www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Obrazy o krásnom živote, ktorý nechceme vidieť

Tak si tu žijeme…

V jarnom období bude Galéria SPP hostiť výstavu slovenského dizajnéra a maliara Jána Koválika. Návštevníkom a milovníkom umenia sa autor predstaví so svojimi olejomaľbami na výstave pod názvom Tak si tu žijeme… Figurálne kompozície a obrazy symbolických významov si bude môcť verejnosť prezrieť od piatka 7. apríla do konca mája 2017.

Ján KoválikMnohofigurálne a viac dejové obrazové plochy talentovaného slovenského autora zobrazujú morálku a etiku, hovoria o dobrých a zlých vlastnostiach dnešných ľudí, avšak nie hanlivo. Snažia sa skôr úsmevným spôsobom vyvolať zamyslenie u diváka. Inšpiráciou pre autora je ľudská realita, ktorú zobrazuje do hravej kompozície. V obrazoch je ukrytá určitá myšlienka, názor, možno humorný nadhľad na naše ľudské konanie. Autor nechce moralizovať, skôr s úsmevom poukázať na oblasti krásneho života, ktoré nechceme vidieť.

V Galérii SPP môžeme potvrdiť stúpajúci záujem verejnosti o súčasné slovenské umenie. Aj obrazy Jána Koválika potvrdzujú skvelú úroveň našich umelcov, v ktorých vizuálne príťažlivé a zhovorčivé umenie púta sugestívnou schopnosťou maliara „vmaľovať“ do nich človeka, ľudí a ich príbehy. V návštevníkoch vyvolávajú sebareflexiu a pohľad do vlastného vnútra. A preto každý ocení, že autor s nadhľadom rozpráva o ľudských vzostupoch a pádoch a odzrkadľuje v nich zbierku úsmevných, ale aj vážnych ľudských životných momentov.

Slávnostná vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 6. apríla 2017 o 18.00 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave.

Kurátor výstavy: PhDr. Ľuboslav Moza

O autorovi:

Ján Koválik (* 1953 Trenčín) – Študoval na Vysokej škole drevárskej a lesníckej vo Zvolene konštrukciu nábytku a dizajn. Zúčastnil sa viacerých kolektívnych i samostatných výstav. Jeho maliarske diela sú v mnohých umeleckých a súkromných zbierkach. Žije a tvorí v Soblahove a je členom viacerých umeleckých združení na Slovensku (Slovenská výtvarná únia, Umelecká Beseda a Združenie výtvarných umelcov západného Slovenska).

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Andyho Warhola, Rudolfa Filu, Albína Brunovského či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h.

Vstup je voľný.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSlovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)
– je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo SPP využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o. podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičný palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje prostredníctvom korporátneho programu SPPoločne, EkoFondu, n.f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Čerpané z: www.spp.sk

SPP, 02. 04. 2017 | Prečítané: 544 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 20:41
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 18:34
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:32
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @436