www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @586
Počítadlo


Spam poison

Podpora mobility zo strany zamestnávateľov: uskladnenie bicyklov

Európsky týždeň mobility od 16. do 22. septembra 2015

Zamestnávatelia majú povinnosť zabezpečiť možnosti na parkovanie bicyklov svojich zamestnancov, a to nielen počas týždňa mobility. Výrazná časť však túto povinnosť ignoruje.

Európsky týždeň mobility je kampaň o udržateľnej mestskej mobilite. Jedným zo spôsobov zlepšenia udržateľnosti mobility je podpora dochádzania bicyklom do práce. Jedným z problémov, s ktorým sa ľudia dochádzajúci na bicykli stretávajú, je možnosť bezpečného uskladnenia svojho bicykla v robote. Zákonník práce na tento problém pamätá a už desiatky rokov dáva povinnosť zamestnávateľom zabezpečiť uskladnenie bicyklov. Podľa § 151 odseku 3 zákonníka práce má túto povinnosť nielen voči svojim zamestnancom, ale aj voči všetkým ostatným osobám činným na jeho pracoviskách (najmä vyslaní pracovníci alebo pracovníci ADZ).

Ignorovanie tejto povinnosti má negatívne dôsledky pre zamestnávateľa. Podľa §193 zákonníka práce preberá hmotnú zodpovednosť za uskladnené bicykle aj v prípade, že túto povinnosť vytvorenia možností uskladnenia bicyklov neponúka. Je preto v záujme zamestnávateľa pripraviť pohodlné a bezpečné miesto na uskladnenie bicyklov.

Plnenie si tejto povinnosti zamestnávateľmi výrazne zaostáva za ideálom. Z trinástich slovenských ministerstiev si v roku 2014 túto povinnosť neplnilo 7 ministerstiev, rok pred tým 9. Preto, nielen v rámci týždňa mobility, vyzývame verejné i súkromné inštitúcie aby plnili povinnosť zabezpečenia miesta na uskladnenia bicyklov a umožnili tak svojim zamestnancom zdravý, ekologický a ekonomický spôsob dopravy do zamestnania.

Inštitút zamestnanosti sa celý rok zapája do európskeho týždňa mobility. Pracovníci i návštevníci majú možnosť uskladniť svoje bicykle v našich priestoroch.

Dopravná značka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Inštitút zamestnanosti
– je občianske združenie, mimovládna nezisková organizácia, ktorej náplňou je výskum problémov zamestnanosti
– zbiera informácie o trhu práce s cieľom byť platformou pre ich výmenu
Čerpané z: www.iz.sk

IZ, 16. 09. 2015 | Prečítané: 605 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore