www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @454
Počítadlo


Spam poison

Minister obrany Gajdoš urobil hrubú politickú chybu

Strana Sloboda a Solidarita považuje vzniknutú situáciu za koaličný problém

Ľubomír GalkoSlovenská národná strana a jej nominant na ministerstve obrany Peter Gajdoš ohrozujú bezpečnosť Slovenska i jeho reputáciu medzi našimi spojencami v EÚ a NATO, vyhlásil poslanec NR SR a podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomír Galko.„Strana SaS vyjadruje zásadný nesúhlas s vajataním ministra obrany Gajdoša v otázke vybudovania moderného nadzvukového letectva,“ uviedol tímlíder SaS pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

A pokračoval:

„Problém ochrany slovenského vzdušného priestoru zastaralými a poruchovými ruskými Migmi je pritom dlhodobý problém. Je frustrujúce, že bývalý aktívny vojak a dnes minister obrany Gajdoš ani po dlhých rokoch nemá jasno v tom, že Migy majú byť nahradené stíhačkami západnej proveniencie, a nie donekonečna draho repasované ruským servisom.“

Podľa Galka minister Gajdoš predvádzal v uplynulom období podivuhodnú slovnú ekvilibristiku okolo kapitánskych výložiek predsedu SNS Danka alebo pri zmiznutej debničke granátov. Odloženie rozhodnutia o nahradení Migov však Galko považuje za hrubú politickú chybu ministra obrany.

„Je to chyba, za ktorou tušiť obhajobu ruských záujmov,“ poznamenal Ľubomír Galko.

Strana SaS sa stotožňuje s kritikou štátneho tajomníka na ministerstve obrany za MOST – HÍD Róberta Ondrejcsáka, že takéto odkladanie znamená predĺženie závislosti od Ruska a je v rozpore s európskou a proatlantickou orientáciou Slovenska.

Zároveň strana SaS považuje vzniknutú situáciu za koaličný problém, ktorý svojím presahom na strategické záujmy Slovenska v oblasti bezpečnosti v ničom nezaostáva za kauzou rozkrádania eurofondov na vedu a výskum na ministerstve školstva.

„Ak minister obrany Peter Gajdoš bude kľúčové rozhodnutie o ochrane slovenského vzdušného priestoru odkladať, strana SaS očakáva, že zakročí vláda SR a bude trvať na dodržaní pôvodného termínu,“ uzavrel Ľubomír Galko.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 20. 09. 2017 | Prečítané: 237 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore