www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @842
Počítadlo


Spam poison

Na zápis prvákov v Petržalke prišlo 718 detí

Najväčší záujem je o etickú výchovu

Celkom 718 predškolákov z materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka prišlo v uplynulých dňoch so svojimi rodičmi na zápis do prvého ročníka základnej školy pre školský rok 2013/2014. Deti sa zoznámili s budúcimi triedami, zapájali sa do riešenia rôznych zábavných úloh a učitelia mali možnosť prezentovať im svoju školu, záujmové krúžky ako aj školský vzdelávací program, ktorý sa v jednotlivých školách líši.

Na základe prognóz a počtu prihlásených žiakov v budúcom školskom roku Petržalka plánuje otvoriť 31 prváckych tried, čo je o tri triedy viac ako vlani. Samospráva už má aj predbežné informácie o 80 až 90 odkladoch od povinnej školskej dochádzky, čo signalizuje počet odkladov na úrovni predošlých rokov.

Najviac žiakov rodičia zapísali do prvého ročníka v ZŠ Pankúchova 4 (115 žiakov), ZŠ Tupolevova 20 (95 žiakov) a ZŠ Budatínska 61 (91 žiakov). Zvýšil sa aj záujem o povinnú školskú dochádzku v základnej škole na Prokofievovej 5 a na Nobelovom námestí 6.

Tohtoročný zápis prvákov potvrdzuje stúpajúci počet chlapcov – tohto roku je ich o 42 viac, vlani ich bolo o 35 viac ako dievčat.

Počas zápisu do prvého ročníka ZŠ zákonní zástupcovia mohli nahlásiť škole aj to, či ich ratolesť bude absolvovať etickú výchovu alebo náboženstvo. Najväčší záujem je o etickú výchovu (viac ako 55 % detí), rímskokatolícke a evanjelické náboženstvo bude absolvovať necelých 39 percent prvákov.

Našli sa aj takí rodičia, ktorí svoje dieťa zapísali na 2 až 3 petržalské základné školy. Necelých 7 % detí zákonní zástupcovia ešte na zápis nepriviedli, mali by tak urobiť čo najskôr a zapísať dieťa na povinnú školskú dochádzku do spádovej školy vo svojom školskom obvode.

Petržalská samospráva vychádza rodičom budúcich prvákov ústrety aj pokynmi, ktoré zverejňuje na webe mestskej časti www.petrzalka.sk/­2013-01-08-informacie-a-pokyny-pre-zakonnych-zastupcov-deti-k-zapisu-do-1-rocnika.

Pripravila: Mária Grebeňová-Laczová
tlačová tajomníčka
Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
Čerpané z: www.petrzalka.sk

Petržalka, 12. 02. 2013 | Prečítané: 1287 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom