www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @120
Počítadlo


Spam poison

Petržalka má ďalších deväť Junior osobností

Junior osobnosť Petržalky 2017

Junior osobnosť Petržalky 2017

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 4 000 × 2 664 bodov.

Stalo sa už dlhoročnou tradíciou, že v závere školského roka starosta mestskej časti Bratislava-Petržalka Vladimír Bajan oceňuje titulom Junior osobnosť Petržalky najúspešnejších žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti, ktorí reprezentovali svoju školu a mestskú časť v rôznych medzinárodných, celoslovenských, krajských a okresných predmetových olympiádach, postupových súťažiach, víťazi rôznych športových disciplín a tiež žiaci, ktorí svoje výborné výchovno-vzdelávacie výsledky potvrdili aj v celoštátnom testovaní žiakov 9. ročníka a dosiahli vynikajúce výsledky nad celoslovenský priemer. Už po dvanásty raz bolo oceňovanie našich žiakov súčasťou multižánrového projektu Dni Petržalky, ktorého vyvrcholenie – celodenný Galaprogram na Dostihovej dráhe – spojil Petržalčanov v sobotu 17. júna 2017. Postupne vyšlo na pódium deväť žiakov, ktorých úspechy, pevná vôľa a dobré srdce sú inšpiráciou nielen pre spolužiakov, ale aj pre dospelých.

„Vôbec nemám také obavy, ako sa nám snažia podsúvať médiá, o dnešnú generáciu. Títo mladí ľudia sú jasným dôkazom toho, že Slovensko je a bude dobrým miestom pre život,“ prihovoril sa nielen oceneným, ale aj ich rodičom a učiteľom starosta Vladimír Bajan a zároveň im poďakoval za ich úsilie pri výchove mladej perspektívnej generácie.

Slávnostné dopoludnie spríjemnili prítomným slečny z tanečného súboru HALÓ, HALÓ pod vedením Dr. Eriky Brandnerovej, spevom a krásnou hudbou zaujali žiaci zo ZUŠ Jána Albrechta pod vedením pedagogičky Mgr. art. Ľubice Dzúrikovej a žiaci zo ZŠ Gessayova 2 z ropeskippingového krúžku pod vedením trénerky pani Elenonóry Malíčkovej prítomných roztlieskali.

Ocenení:


 1. Lucia Forišová je talentovanou žiačkou 9. B triedy v ZŠ Budatínska. Je cieľavedomým dievčaťom s mnohými jasnými záľubami. Lucka svoju budúcnosť vidí ako módna dizajnérka. Jej záľubou je výtvarníctvo, šitie, ale tiež anglický jazyk, recitácia a riadi sa heslom Športom ku zdraviu. Dosahuje vynikajúce študijné výsledky a svoj výtvarný talent uplatňuje v nádherných prácach reprezentujúcich svoju školu. Lucka dosiahla veľmi dobrý výsledok zo slovenského jazyka a literatúry v celoštátnom testovaní žiakov 9. ročníka. Školu viackrát reprezentovala v súťažiach Novodobo so Shakespearom, Hviezdoslavov Kubín, vo celoštátnej výtvarnej súťaži Cesty za poznaním a v celoslovenskej medzinárodnej súťaži Slovensko krajina v srdci Európy. Lucka je svojím prístupom k plneniu školských i mimoškolských povinností vzorom pre ostatných spolužiakov.
 2. Simona Kratochvílová je žiačkou 9. B triedy v ZŠ Dudova. Má veľmi pevnú vôľu vďaka ktorej dokáže podávať najlepšie výkony. Medzi jej hlavné vlastnosti patrí cieľavedomosť, vytrvalosť a bojovnosť. Je rodenou športovkyňou a už od 5. ročníka sa zúčastňuje na rôžnych športových súťažiach, v ktorých dosahuje vynikajúce výsledky. Spomenieme jej niektoré úspechy – 1. až 3. miesto loptových hrách – basketbal, florbal, hádzaná, vybíjaná, futbal, hokejbal. V celoštátnom kole hokejbalovej ligy bola vyhlásená za najlepšiu strelkyňu. Úspešne reprezentovala školu na okresných kolách v ľahkej atletike v behu, vrhu guľou, hod kriketovou loptičkou a v štafete. Vždy sa umiestnila na prvých troch miestach. Simonka nie je len výbornou športovkyňou, ale aj flexibilná v rôznych činnostiach školy. Aktívne sa zapája do diania v školskom parlamente a je vždy ochotná pomôcť pri rôznych aktivitách školy. Svojím odhodlaním a milým slovom stmeľuje kolektív triedy.
 3. Timotej Fojtík je úspešným žiakom 9. A triedy v ZŠ Dudova. Už od 5. ročníka bolo jasné, že to bude veľmi nadaný žiak. Nielenže pekne vyrezával z dreva, ale dokáže vyrábať v 2D a 3D výrobky, dokonca prišiel s myšlienkou vytvorenia mechanizmu funkčného dreveného zámku, kde množstvo ozubených drevených koliesok muselo do seba presne zapadať. Keby Timo žil v Bratislave v dobe Kempelena, stal by sa s vysokou pravdepodobnosťou členom jeho tímu. Jeho schopnosti si všimli aj učitelia Techniky, a tak Timo reprezentoval svoju školu v technickej olympiáde, kde vyhral okresné i krajské kolo. Ako deviatakovi sa mu už splnil jeho cieľ, keď postúpil do celoslovenského kola technickej olympiády do Košíc a získal 6. miesto. Timove záujmy sú však omnoho širšie: vytvára origami, pestuje kaktusy, ovláda množstvo kartových trikov, výborne hrá na gitaru a pravidelne účinkuje na školských akadémiách, dokonca sa naučil aj štrikovať! Ak si myslíte, že to je všetko, čo Timo dokáže – mýlite sa! Jeho hlavnou záľubou sú počítače! Už nehrá hry, ale sám si ich vytvára. Jeho ktorý sa dokáže sám orientovať v určitom druhu prostredia. Práve s týmto robotom a s podporou svojej školy vyhral medzinárodnú súťaž autonómnych robotov v Trenčíne vo svojej kategórii. Napriek uvedeným dosiahnutým úspechom sa Timo nad ostatných žiakov nevyvyšuje a vždy je ochotný každému pomôcť. Srdečne blahoželáme!
 4. Diana Krammerová je úspešnou žiačkou 5. B triedy v ZŠ Lachova. Dosahuje výborné výsledky vo všetkých vzdelávacích oblastiach a zaujíma sa o dianie v triede a v škole, preto sa stala predsedníčkou triedy a členkou školského parlamentu. Je tiež veľmi aktívna a zapája sa do predmetových súťaží, je úspešnou riešiteľkou geografickej olympiády, matematickej olympiády, postúpila do obvodného kola biologickej olympiády a zúčastnila sa okresného kola v recitačnej súťaži Slovo u Boha. Jej všestrannosť dokazujú aj výnimočné výsledky v športovej oblasti. Ako členka Karate klubu získala na majstrovstvách sveta v Taliansku jednu zlatú a štyri strieborné medaily. Svojím správaním a usilovnosťou je vzorom pre svojich spolužiakov.
 5. Patrick Hlušek je úspešným žiakom 9. A triedy v ZŠ Pankúchova. Dosahuje vynikajúce študijné výsledky vo všetkých predmetoch. Je to výborný, spoľahlivý a skromný žiak, ktorý si vždy plní svoje povinnosti na 100%. Jeho veľký záujem o slovenský jazyk a literatúru, históriu a geografiu bol predpokladom stať sa úspešným riešiteľom predmetových súťaží a olympiád. Je úspešným riešiteľom obvodného kola dejepisnej olympiády a olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Už piaty rok aktívne pracuje v žiackom školskom parlamente a druhý rok vykonáva funkciu podpredsedu. Pravidelne organizuje a pomáha pri zbierkach Deň narcisov, Modrý gombík a školských burzách. Podieľa sa na vysielaní rozhlasových okienok k rôznej problematike a tiež v súťaži o najestetickejšiu triedu II. stupňa. Po skončení základnej školy sa rozhodol študovať na gymnáziu. Jeho predstavy sa určite splnia, pretože dosiahol výborné výsledky v celoštátnom testovaní žiakov 9. ročníka, kde dosiahol zo slovenského jazyka a literatúry 96 % bodov a z matematiky dokonca plných 100 % bodov. Patrikovo asertívne a empatické správanie, zodpovedný prístup k povinnostiam a výborné študijné výsledky sú príkladom pre jeho rovesníkov.
 6. David Fančovič je talentovaným žiakom 9. A triedy v ZŠ Prokofievova. Počas celej školskej dochádzky dosahoval výborný prospech so študijným priemerom 1,0. Je predsedom školského žiackeho parlamentu a svoju školu reprezentoval vo viacerých postupových súťažiach. V okresnom kole recitačnej súťaže Novodobo so Shakespearom obsadil 1. miesto a v dejepisnej súťaži Historia magistra vitae získal 3. miesto. Za uverejnenie článku v anglickom jazyku o svojej škole v časopise Hello vyhral zájazd do Londýna. Od svojich 8. rokov navštevuje hodiny klavírnej hry ZUŠ Jána Albrechta. Má za sebou množstvo koncertných vystúpení a výrazné úspechy dosiahol aj na domácich a medzinárodných súťažiach ako Klavírna Orava, Schneidrova Trnava, Mladý klavír pražského konzervatória, vystúpil v Sofii, Kodani, Prahe, vo Viedni. Za najlepšie odvedenie skladby E. Suchoňa bol ocenený Hudobným fondom a cenou firmy Petrof. David aj napriek vynikajúcim výsledkom zostal skromný, priateľský, ústretový a ochotný pomáhať všade a všetkým. Škola mu v minulom školskom roku udelila ocenenie Žiak roka 2016.
 7. Patrik Koska je úspešným žiakom 9. B triedy v ZŠ Tupolevova. Patrikovou najväčšou prednosťou a zároveň koníčkom je spev. Svoju školu úspešne reprezentuje na takmer všetkých speváckych súťažiach a pravidelne vystupuje v sprievodnom programe súťaže Historia magistra vitae. Aj v tomto školskom roku sa stal víťazom súťaže v speve Novodobo so Shakespearom a v predchádzajúcom období sa stal absolútnym víťazom súťaže populárnych piesní POP HIT. Patrik spieva aj zbore Slovenského rozhlasu, s ktorým pravidelne koncertujú na spoločenských podujatiach. Má veľmi dobrý vzťah k staršej generácií a pravidelne sa zapája do dobrovoľnej charitatívnej akcie v Dome tretieho veku pri kultúrnych vystúpeniach. Rád pomáha svojimi odbornými radami pri organizovaní kultúrnych vystúpení žiakov 1. stupňa a pri ich nácvikoch. Zároveň aktívne pracuje v školskom žiackom parlamente.
 8. Hana Klejová je talentovanou žiačkou 9. A triedy v ZŠ Turnianska. Počas celého štúdia dosahovala vynikajúce študijné výsledky s prospechom len s priemerom 1,0 a viackrát počas roka nevymeškala ani jednu vyučovaciu hodinu. Pravidelne prispievala svojou tvorbou do celoslovenskej súťaže Súzvuky Ferka Urbánka, kde opakovane dostávala čestné uznania. V dejepisnej olympiáde vybojovala pre svoju školu niekoľkokrát druhé a tretie miesta. V okresnom kole biologickej olympiády získala 1.miesto a postúpila do krajského kola, odkiaľ priniesla krásne 3. miesto. V okresnom kole recitačnej súťaže v anglickom jazyku Novodobo so Shakespearom je držiteľkou 3. miesta a dvakrát sa stala víťazkou tejto súťaže. Hanka hrá na klavíri a je milovníčkou a čitateľkou kníh, ktoré ju sprevádzajú všade. Svojím skromným vystupovaním a kultivovaným správaním bude určite ozdobou na Gymnáziu Grösslingova, kam Hanku prijali bez prijímacích pohovorov na základe úspešnosti v celoštátnom testovaní žiakov 9. ročníka, keď dosiahla zo slovenského jazyka a literatúry úspešnosť na 96 % a z matematiky 100% úspešnosť.
 9. Barbora Javorová je talentovanou žiačkou 9. A triedy v ZŠ Turnianska. Je zručná a veľmi kreatívna v rôznych ručných prácach, ale nadovšetko miluje čísla a matematiku. Patrí najúspešnejším riešiteľom matematického Klokana na Slovensku. Získala ocenenie Expert matematických hlavolamov, ďalej 1. miesto v okresnom kole matematickej olympiády a v projekte Petržalská super škola v obore robotika si vybojovala 2. miesto. V tomto roku po dosiahnutom vynikajúcom 1. mieste v krajskom kole biologickej olympiády, Barborka postúpila do celoštátneho kola v Košiciach, kde zaujala porotu svojimi odbornými vedomosťami a získala mimoriadne úspechy, ktoré ocenil aj dekan Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika. Po ukončení súťaže odovzdal Barborke nasledovné rozhodnutie. Citujem: „Vaše umiestnenie v celoštátnej súťaži ma oprávňuje prijať Vás na štúdium na Prírodovedeckej fakulte Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach v akademickom roku 2018/2019 alebo neskoršom. 30. apríl 2017, podpísaný doc. RNDr. Gabriel Semanišin, PhD., dekan.“
  Barborka na základe dosiahnutých úspechov a výborných výsledkov v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníka bola prijatá do matematickej triedy v Gymnáziu Grösslingova bez prijímacích pohovorov a niet pochýb, že úspešne zvládne stredoškolské štúdium. A potom bude môcť prijať ponuku na štúdium na uvedenej vysokej škole.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMiestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Súvisiace články:
Petržalka odstránila vyše 100 vrakov (07.12.2017)
V stredu príde Mikuláš! (06.12.2017)
Vianoce v Petržalke (28.11.2017)
Vianočný príspevok pre tých, ktorí to najviac potrebujú (25.11.2017)
Ďalší príklad dobrej spolupráce (14.11.2017)
Informácie z rokovania petržalských poslancov (08.11.2017)
Športová akadémia Mateja Tótha už aj v Petržalke (04.11.2017)
Máme „svoj“ Červený kríž (31.10.2017)
Starosta ocenil učiteľov (23.10.2017)
Chodníky sú tam, kde chcú obyvatelia (21.10.2017)
Pozývame vás na virtuálnu prehliadku plavárne (17.10.2017)
Petržalka je Senior Friendly (17.10.2017)
O prepravnú službu je záujem od prvého dňa (12.10.2017)
V Petržalke otvorili športovisko, aké majú aj v New Yorku (06.10.2017)
Dobrá správa pre škôlkarov! (21.09.2017)
Prepravná služba už o pár dní (18.09.2017)
Petržalská knižnica spríjemňuje pobyt v nemocnici (14.09.2017)
Nedostali ste škôlku? Máme pre vás dobrú správu! (12.09.2017)
Dobre investované státisíce (08.09.2017)
Svoj prvý deň v škole zažilo až 700 prváčikov (05.09.2017)
Pred prvým zvonením (30.08.2017)
Petržalka opäť skvalitnila sociálne služby (26.08.2017)
Petržalská JAMA bude naj (19.08.2017)
Kemping na nábreží – áno, či nie? (16.08.2017)
V pondelok do plavárne (12.08.2017)
Silný nárazový vietor zanechal spúšť (12.08.2017)
Oznámkujte úrad! (10.08.2017)
Geografický informačný systém už testujú Petržalčania (02.08.2017)
Farizejstvo pána primátora na pokračovanie (25.07.2017)
Opravené sú už takmer všetky chodníky (17.07.2017)
Petržalská plaváreň bude zatvorená (12.07.2017)
Vyjadrenie starostu Petržalky Vladimíra Bajana k uverejneným správam o podpísaní uznesenia (06.07.2017)
Stanovisko Vladimíra Bajana (29.06.2017)
Ďalšie prvenstvo Petržalky (26.06.2017)
Herecká legenda v knižnici (23.06.2017)
Odštartovala najväčšia rekonštrukcia chodníkov a parkovísk (20.06.2017)
V Petržalke oceňovali osobnosti (13.06.2017)
V JAME sa už pracuje (09.06.2017)
Pribudne v Petržalke nová multifunkčná hala? (09.06.2017)
Petržalská super škola prináša viac už piaty rok (04.06.2017)
Pobočka knižnice na Lietavskej už čoskoro v novom šate (04.06.2017)
Vyšehradská dostáva novú podobu (17.05.2017)
Petržalčania preplávali takmer do Banskej Bystrice (14.05.2017)
Vraky z Petržalky rýchlo miznú (11.05.2017)
Preplávame z Petržalky do Paríža? (10.05.2017)
Petržalský starosta nepodpísal uznesenie (06.05.2017)
Do práce na bicykli 2017 (03.05.2017)
Čistenie Chorvátskeho kanála bude 11. mája (30.04.2017)
Petržalka má ďalší výbeh pre psov (19.04.2017)
Petržalskí prváci (10.04.2017)
Študenti vymenili teóriu za prax (08.04.2017)
Čistenie Chorvátskeho kanála (04.04.2017)
Sme iní, sme vaši (04.04.2017)
V Petržalke pribudne oáza (29.03.2017)
Modrý deň (29.03.2017)
DK Lúky v novom šate (25.03.2017)
Fraška o zákaze hazardu z dielne primátora (23.03.2017)
Šieste vymieranie (21.03.2017)
Petržalka odvezie nadrozmerný odpad opäť bezplatne (17.03.2017)
Petržalka sa o svoje terasy stará priebežne (16.03.2017)
Ako sme pristáli na kométe (16.03.2017)
V Petržalke pribudne ďalší oplotený výbeh pre psov (15.03.2017)
Petržalke pamiatky nie sú ľahostajné (09.03.2017)
V Petržalke oslavovali 90-ročné dvojičky (03.03.2017)
Máte niečo na srdci? Spýtajte sa starostu! (01.03.2017)
Kam dáva Petržalka peniaze? (24.02.2017)
Stanovisko poslanca V. Bajana k včerajšiemu mestskému zastupiteľstvu (17.02.2017)
Petržalská plaváreň láka stále viac návštevníkov (15.02.2017)
Príklad dobrej spolupráce (15.02.2017)
Máte na tento rok zaujímavý projekt? (10.02.2017)
Rekonštrukcia MŠ na Vyšehradskej 17 v Petržalke (09.02.2017)
Petržalskí psičkári si aj tento rok užijú benefity (07.02.2017)
Keď aj zima zahreje (03.02.2017)
Čitatelia si požičali už 160 e-kníh (02.02.2017)
Petržalka odstraňuje ďalšie vraky (01.02.2017)
Petržalka pomohla ďalším bezdomovcom (26.01.2017)
Petržalka bude opäť medzi prvými (25.01.2017)
Potraviny aj paplóny (19.01.2017)
Plaváreň opäť s novinkami (19.01.2017)
Z Janíkovho dvora odviezli 5 túlavých psov (18.01.2017)
Chcete darovať potraviny? (17.01.2017)
Petržalka má vlastnú predpoveď počasia (16.01.2017)
Bezdomovcov vonku nie je veľa (11.01.2017)

Petržalka, 20. 06. 2017 | Prečítané: 720 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (711 hl.)
 
Viac áno, ako nie (182 hl.)
 
Viac nie, ako áno (167 hl.)
 
Rozhodne nie (179 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1239
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
 Re: Veď rozmýšľaj!
22-09-20 * 16:36
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore