www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @254
Počítadlo


Spam poison

Novou tímlíderkou SaS pre osobné slobody sa stala Natália Blahová

Predstavila svoje priority

Natália BlahováPoslankyňa NR SR Natália Blahová sa stala tímlíderkou strany Sloboda a Solidarita pre osobné slobody. Vo funkcii vystriedala nového župana Bratislavského kraja Juraja Drobu. Na pondelkovej tlačovej besede Blahovú predstavil predseda SaS Richard Sulík.

Podľa Richarda Sulíka je kľúčovou hodnotou SaS sloboda jednotlivca, a to ekonomická sloboda a osobná sloboda občanov SR.

„Už v roku 2010 sme predstavili rozsiahly program osobných slobôd ako registrované partnerstvá, dekriminalizácia marihuany, odluka cirkvi od štátu a podobne. Aj keď sa nám naše predstavy o slobode jednotlivca nepodarilo na zväčša konzervatívnom Slovensku pretaviť do zákona, predsa len sme dokázali tieto témy spraviť predmetom širokej spoločenskej diskusie. Pre mňa osobne je dôležité, že sme na ne nikdy nezanevreli,“ povedal Richard Sulík.

Natália Blahová vo svojom úvodnom príhovore prízvukovala, že SaS je a bude strážcom základných práv a slobôd občanov.

„Nikdy sme sa nevyhýbali témam, ktoré vyvolávajú veľkú celospoločenskú a odbornú diskusiu. Sme presvedčení, že v 21. storočí uprostred Európy sme mali byť v riešení týchto problémov oveľa ďalej,“ uviedla Natália Blahová.

Členka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny zároveň pomenovala témy, ktorým sa chce venovať ako tímlíderka SaS pre osobné slobody.

„Jednou z takých tém je právo na osobný a rodinný život. Hovoríme o registrovaných partnerstvách, o rešpektovaní LGBTI ľudí, a o ich práve na registrovaný a štátom uznaný zväzok. Z medzinárodného porovnania európskych krajín týmto občanom zabezpečujeme ich práva podpriemerne. Budeme sa venovať odluke cirkvi od štátu. Znovu otvoríme problematiku možnosti eutanázie pre trpiacich a zomierajúcich, lebo sme presvedčení, že ľudské utrpenie a s ním spojené rozhodnutie o ukončení života treba rešpektovať. Našimi návrhmi sme otvorili celospoločenskú diskusiu o tom, že je nenáležité zatvárať za mreže mladých ľudí pre jednu cigaretu marihuany. Chceme tiež, aby Slovensko aktívne pristupovalo k právam žien a k ich ochrane pred násilím,“ uviedla Natália Blahová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 13. 12. 2017 | Prečítané: 772 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom