www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @259
Počítadlo


Spam poison

Nech Fico prestane vydierať a zvýši platy učiteľov od septembra

Slovenské školstvo potrebuje aj rozumné zmeny, ktoré zastavia úpadok vo vzdelávaní

Branislav GröhlingStrana SaS považuje sa správne rozhodnutie učiteľov nevzdať sa práva na kolektívne vyjednávanie, ktorého súčasťou je aj právo na štrajk. Zároveň žiadame predsedu vlády Roberta Fica, aby učiteľov prestal vydierať a zvýšil im platy už od začiatku školského roku.

„Naši učitelia nie sú diverzný výsadok, ktorý má cieľ položiť súčasnú vládu a destabilizovať spoločnosť. Robert Fico sa voči nim však tak správa. Aj preto učitelia urobili správne, že sa práva na štrajk, ktoré je ústavným právom, nevzdali,“ povedal poslanec a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Učitelia majú podľa jeho slov dnes v rukách osud vzdelávania na Slovensku. Nízke platy sú síce zásadnou otázkou, ale predsa len časťou problému. Slovenské školstvo potrebuje aj rozumné zmeny, ktoré zastavia úpadok vo vzdelávaní a zároveň ho posunú na vyššiu kvalitatívnu úroveň. Po skúsenostiach s ministrom za SNS Petrom Plavčanom je jasné, že bez aktívneho tlaku učiteľov sa žiadne zmeny neuskutočnia, lebo tejto vláde, oslabenej korupčnými kauzami, chýba vôľa pustiť sa do systémových zmien, ktoré aj zabolia.

„Očakávam, že učitelia rovnakú energiu, akú venujú zvýšeniu svojich platov, začnú venovať aj zmenám v systéme vzdelávania vrátane kvality učebníc, učebných pomôcok a definovaniu merateľných kritérií kvality svojej práce. V tom majú podporu strany SaS. Aj preto by nebolo od nich prezieravé, aby sa vzdali práva na štrajk a nechali túto korupčnú koalíciu na pokoji,“ povedal poslanec SaS Gröhling.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 31. 08. 2017 | Prečítané: 248 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Dôverujete polícii? Dôverujete policajtom z Policajného zboru SR?

Áno (celkom) (2 hl.)
 
Väčšinou áno (2 hl.)
 
Väčšinou nie (1 hl.)
 
Nie (celkom) (3 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 8
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Ukraina - kórejský scenár?
22-07-18 * 06:58
 Re: Kiska
21-07-18 * 22:54
 Re: Mafián Kiska
21-07-18 * 18:52
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore