www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @938
Počítadlo


Spam poison

Petržalka ide zbierať dáta o autách pred zavedením rezidenčného parkovania

Cieľom je zozbierať čo najviac dát o parkovaní áut v Petržalke

Mestská časť Bratislava-Petržalka vypísala súťaž na zber dát o všetkých autách parkujúcich v Petržalke. Pôjde o kompletné a viacnásobné spočítanie áut vybavených EČV, stojacich na verejne prístupných komunikáciách alebo iných verejne prístupných plochách v Petržalke.

„Naším cieľom je zozbierať čo najviac dát o parkovaní áut v Petržalke, aby sme pred zavedením rezidenčného parkovania presne vedeli, kde máme v Petržalke najväčší problém s parkovaním a akým spôsobom ho budeme riešiť. Chceme dosiahnuť, aby po zavedení rezidenčného parkovania pocítil každý Petržalčan s trvalým pobytom v našej mestskej časti, že sa situácia s parkovaním výrazne zlepšila,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka.

Detailná analýza podľa Hrčku ukáže aj to, koľko áut v Petržalke v noci reálne parkuje, v akých oblastiach sa jednotlivé autá pohybujú a koľko parkuje v tejto mestskej časti mimobratislavských značiek.

„Prvú rezidenčnú zónu plánujeme spustiť 1. júla a postupne budeme pridávať ďalšie. Cieľom je mať do štyroch rokov zavedené rezidenčné parkovanie na väčšine územia Petržalky, v ideálnom prípade na celom jej území,“ vyhlásil Hrčka.

Petržalský starosta očakáva, že zavedenie rezidenčného parkovania zvýši aj motiváciu ľudí prihlásiť si v tejto mestskej časti trvalý pobyt. Nechce však diskriminovať ľudí, ktorým to ich nájomcovia neumožnia, preto im mestská časť umožní prihlásiť si trvalý pobyt na nehnuteľnosť mestskej časti.

„V Petržalke žije oveľa viac ľudí, ako to vyplynulo zo sčítania obyvateľstva z roku 2011, podľa ktorého dostávame od štátu peniaze, pričom každých 10 000 ľudí navyše je približne milión eur pre mestskú časť. Za tieto dodatočne získané peniaze budeme problém s parkovaním riešiť oveľa efektívnejšie, napríklad výstavbou parkovacích domov,“ doplnil Hrčka.

Zber dát by mal prebiehať 79 dní, v období od 4. 2. 2019 do 23. 4. 2019. Celkovo prebehne spočítavanie áut sedemkrát a jeho súčasťou bude vždy dátum a čas, GPS súradnice a EČV vozidla. Jedno kompletné spočítavanie definovaných zón (oblastí) bude zrealizované v čase jarných prázdnin v Bratislavskom kraji, ďalšie v čase veľkonočných sviatkov. Spočítavanie áut bude prebiehať vždy v čase od 21.00 jedného dňa do 6.00 nasledujúceho dňa.

Spočítavať sa bude celá mestská časť Bratislava-Petržalka, ktorá bude rozdelená do ucelených zón: 1. zóna – Dvory V, VI a Stará Petržalka, 2. zóna – Dvory IV, 3. zóna – Dvory I, II a III, 4. zóna – Háje I, 5. zóna – Háje II a III, 6. zóna – Lúky I, II a III, 7. zóna – Lúky IV a V, 8. zóna – Lúky VI, VII a oblasť Antolská, 9. zóna – Lúky VI a oblasť Starhradská, 10. zóna – Slnečnice, 11. zóna – Južné mesto, 12. zóna – oblasť Kopčany, 13. zóna – oblasť Viedenskej cesty a Starého mosta, 14. zóna – oblasť Ekonomickej univerzity.

Rozdelenie parkovacích zón

Rozdelenie parkovacích zón

Po kliknutí na mapu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 335 × 1 586 bodov.

Celé verejné obstarávanie nájdete na stránke Viacnásobné spočítanie motorových vozidiel v Petržalke.

Foto:

Ján Hrčka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMiestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Petržalka, 11. 01. 2019 | Prečítané: 529 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (9 hl.)
 
Nie (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 15
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore