www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @442
Počítadlo


Spam poison

Nech Fico prestane vydierať a zvýši platy učiteľov od septembra

Slovenské školstvo potrebuje aj rozumné zmeny, ktoré zastavia úpadok vo vzdelávaní

Branislav GröhlingStrana SaS považuje sa správne rozhodnutie učiteľov nevzdať sa práva na kolektívne vyjednávanie, ktorého súčasťou je aj právo na štrajk. Zároveň žiadame predsedu vlády Roberta Fica, aby učiteľov prestal vydierať a zvýšil im platy už od začiatku školského roku.

„Naši učitelia nie sú diverzný výsadok, ktorý má cieľ položiť súčasnú vládu a destabilizovať spoločnosť. Robert Fico sa voči nim však tak správa. Aj preto učitelia urobili správne, že sa práva na štrajk, ktoré je ústavným právom, nevzdali,“ povedal poslanec a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Učitelia majú podľa jeho slov dnes v rukách osud vzdelávania na Slovensku. Nízke platy sú síce zásadnou otázkou, ale predsa len časťou problému. Slovenské školstvo potrebuje aj rozumné zmeny, ktoré zastavia úpadok vo vzdelávaní a zároveň ho posunú na vyššiu kvalitatívnu úroveň. Po skúsenostiach s ministrom za SNS Petrom Plavčanom je jasné, že bez aktívneho tlaku učiteľov sa žiadne zmeny neuskutočnia, lebo tejto vláde, oslabenej korupčnými kauzami, chýba vôľa pustiť sa do systémových zmien, ktoré aj zabolia.

„Očakávam, že učitelia rovnakú energiu, akú venujú zvýšeniu svojich platov, začnú venovať aj zmenám v systéme vzdelávania vrátane kvality učebníc, učebných pomôcok a definovaniu merateľných kritérií kvality svojej práce. V tom majú podporu strany SaS. Aj preto by nebolo od nich prezieravé, aby sa vzdali práva na štrajk a nechali túto korupčnú koalíciu na pokoji,“ povedal poslanec SaS Gröhling.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 31. 08. 2017 | Prečítané: 330 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (520 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 908
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore