www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @772
Počítadlo


Spam poison

Odovzdali sme takmer 47 litrov krvi

Mikulášska kvapka krvi MPC

Krv je najcennejšia tekutina zo všetkých a nikdy jej nie je dostatok. V tomto predvianočnom období preto prišli zamestnanci Metodicko-pedagogického centra s myšlienkou, ako sa spojiť pre dobrú vec. Do celoslovenskej akcie „Mikulášska kvapka krvi MPC“ zapojili svoje regionálne a detašované pracoviská, priamo riadené organizácie MŠVVaŠ SR, školy a ich riaditeľov, učiteľov i dospelých žiakov a študentov s cieľom získať túto vzácnu tekutinu.

V termíne od 1. do 4. decembra 2015 organizovalo MPC v spolupráci s Červeným krížom a Národnou transfúznou stanicou, štyri odbery priamo na svojich pracoviskách v Bratislave, Trenčíne, Žiline a Prešove. Zamestnanci ďalších dvoch pracovísk išli darovať krv do Národnej transfúznej stanice vo svojom meste. Odvážnych záujemcov o účasť bolo dostatok, no nie všetci mohli kvôli zdravotným problémom krv darovať. Napriek tomu sa po konzultácii s lekárom dohodli na odbere v náhradnom termíne. Za niektorých zamestnancov darovali krv ich príbuzní.

„Každý z nás sa môže ocitnúť v situácii, kedy bude potrebovať pomoc. Aj preto som veľmi rada, že prvý ročník tejto našej iniciatívy sa stretol s tak výrazným úspechom. Celkovo sa akcie zúčastnilo 165 dobrovoľníkov, z toho bolo 112 darcov. Podľa priemerných výpočtov sme za celú našu organizáciu odovzdali 46 909 ml krvi,“ zhodnotila úspech akcie Danka Kapucianová, generálna riaditeľka Metodicko-pedagogického centra.

Detašované pracovisko MPC v Trenčíne po dohode s transfúznou stanicou zabezpečilo pomoc konkrétnej pacientke z tohto kraja, ktorú v polovici decembra čaká vážna operácia. Krv darcov zo Strednej odbornej školy stavebnej bola odoslaná do nemocnice v Bratislave. Celoslovenskej akcie sa zúčastnili nie len kmeňoví zamestnanci MPC, ale aj zamestnanci končiacich projektov, oslovených stredných škôl a štátnych úradov.

Atmosféru počas odberu, ako aj prístup personálu si pochvaľovali i samotní zamestnanci.

„Spočiatku som sa bála, ale potom prišla úľava a dobrý pocit. Odporúčam to každému, kto môže,“ vyjadrila sa Eva, ktorá bola zároveň prvo­darkyňou.

„Som rada, že sa pracovníci Metodicko-pedagogického centra dokázali spojiť v jeden kolektív a mnohí z nich prekonať strach prvodarcov krvi. Verím, že úspech prvého ročníka Mikulášskej kvapky krvi sa nám podarí zopakovať i v budúcom roku a z darovania krvi našimi zamestnancami urobiť každoročnú tradíciu,“ dodala Kapucianová.

Foto:

Mikulášska kvapka krvi MPCMikulášska kvapka krvi MPCMikulášska kvapka krvi MPC

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MPCMetodicko-pedagogické centrum
– je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
– vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení
– Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov
Čerpané z: www.mpc-edu.sk

MPC, 10. 12. 2015 | Prečítané: 659 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (15 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 28
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore