www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @425
Počítadlo


Spam poison

Modrová v pohybe!

Aj vďaka grantu Coca-Cola pre región

V Modrovej nedajú na zdravý životný štýl a pohyb dopustiť. Projekt Fit Park zrealizovaný vďaka grantu programu Coca-Cola pre región prináša možnosť zapojiť viac pohybu do bežného života miestnych a zároveň budovať ich komunitu. Verejne dostupné športovisko na precvičenie jednotlivých partií tela bolo slávnostne otvorené. Hneď vedľa centra komunitného života, futbalového ihriska, núdzou o návštevníkov určite trpieť nebude.

Športovisko pozostáva zo štyroch zariadení určených pre širokú verejnosť a deti, ktoré ich môžu využívať pod dohľadom rodičov. Na precvičenie celého tela slúži trenažér dolných končatín, twister a stepper na boky a stehná, posilňovací stroj horných končatín a trenažér chôdze. Fit Park je zrealizovaný vďaka grantu v rámci programu Coca-Cola pre región.

Športuje celá dedina

Autorom projektu je starosta, ktorý je sám nadšencom zdravého životného štýlu a športu. Podľa jeho vzoru prepadla športu doslova celá dedina.

„Mládež sa športovania chopila naplno. Na futbalovom tréningu býva do 30 detí. Na takú malú dedinku je to dosť. Je radosť sledovať ich, najmä, keď si uvedomíme, že sme ich vytiahli od TV a počítača. Mnohé deti chodia na ihrisko aj so svojimi rodičmi, ktorých to určite zaujme,“ hovorí koordinátor projektu a zástupca starostu obce, Marián Lacko.

Sám starosta priložil ruku k dielu a zapojil sa do výkopových a betonážnych prác pri vystavaní Fit Parku. Vandalizmu či nevhodného zaobchádzania so strojmi sa starosta neobáva.

„Veríme, že k poškodeniu strojov nedôjde, že kultúrne a disciplinované správanie nie je našim spoluobčanom cudzie,“ tvrdí starosta obce Modrová, Stanislav Uhrin.

Pre každý prípad plánujú športovisko v budúcnosti monitorovať kamerovým systémom.

Projekt ocenia nielen miestni

„Myslím, že projekt má dobrý ohlas a ľudia už netrpezlivo čakajú, aby si stroje vyskúšali,“ vyjadril sa koordinátor projektu.

Športový park určite nezapadne prachom. V Modrovej trénujú aj futbalisti zo susedných obcí a projekt tak prekročí hranice obce. Starosta susednej obce sa nechal inšpirovať a rozmýšľa nad realizáciou podobného projektu.

„Teší nás, že aj menší projekt dokáže zasiahnuť pomerne veľkú skupinu nadšencov. Okrem toho, že spojí komunitu a podporí natoľko obľúbený šport v obci, má potenciál ďalšieho rozvoja do budúcnosti. Veríme, že bude záujemcom slúžiť plnohodnotne ešte dlhé roky,“ hodnotí Marian Pavelka, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy spoločnosti Coca-Cola HBC SR, ktorá je donorom grantového programu.

Spoločnosť Coca-Cola HBC SR v spolupráci s Trenčianskou nadáciou vyhlási po 1. kole grantovej výzvy aj kolo druhé. Autori projektu by v druhej fáze projektu chceli rozšíriť stroje a dobudovať ihrisko. Obec a jej okolie má potenciál pre ďalšie projekty prospešné nielen pre miestnych.

„Zvažoval som aj projekt na lesný chodník, pretože v našej obci máme veľa krásnych miest. Jedným z takých je aj Hargašova skala, ktorú veľa mladých nepozná. Jej vyznačenie by si vyžadovalo viac času a financií,“ prezradil Marián Lacko.

Pod čiarou

O programe Coca-Cola pre región:

Spoločnosť Coca-Cola HBC SR v spolupráci s Trenčianskou nadáciou vyhlásila grantový program Coca-Cola pre región, aby podporila projekty prospešné pre región katastrálnych území obcí Lúka, Modrová, Modrovka a Hrádok a s nimi súvisiace aktivity obyvateľov komunity. Hlavným cieľom grantového programu je udržanie existujúcich a vytváranie nových zdrojov na zvyšovanie kvality života v regióne. V období od júna 2016 do decembra 2017 spoločnosť Coca-Cola HBC Slovenská republika v spolupráci s Trenčianskou nadáciou prerozdelí prostriedky v celkovej hodnote 30 000 eur. 1. kolo grantovej výzvy je uzavreté. V období od 1. 8. – 31. 10. 2016 prebehne realizácia podporených projektov. V 1. polovici roka 2017 vyhlási Coca-Cola pre región v spolupráci s Trenčianskou nadáciou 2. kolo grantovej výzvy. Projekty je potrebné cieliť na vekovú skupinu 12 +. O grant môžu žiadať mimovládne organizácie, organizácie s inou právnou formou, neformálne skupiny obyvateľov a individuálni žiadatelia (18 +). O najzaujímavejších a najpotrebnejších projektoch rozhodne grantová komisia.

Foto:

Projekt Fit Park v ModrovejProjekt Fit Park v ModrovejProjekt Fit Park v Modrovej

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PRime timePRime time
Agentúra PRime time bola založená v roku 1998. O dva roky neskôr sa stala členom Asociácie PR agentúr na Slovensku (APRSR). Od svojho vstupu do tejto asociácie patrí medzi TOP 5 agentúr podľa prijatých honorárov. Od roku 2005 je PRime time súčasťou medzinárodnej siete PR agentúr Weber Shandwick.
Čerpané z: www.primetime.sk

PRime time, 05. 10. 2016 | Prečítané: 673 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore