www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @621
Počítadlo


Spam poison

Nahradia jedného dňa počítače ľudskú tvorivosť?

Revolúcia umelej inteligencie

Košický festival mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry Art & Tech Days sa nezadržateľne blíži. Profilový event projektu Košice – UNESCO Kreatívne mesto mediálneho umenia odhaľuje podrobnosti programu. Hlavným bodom programu počas šiestich dní od 19. do 24. novembra 2018 bude konferencia Art & Tech Conference. Akú tému a akých rečníkov prinesie?

Art & Tech Conference (22. 11., Kasárne Kulturpark, Košice) je interdisciplinárna konferencia určená pre všetkých, ktorých zaujíma, ako umelá inteligencia ovplyvňuje naše myslenie, každodenný život a aké dôsledky bude mať na spoločnosť, kreativitu a biznis. Každoročne predstavuje top projekty a myšlienky z oblasti mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry. Ukazuje, ako digitalizácia a technológie ovplyvňujú umeleckú tvorbu a naopak, ako môžu umelci inšpirovať technologický vývoj a inovácie.

Témou toho ročníka je revolúcia umelej inteligencie. V súčasnosti inteligentné systémy dokážu rozpoznať tváre a miesta, porozumieť reči, písať články, tvoriť hudbu, obrazy či písať básne. Ponúka sa otázka, či budú počítače naozaj disponovať tvorivosťou, alebo či táto schopnosť zostane naďalej výsadou ľudí. Umelá inteligencia (AI) nemusí nevyhnutne nahrádzať umelcov, téma sa uberá skôr tým smerom, že ľudská kreativita sa aj vďaka technológiám môže posunúť na vyššiu úroveň a novinky vo vývoji budú nevyhnutne ovplyvňovať kultúru, vzdelávanie a biznis. Svoje názory a postrehy na tému AI odprezentujú odborníci z rôznych oblastí. Poďme si ich bližšie predstaviť.

Pozrite si video pozvánku na Art & Tech Days 2018

Dorota Sadovská, Marián Čekovský, Juraj Šoko Tabaček a Michal Havran odpovedajú na otázku, či umelá inteligencia dokáže tvoriť umenie.

Zdroj video záznamu: Creative Industry Košice, n.o. (CIKE).

Martin Jan Stránský (CZ) prednáša a je primárom neurológie na Yale University. Po roku 1989 založil Polikliniku na Národní v Prahe, bol poradcom významných politikov, angažoval sa v občianskej spoločnosti. Špecializuje sa na neurofyziologickú funkciu mozgu a skúma vplyvy technológií naň – práve tejto téme sa bude venovať vo svojej prednáške.

Uri Aviv (IL) je umelecký riaditeľ, konzultant a sci-fi evanjelista. Zakladateľ festivalu Utopia, filmový koordinátor pre izraelské Ministerstvo kultúry. Uri sa na konferencii bude venovať úlohe AI v médiách, kultúre a spoločnosti, a to z pohľadu, či je AI deštruktívnym prvkom alebo iba fenoménom, ktorý odvádza pozornosť od podstatného.

Gene Kogan (USA) je umelec a programátor z New Yorku, ktorý sa zaujíma o generatívne systémy, informatiku a softvéry pre kreativitu a umeleckú tvorbu. Gene inicioval popularizačnú publikáciu ml4a (Machine Learning for Artists). Na konferencii porozpráva o použití AI v kreatíve a na festival prinesie aj svetovo preslávený workshop Machine Learning pre umelcov.

Merav Oren (IL) je jednou zo 100 najvplyvnejších ľudí v izraelskom hi-tech, úspešná podnikateľka založila v Tel Avive centrum WMN, určené podnikateľkám a start-upom, ktoré sú vedené ženami. Organizuje aj globálny festival spájajúci kulinárstvo s technológiami a inováciami Open Restaurants. Počas konferencie sa vyjadrí k tomu, ako AI a machine learning ovplyvňujú start-upy, biznisy a ich riešenia.

Peter Matúš (SK) je členom predstavenstva Tatra banky, kde je zodpovedný za oblasť riadenia retailového bankovníctva. Prinesie informácie z prvej ruky – ako umelá inteligencia mení finančný sektor a ako Tatra banka vidí príležitosti jej využitia v klientskej a internej sfére bankovníctva.

Filip Ruisl (SK/HU) sa venuje digitálnemu dizajnu a multimediálnym presahom, ale aj hudbe a sound dizajnu. Momentálne pôsobí ako interaction designer v inovačnom labe Kitchen Budapest. Študoval na VŠVU v ateliéri MediaLab u Jána Šicka. Filip predstaví VR/AI inštaláciu Training 2038, ktorá otvára spoločenský dialóg o úlohe AI v situáciách, keď prevezme kontrolu. Inštaláciu Training 2038 si návštevníci budú môcť vyskúšať počas Art & Tech Days.

Karol Piekarski (PL) je programový riaditeľ Medialab Katowice. Vedie interdisciplinárne projekty zamerané na spracovanie a vizualizáciu dát. Doktorát získal prácou o znižovaní informačného preťaženia na internete. Bude hovoriť o tom, ako sa dnes už ani humanisti neboja zašpiniť si ruky kódom.

Matúš Kirchmayer (SK) je spoluzakladateľom a CEO spoločnosti MATSUKO, vyvíjajúcej špičkovú 3D technológiu Telepresence, ktorá využíva AI, zmiešanú realitu a umožňuje priamu interakciu vďaka vytváraniu a prenášaniu ľudských 3D hologramov. Porozpráva o svojich viac než 20-ročných skúsenostiach z oblasti gamingu a tech inovácií.

Adi Zamir (IL) je podnikateľka, CEO a zakladateľka start-upu Pink Of View – prvého personalizovaného prediktívneho indikátora v oblasti rizika rakoviny prsníka, ktorý je riadený AI a machine learning. Adi je tiež spoluzakladateľkou spomínaného centra WMN pre ženy podnikateľky. V Košiciach sa Adi podelí o svoje skúsenosti na príklade vlastného úspešného start-upu.

Ponúkli sme vám prierez spíkrov Art & Tech Conference, počas šiestich dní Art & Tech Days toho však môžete zažiť oveľa viac. Obsiahly program festivalu ponúka vyše dvadsať podujatí: praktické workshopy, výstavy, inštalácie, Game Days a umelecké eventy.

Organizátormi Art & Tech Days sú nezisková organizácia Creative Industry Košice a klaster Košice IT Valley, ktorí spojili sily, pretože dôverujú prepojeniu umenia a technológií.

Festival podporili Fond na podporu umenia, Medzinárodný vyšehradský fond, Visit Košice, Ministerstvo dopravy a výstavby a Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky.

Video z Art & Tech Days 2017

Zdroj video záznamu: Art & Tech Days and Conference 2017.

Odkazy:

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Creative IndustryCreative Industry Košice, n.o. (CIKE)
– nezisková organizácia
– zakladateľom je právnická osoba Mesto Košice
– CIKE tím má spoločnú víziu vytvoriť z Košíc miesto, kde sa oplatí žiť vďaka kvalitnej kultúre, kreatívnemu prostrediu a inováciám vo všetkých oblastiach života
Čerpané z: www.cike.sk

Creative Industry, 15. 11. 2018 | Prečítané: 209 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
23-02-20 * 09:48
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore