Protože obchody (Kaufland, Tesco, Lidl, Albert) a zboží jsou z ciziny a tam také odchází zisk.

Kdo tedy napáchal pro zemi větší škodu?

Teď už chybí ukrást jen to lithium, o kterém se po volbách okamžitě přestalo psát.

Jo a ještě dotaz na autorku článku:

Kteří komunisté to mají zaplatit?

Já myslím, že platit by měli ti komunisté, co byli v posledních vládách za 30 let. Čalfa, Pithart, Kočárník, Rychetský, Rusnok, STBák Tošovský atd. atp.

A kdo byl největší potkan?

Havel, komunisty se zvolit nechal a komunistu jmenoval premiérem, při druhé volbě musel nechat zavřít na vazbu poslance Sládka, aby o ten jeden, jediný hlas byl zvolený znova, protizákonně a všichni drželi hubu.

Dnes?

Demokratické volby a lidé lezou jako idioti do ulic, protože nevyhrál jejich kandidát. Fuj.

Chce to jediné, ať vítěz bere vše, tedy většinový systém a zbavit se těch celoživotních parazitů, Kalousků apod. co mají 5 %, ale kvičí, urážejí a jsou slyšet ze všech stran.

Co napsat na závěr?

Za vlády komančů se budovalo, komanči nedělali dluhy, za novodobých havlovidních kurev se vše rozkradlo, vybudovalo se hovno a státní dluh už je třináctimístný a neustále roste.“

A toto šíri prominentný komunista, bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za KSS, Karol Fajnor. Dnes nie je členom KSS, aspoň podľa jeho aktivít. Komunisti majú totiž dnes frustráciu z Komunistickej strany Slovenska, a tak zakladajú rôzne podobné organizácie. Napríklad, keď sa zopár členov v KSS urazilo, tak vytvorili novú stranu VZDOR – strana práce. Po krátkej hádke medzi členmi strany VZDOR a KSS nakoniec sa dohodli na koalícii v prípade účasti do Europarlamentu. Síce nezískali mandát europoslanca, ale koalícia KSS a VZDOR – strana práce získali spolu 0,62 %.

Blaha, ktorý je prominentom strany SMER – sociálna demokracia získala 15,72 %. A Blaha napriek tomu obhajuje socializmus. Zaujíma ma, aký má názor na komunistické vraždy. Boli nutné pre robotnícku triedu?

Pokiaľ Blaha neodsúdi komunistický režim za spáchané zločiny, tak nemá čo robiť v sociálno-demokratickej strane. Je čiernou ovcou v strane SMER – sociálna demokracia. Prečo klesajú preferencie strane SMER – sociálna demokracia? Nie je to kvôli Ficovi, je to kvôli Blahovi.

Prečo Blaha neopustí stranu SMER – sociálna demokracia a neprejde ku skutočným komunistom napríklad z KSS? Lebo dobre vie, že tam by nemal tie poslanecké výhody, aké si užíva pomocou strany SMER – sociálna demokracia.

Foto:

Blaha (Facebook)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ako sa podľa vás nazýva spoločenské zriadenie, ktoré bolo u nás do roku 1989? (Zvoľte najvhodnejšie.)

Demokratický socializmus (Počet hlasov: 39)
(6.37 %)

Marxistický socializmus (Počet hlasov: 80)
(13.07 %)

Reálny socializmus (Počet hlasov: 41)
(6.70 %)

Socializmus s ľudskou tvárou (Počet hlasov: 32)
(5.23 %)

Vedecký socializmus (Počet hlasov: 18)
(2.94 %)

Socializmus ako prvá fáza komunizmu (Počet hlasov: 65)
(10.62 %)

Socializmus (Počet hlasov: 132)
(21.57 %)

Komunizmus (Počet hlasov: 56)
(9.15 %)

Totalita (Počet hlasov: 61)
(9.97 %)

Hlboká totalita (Počet hlasov: 43)
(7.03 %)

Štátny kapitalizmus (Počet hlasov: 45)
(7.35 %)Celkom hlasovalo: 612

Ján Parada, 13. 07. 2019 | Prečítané: 767 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (181 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1223
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore