www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @599
Počítadlo


Spam poison

Pavol Bradovka v Galérii SPP

Still on the road

Od štvrtka 20. decembra si môžete v Galérii SPP pozrieť dobrodružné diela maliara, koloristu a technicky zdatného tvorcu Pavla Bradovku-Nadabulu. Výstava s názvom Still on the road potrvá do 31. januára 2019.

Unikátna výstava s názvom Still on the road – Stále na ceste, predstavuje diela dnes už zrelého umelca, maliara a tvorcu rôznych objektov. Najnovšie maľby Pavla Bradovku znázorňujú, že diela majú dvojaký zmysel. Navonok sa jeho tvorba javí ako pohyb medzi živelnosťou a pragmatizmom, no vo vnútri má hlbší význam presne tak ako to býva aj v živote.

„V nových objektoch s kosťami stavia na princípe dvoch súbežných príbehov. Jeden je rozprávaný (fiktívne vymyslené nové objekty), ktorý ani nie je podstatný a druhý je myslený (reálny). Snaha dopátrať sa, hľadať až do špiku kosti, hľadať krásu a harmóniu nových súvislostí pod kožou. Aj v tom je Pavlova expresívnosť hľadania. Aj tu je viac cesta, ako cieľ,“ opísal kurátor výstavy Martin Knut.

Slávnostná vernisáž výstavy sa uskutoční v stredu 19. decembra o 18.00 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Výstava diel potrvá do 31. januára 2019.

O autorovi: Pavol Bradovka dlhoročne vytvára umelecké diela v oblasti voľného umenia (maľba, plastika) interiérové a exteriérové realizácie, a špecifický autorský dizajn. Aktuálne v jeho dielach dominuje maľba a tvorba objektov pričom svoju technickú zdatnosť kombinuje s precíznosťou spracovania a netradičnou estetikou. Dlhé roky žil a tvoril v zahraničí, odkiaľ sa vrátil do svojej rodnej Rožňavy – Nadabuly, kde je na odľahlom mieste, mimo centra diania ponorený do vlastných myšlienok a rozvíja svoju autentickú „Africal nature“.

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Anderle & Brunovský, Vojtecha Farkaša a Alexeja Vojtáška či Kataríny Alexyovej-Fígerovej. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

Ukážky z diel:

Pavol Bradovka – Kód

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 448 × 448 bodov.

Pavol Bradovka – kabelka Lady Gaga

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 094 × 821 bodov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSlovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)
– je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o., ktorá na Slovensku v súčasnosti prevádzkuje 9 verejných plniacich staníc, podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičným palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje prostredníctvom EkoFondu, n.f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Čerpané z: www.spp.sk

SPP, 14. 12. 2018 | Prečítané: 456 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore