www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @223
Počítadlo


Spam poison

Na kongrese SaS mi zatvorili ústa

Kongres strany Sloboda a Solidarita sa konal 5. októbra 2019 v Jasnej

Na kongrese strany Sloboda a Solidarita (SaS) bol nedemokratickým spôsobom, valcom porovnateľným s Mečiarovou Zlatou Idkou, obmedzený čas rozpravy na jednu hodinu k jednému bodu. Keď som mal ku koncu rozpravy pri bode schvaľovania kandidátky prísť konečne na rad, k predrečníkom sa prihlásila kopa delegátov s faktickými pripomienkami, čas natiahli a rozprava bola následne ukončená – bolo mi teda znemožnené prehovoriť k členom. Preto pripravené vystúpenie uverejňujem v plnom znení.

Vážení kolegovia,

pred dvoma rokmi sme mali 18 %, pred rokom 16 %, aktuálne máme 6 %, a ak to dnes nevyriešime konsenzuálne a kompromisom, bude ešte horšie. Nie preto, že Rajtár napísal niekomu nejakú esemesku alebo, že si Galko v jednom rozhovore na otázku novinárky, či bude v 2020 kandidovať na riadnom kongrese za predsedu strany, dovolí povedať, že to zváži – ale úplne z iných dôvodov. Stratili sme mestského liberálneho voliča, sme nečitateľní a zaoberáme sa sami sebou.

Teraz mi povedzte, ktorý výrok alebo počin viac poškodil stranu Sloboda a Solidarita?

To, že poviem, že zvažujem kandidatúru na predsedu SaS v roku 2020 alebo to, že si predseda oblečie tričko JBM Alianciu za rodinu? Vtedy, pri tomto počine, sme prečo nezvolávali mimoriadny kongres a nežiadali kandidátku bez autora tohto výroku?

Ktorý výrok znížil preferencie SaS a uškodil strane?

To, že som v jednom rozhovore zauvažoval, že po jedenástich rokoch by snáď už mohol SaS viesť v budúcnosti aj niekto iný alebo verejný výrok predsedu „Som slovenský nacionalista“ v rozhovore pre Denník N? Vtedy, pri tomto výroku sme prečo nezvolávali mimoriadny kongres a nežiadali kandidátku bez autora tohto výroku?

Čo viac rozkývalo prozápadných a protransatlantických voličov SaS a poškodilo stranu SaS? To, že Rajtár poslal nejakému členovi nejakú súkromnú sms s úvahou, že treba v budúcnosti vymeniť predsedu alebo verejné výroky predsedu SaS? „Rusko nie je hrozbou.“ Alebo: „Francúzsko a Nemecko sú okresná liga.“

Viete v čom sú tieto porovnania odlišné? V tom, že v tých prvých bolo akože „ublížené“ jednotlivcovi – predsedovi strany. V tých druhých trpela celá strana – jej preferencie a jej voliči.

Dámy a páni! Toto, čo sa tu ostatné dni, týždne a mesiace deje, je absurdné. SaS má desať rokov a až do roku 2023, keď bude mať 14 rokov, bude mať 14 rokov toho istého predsedu. Ten je opakovane volený predčasne, na mimoriadnych kongresoch, ktoré sú zvolávané pod rôznymi zástupnými dôvodmi. Áno, predseda síce hovorí, že nie je privarený k stoličke, veď ju nakoniec aj kdekomu núkal, ale výsledkom je, že napriek tomu, že v minulosti deklaroval, že dve volebné obdobia sú pre predsedu strany optimálne a aj on by sa tým chcel riadiť, dnes už ťahá svoje štvrté volebné obdobie a ostatné dve volebné obdobia bol zvolený a privarený k svojej stoličke predčasne na mimoriadnom kongrese.

Čo je však absurdnejšie, je to, že navrhol vypustiť z kandidátky kľúčových ľudí a vymyslel si zástupný dôvod, vraj by opustili poslanecký klub v Národnej rade Slovenskej republiky. Vraj za nich nedá „ruku do ohňa“.

Nepotrebujeme, aby za mňa, za Natáliu Blahovú, Janu Kiššovú, Joža Rajtára, Mira Ivana, Vlada Slobodu, Rada Pavelku, Paľa Kubiša, Renátu Kaščákovú, Lukáša Raníka, Milana Vrábela, Iva Nemčiča, Ďura Štíta a mnohých ďalších Richard Sulík dával ruku do ohňa. My si ju dáme do ohňa za seba aj sami. Za nás hovorí naša politická história. Obviňovanie z toho, že sa necháme „vyviezť“ na chrbte niekoho iného do NR SR a potom odídeme, si vyprosujem. My sa nepotrebujeme nikam vyvážať, my máme svojich voličov a nie je ich málo.

My sme tu štyri roky dreli, nastavovali krk, bojovali so smerákmi, s mafiou, s oligarchami, makali sme tu vo voľbách do VÚC, v komunálnych voľbách, zatiaľ čo Richard Sulík bol v Európskom parlamente v Bruseli. To, čo sú, prosím pekne, za reči, že „veď ste boli slušne platení“? To predseda bol v Bruseli neslušne platený? Alebo tam robil zadarmo?

Žiadne peniaze nie sú „slušne platené“ za to, čomu sa vystavil Jožo Rajtár pri Bašternákovi a Kočnerovi, Natália Blahová pri Čistom dni alebo ja pri tunelovaní VSS alebo likvidovaní previerky Jasaňovi a Troškovej. Vydierali nás, vyhrážali sa nám, prenasledovali nás. Nikdy sme sa na to nesťažovali, nikdy sme s tým nešli von. Kto predsedu SaS perzekvoval v Bruseli?

My na kandidátku SaS patríme, aj keby sme sa stokrát s Richardom pohádali, aj keby niekto z nás stokrát zauvažoval o kandidatúre na predsedu. Je nonsens nás nahrádzať smeráckymi nominantmi z RTVS, ktorí o SaS ani neškrtli, nejakými údajne „osobnosťami“ z vonku alebo paňou, ktorá si myslí, že svet riadia pomaly nejakí židojašteri.

Akým právom si Lucia Nicholsonová, ktorá sa na značke SaS vyviezla nedávno do Európskemu parlamentu a následne stranu opustila, diktuje podmienky, že bude na kandidátke do NR SR len vtedy, ak tam Galko a Rajtár nebudú?

Toto je konanie v prospech SaS? Toto je konanie v prospech vzniku pravicovej vlády? Toto je konanie v prospech Slovenska?

Dámy a páni! Predseda navrhol kandidátku deštrukcie a rozpadu. Teraz máte zodpovednosť v rukách vy! Nikto iný! Ak bude takto „zlátaná“ kandidátka schválená, privedie SaS vo voľbách k neúspechu. Ale nielen SaS, privedie k neúspechu celé Slovensko. A bude tu vláda Fico 4. To nebude „povalenie vlády Ivety Radičovej“ – pečiatka, ktorú sa nám už roky snažia dať na čelo. To bude regulárne vydláždenie cesty k moci Ficovmu Smeru, a to si SaS už ponesie so sebou navždy. Nikto nikdy nebude skúmať, ktorá „časť“ v SaS to zavinila. Pachuť a čierna škvrna v histórii zostane už navždy.

Môžete to ešte zastaviť, je to na vás. Ďakujem vám za pozornosť.

Pod čiarou

P.S.: Fragmenty z tohto prejavu sa mi podarili predniesť aspoň pri bode týkajúcom sa vylúčenia Natálie Blahovej zo strany Sloboda a Solidarita. Žiaľ, delegáti moje apely nevypočuli a stranu SaS pochovali. Je mi to ľúto.

Archív:

Ľubomír Galko (Facebook)Zľava: Rajtár, Kiššová, Blahová a Galko

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

GalkoĽubomír Galko
– podpredseda SaS
– poslanec NR SR
– exminister obrany
Čerpané z: LubomirGalko.sk a www.facebook.com

Ľubomír Galko, 06. 10. 2019 | Prečítané: 612 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore