www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @155
Počítadlo


Spam poison

Ministerstvo školstva chce umlčať akékoľvek reformné snahy

Vyjadrenie poslanca NR SR a tímlídra strany Sloboda a Solidarita pre školstvo Branislava Gröhlinga k zrušeniu Inštitútu vzdelávacej politiky

Branislav GröhlingZrušenie Inštitútu vzdelávacej politiky zo strany ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej zodpovedá povahe tejto koalície: vypudiť z procesu rozhodovania vládnych politikov odbornosť, aby sa mohli riadiť výlučne svojimi osobnými preferenciami a záujmami. Vyhlásil poslanec NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre školstvo Branislav Gröhling.

Podľa Gröhlinga je tento postup v príkrom rozpore so zákonom o konflikte záujmov i programovým vyhlásením vlády. Zákon verejným funkcionárom doslova prikazuje, aby pri výkone svojej funkcie presadzovali a chránili verejný záujem a v programom vyhlásení sa vláda zaviazala postupovať tak, aby občania dostávali za peniaze odvedené na daniach skutočnú hodnotu v podobe kvalitných a dostupných služieb.

„Inštitút analyzoval súčasný stav v školstve, skúmal rôzne oblasti a navrhoval riešenia. Jeho zrušením ministerstvo ukazuje, že už ani len nechce vidieť, aký je súčasný stav školstva. Namiesto toho – bez podkladov od odborníkov a bez analýz – sa bude na ministerstve rozhodovať od zeleného stola,“ povedal Branislav Gröhling.

Tímlíder SaS pre školstvo upozorňuje, že Inštitút vzdelávacej politiky vypracoval štúdie na rôzne pálčivé problémy slovenského školstva, akými sú racionalizácia, učebnicová politika, zvyšovanie platov učiteľov, kreditový či kariérny systém pre učiteľov, ale ministerstvo ich systematicky prehliadalo.

„Ministerstvo opätovne dokazuje, že SNS o reformu školstva nemá najmenší záujem. Ministerka Lubyová spravila ďalší krok k tomu, aby sa na ministerstve školstva o žiadnych reformných snahách alebo návrhoch na zlepšenie ani len nehovorilo,“ uzavrel poslanec SaS Branislav Gröhling.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 07. 01. 2018 | Prečítané: 84 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
„To, kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“ Myslíte si, že Voltaire vyslovil túto myšlienku?

Áno (26 hl.)
 
Asi áno (7 hl.)
 
Asi nie (13 hl.)
 
Nie (46 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 92
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Zlo v cirkvi!
20-01-18 * 20:42
 Hanbi sa!
20-01-18 * 19:54
 Len
20-01-18 * 19:31
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore