www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @631
Počítadlo


Spam poison

Očakávam konkrétne ciele

Stretnutia s ministrami novej vlády

Prezident Andrej Kiska pozval ministra zdravotníctva Tomáša Druckera, ministra školstva Petra Plavčana a ministra financií Petra Kažimíra.

Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky

Minister zdravotníctva musí viesť vojnu

Zdravotníctvo je najkľúčovejší a najväčší problém v spoločnosti. Je to eldorádo korupcie a súkromných záujmov.

Aj preto som si ako prvého do prezidentského paláca pozval nového ministra zdravotníctva Tomáša Druckera. Postupne sa stretávam so všetkými ministrami novej vlády. Zaujíma ma, ako si ministri predstavujú riešenie problémov vo svojich rezortoch.

Menovať, čo všetko v našom zdravotníctve nefunguje, nemá význam, bol by to dlhý zoznam. Treba zaviesť DRG, eHealth či spraviť poriadok v poplatkoch.

Verím, že pán minister zdravotníctva bude viesť doslova vojnu za záujmy pacientov. A ja mu v tom budem držať prsty, aby mal na to vôľu aj um. Ak táto vláda v zdravotníctve nedosiahne výsledky, bude to naša spoločnosť brať ako zlyhanie celej vlády.

Prezident Kiska a minister zdravotníctva Drucker

Od školstva sa očakáva konkrétna vízia

Za 26 rokov malo Slovensko 18 ministrov školstva. Je najvyšší čas, aby sme dali školstvu víziu, kam sa má dostať o 5 až 10 rokov. Školstvo by mal viesť človek odhodlaný robiť zmeny, za ktoré sa budeme môcť všetci postaviť.

Stretol som sa s novým ministrom školstva Petrom Plavčanom, aby mi povedal viac o jeho plánoch riešiť kľúčové problémy.

Myslím, že všetci očakávame, že si nový minister spolu s vládou postaví konkrétne a záväzné ciele, kam treba slovenské školstvo posunúť.

Na školách je množstvo nespokojných, nedocenených učiteľov a nemotivovaných detí. Treba spojiť najlepších odborníkov, akých Slovensko v tejto oblasti má, a zásadne to zmeniť. Pretože bohatstvom našej krajiny sú ľudia. A to najcennejšie, čo mladým ľuďom môžeme dať, je práve vzdelanie.

Prezident Kiska a minister školstva Plavčan

Každé jedno euro by malo mať jasný cieľ

Na stretnutí s ministrom financií Petrom Kažimírom som podporil výzvu ekonómov a analytikov. Projekt Martina Filka, Štefana Kišša a Ľudovíta Ódora navrhuje systematicky monitorovať a hodnotiť efektívnosť výdavkov, investícií, politík a regulácií.

Je dôležité zvýšiť tlak ministerstva financií na ostatné ministerstvá. Tlak kvality rozhodovania. Aby bolo každé jedno euro použité na jasný ciel a jasné výsledky.

Minister ma informoval, že na tento projekt vytvára silné kapacity vo svojom rezorte. A v tomto smere bude mať moju plnú podporu.

Rozprávali sme sa aj o posunutí termínu vyrovnaného štátneho rozpočtu na rok 2020. Vláda pôvodne plánovala dosiahnuť tento cieľ v roku 2018. Osobne to nepovažujem za dobrú správu, pretože je to ústup dobrých ambícií. O to dôležitejšia však teraz bude prísna kontrola verejných výdavkov a vôbec kvality toho, čo ľudia dostanú za svoje peniaze.

Prezident Kiska a minister financií Kažimír

Andrej Kiska

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

KP SRKancelária prezidenta Slovenskej republiky
Hodžovo nám. 1
P. O. Box 128
810 00 Bratislava 1
Čerpané z: www.prezident.sk

KP SR, 07. 04. 2016 | Prečítané: 368 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom