www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @335
Počítadlo


Spam poison

Pokračovanie projektov podporených z participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica

Do rozhodovania sa zapojilo takmer 500 Bansko­bystričanov

V júni 2015 občania Banskej Bystrice rozhodli svojimi hlasmi o projektoch, ktoré získali podporu z participatívneho rozpočtu mesta v celkovom objeme 19 370 eur. Do rozhodovania sa zapojilo takmer 500 Banskobystričanov.

Podporu získalo päť projektov, pričom Mestské zastupiteľstvo sa rozhodlo dofinancovať projekt, ktorý skončil na šiestom mieste. Podporené projekty sa od júla 2015 realizujú. Rozhodli sme priniesť krátku sumarizáciu ako tieto projekty pokračujú.

Laskomerské singletraily

Projekt Laskomerské singletraily, ktorý je určený pre široké spektrum vyznávačov horských bicyklov a prinesie nové možnosti jazdenia a vyžitia na horskom bicykli, získal podporu vo výške 3 503,40 eur. V rámci projektu sa vytvoria špeciálne chodníky pre jazdu na horskom bicykli v Laskomerskej doline.

„V septembri sa členovia koordinačnej rady po dohode s predkladateľom projektu vybrali na zaujímavú prehliadku postupu prác na tvorbe singletrailov. V lese nad Laskomerskou dolinou brigádnici-dobrovoľníci tvoria trasy pre bikerov. Zistili sme, že práca je to veľmi namáhavá. Konkrétne ide o zmenu a prispôsobovanie prírodou vytvoreného terénu tak, aby bol vhodný a zaujímavý pre tých, čo si chcú vychutnať jazdu na horskom bicykli. V tomto prípade si brigádnici nevystačia len so svojím vlastným úsilím a nápadmi, nevyhnutný je tiež príspevok zo strany prírody, minimálne v podobe dažďa, ktorý pomáha k vytvoreniu želanej kvality trate. Brigádnici sa snažia vytvoriť vhodnú trať jednak zabezpečením kvality pôdy na trati, ďalej spevňovaním okrajov trate tam, kde je to potrebné a tiež formovaním nerovností na povrchu, aby boli traily pre bikerov zaujímavou trasou,“ uvádza Daniela Haragová, členka koordinačnej rady participatívneho rozpočtu pre Banskú Bystricu.

Pavol Krnáč z občianskeho združenia KoLesom, ktoré projekt Laskomerských singletrailov predložilo, vyzýva záujemcov, ktorí by chceli pomôcť pri brigádach na úpravách terénu, aby sledovali ich facebookovú stránku www.facebook.com/KoLesom.oz, na ktorej pravidelne uverejňujú výzvy na brigádu, prípadne je možné sa kontaktovať prostredníctvom e-mailovej adresy kolesom.oz@gmail.com.

Sásovská mozaika

Projekt Sásovská mozaika bol podporený sumou 4 660 eur. V rámci tohto projektu prebehli počas letných mesiacov 2 workshopy v komunitnom centre občianskeho združenia Nádej deťom.

Dorota Martincová, predkladateľka projektu Sásovská mozaika, vysvetľuje:

„Počas prvého stretnutia sme sa zoznamovali, učili účastníkov a účastníčky rozprávať príbehy s využitím rôznorodých symbolov a spoločne tvorili a kreslili víziu, ako by mozaika mohla vyzerať. Deti si vybrali motív kolesa, do ktorého sa postupne budú zapracúvať jednotlivé obrázky, ktoré si predkreslili a ktoré doplnia ďalší zúčastnení a zúčastnené, keď sa bude pracovať priamo na stene. V rámci druhého workshopu sme prezentovali mozaiky, ktoré komunity vytvorili v iných mestách a krajinách, učili sa skladať obrázky z papierových výstrižkov a vyskúšali si tak, ako sa bude pracovať s mozaikovými kachličkami. Dobrovoľníci si za odmenu mohli pozrieť a vypočuť tanečné a spevácke vystúpenie skupiny Romano Rat, v ktorej pôsobia deti zapojené do projektu. Stretnutí sa doposiaľ zúčastnilo 38 ľudí.“

V septembri pripravili stenu, na ktorej vznikne mozaika, natreli ju špeciálnym náterom a začiatkom októbra začali s tvorbou mozaiky. Fotogalériu nájdete na stránke Komunitného centra Sásová.

Získanie prostriedkov na zabezpečenie chodu detského folklórneho súboru Radosť Banská Bystrica a tlač prezentačnej brožúry

Hlavným cieľom projektu, ktorý získal podporu 3 500 eur, je zlepšiť prezen­táciu súboru navonok formou reprezentačnej brožúry a pokrytie nákladov na prevádzku súboru.

„Snahou nášho detského folklórneho súboru je dôstojná reprezentácia nášho banskobystrického regiónu, ktoré je špecifické svojou ľudovou hudbou, tancom a pestro vyšívanými krojmi, ale aj ponúknuť deťom priestor na efektívne využitie voľného času. Svojou činnosťou sa snažíme podnecovať záujem o folklórnu činnosť, aby si aj dnešná mladá generácia ctila a vážila ľudové tradície, remeslá, zvyky, piesne, tance. Našou snahou je zachovávať a zbierať zdedené vzácnosti našich predkov a s hrdosťou ich prezentovať verejnosti,“ uvádza Zuzana Krnáčová, realizátorka projektu.

V súčasnosti prebiehajú práce na propagačnej brožúre.

Ďalšími podporenými projektmi, o ktorých priebehu sa dozviete nabudúce, sú:

Oddychová zóna pre deti a dospelých v mestskom parku s výtvarnými prvkami s rozpočtom 1 900 eur,
Dopravné ihrisko s rozpočtom 5 000 eur,
EKO Fončorda – Externá Komunitná Obývačka s rozpočtom 4 999 eur.

Foto:

Laskomerské singletrailyLaskomerské singletrailySásovská mozaika
Sásovská mozaikaSásovská mozaikaSásovská mozaika

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Participatívny rozpočet pre Banskú BystricuParticipatívny rozpočet pre Banskú Bystricu
– je proces priamej, dobrovoľnej a všeobecnej demokracie zabezpečujúcej ľuďom možnosť diskutovať o všetkom, čo súvisí s verejným rozpočtom a politikou a zároveň prijímať relevantné rozhodnutia
Čerpané z: www.pr.banskabystrica.sk a www.facebook.com/groups/PRpreBB

PRpreBB, 06. 10. 2015 | Prečítané: 560 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (179 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1221
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
 Re: No tak!
15-09-20 * 08:30
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore