www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @561
Počítadlo


Spam poison

Miliónová petícia proti chudobe

Podpíš petíciu proti chudobe aj ty!

Jedným z cieľov kampane v boji proti chudobe je petícia proti chudobe. Organizátori si vytýčili za cieľ získať milión (a viac) podpisov do konca kalendárneho roka.

2. slovenský Týždeň pozornosti bude symbolicky vrcholiť v nedeľu 17. 10.
Medzinárodným dňom boja proti chudobe.

Podpíšte petíciu proti chudobePodpíšme sa a vyšlime v Týždni pozornosti venovanom chudobe a sociálnemu vylúčeniu jasný signál, že chudoba je neakceptovateľná! Staňte sa fanúšikom skupiny Zero Poverty alebo Slovenskej katolíckej charity v sociálnej sieti Facebook.

Dokument obsahuje posolstvá, ktorými sa nám prihovára v štyroch hlavných bodoch:

  1. vykoreniť detskú chudobu v Európe
  2. zabezpečiť minimálne sociálne istoty a ochranu pre každého
  3. zintenzívniť poskytovanie sociálnych a zdravotníckych služieb
  4. zaručiť dôstojné pracovné miesta pre všetkých

2010 – Európsky rok boja proti chudobePodpisová akcia s cieľom nazbierať milión podpisov za dodržiavanie konkrétnych štyroch krokov, budú s výzvou na ich dodržiavanie odovzdané inštitúciám EÚ, ako aj členským štátom. Predložením miliónu podpisov sa podľa slov slovenského komisára Maroša Šefčoviča reálne naskytá šanca na vytvorenie zákona smerovaného na túto problematiku. Vyšlime jasný signál, že chudoba je neakceptovateľná!

Originálny text petície sa nachádza v angličtine na zeropoverty.org, kde sa aj možno podpísať. Pre správne porozumenie sme pripravili preklad do slovenčiny. Pridajte sa k signatárom, aby mohla sieť Caritas na konci roka predložiť všetky zozbierané podpisy poslancom Európskeho parlamentu v Bruseli.

Formulár nájdete na Zeropoverty.org s označením „Sign the petition“. Vyplnenie je veľmi jednoduché. Vyžaduje si zadať štyri údaje v poradí: 1. meno, 2. priezvisko, 3. krajina (vyberiete si zo zoznamu podľa miesta bydliska, napr. Slovakia), 4. e-mailová adresa.

Ak chcete alebo môžete urobiť viac, informujte sa na Mladacharita.sk o ďalších možnostiach. Povedzte o petícii proti chudobe svojím známym. Momentálne je nazbieraných 10 655 podpisov. Aj váš hlas je potrebný! Ďakujeme.

Fond sociálneho rozvoja

Jeden solidárny skutok na každý deň tohto Týždňa pozornosti

Počas týždňa pozornosti venovanému Európskemu roku boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu vykonaj každý deň jeden dobročinný skutok. Je to celkom jednoduché. Nechaj sa inšpirovať ako na to a pridaj aj svoje vlastné nápady, povedz o nich svojim kamarátom!

Podpíš petíciu proti chudobe

Na stránke zeropoverty.org vyplň formulár so štyrmi údajmi a podpor podpisovú akciu Zaregistrujte sa na Zero Poverty a umiestnite informácie o chudobe na vašom profile na Facebooku alebo Twitteri, na svojom blogu, atď. Zaveste fotografie na Flickr alebo video na YouTube. Využite svoje reálne i virtuálne sociálne siete, aby ste upriamili pozornosť ľudí na kampaň!

Angažuj sa proti chudobe

Najlepšou formou prevencie proti chudobe je vzdelávanie. Možno dieťa z vedľajších dverí potrebuje pomoc s domácimi úlohami alebo mimovládna organizácia hľadá dobrovoľníkov pre vedenie rôznych krúžkov, v ktorých sa dajú získať nové zručnosti.

Rozhodni sa pre Fair Trade

Pri svojom ďalšom nákupe si všimni, či výrobky nesú značku Fair Trade. Ak áno, môžeš si byť istý, že výrobcovia v krajinách pôvodu dostali primeranú a spravodlivú odmenu za svoju prácu. Môžu prevádzkovať svoje podnikanie nezávisle, chrániť svoje životné podmienky v čo najväčšej možnej miere a vytvárať dôstojné životné a pracovné podmienky sami pre seba.

Všimni si ich!

Ľudia, ktorí sú chudobní, sa v drvivej väčšine snažia byť aj nenápadní v spoločnosti. Zaujímať sa jeden o druhého, to je často prvý a najdôležitejší krok v ústrety pomoci. Potrebuje starší sused, ktorý žije sám, pomoc pri nakupovaní, chodení po schodoch alebo varení? Nehľadá slobodná mamička od vedľa opatrovateľku k deťom? Keď si kúpiš noviny, nepomáhaš tým iba predajcovi, ale dávaš najavo svoju solidaritu s bezdomovcom, dlhodobo nezamestnanými alebo záujemcom o azyl.

Buď informovaný a iniciatívny

Zistite od vášho miestneho úradu, koľko ľudí vo vašej komunite žije pod hranicou chudoby a pýtajte sa, čo sa koná pre to, aby sa im pomohlo. Podeľte sa o túto informáciu s toľkými ľuďmi, ako to bude možné. Umiestni svoje myšlienky na svojom profile na Facebooku alebo Twitteri, alebo na svojom blogu, alebo prezentuj svoj nápad (nápady) priamo nám.

Životné prostredie a chudoba

V mnohých častiach sveta prispela chudoba k ničeniu životného prostredia. Keď je v krajine veľká chudoba, neexistujú finančné prostriedky na ochranu životného prostredia. Úspech a prijímanie opatrení na jeho ochranu závisí od odstránenia chudoby. Aj drobné zmeny v každodennom správaní môžu mať trvalý prínos k ochrane životného prostredia, ako napríklad: namiesto vyhodenia starých mobilov ich môžeš recyklovať, môžeš šetriť energiu používaním úsporných svietidiel, vypínať elektrické prístroje úplne a nie iba do režimu „standby“, šetriť vodu počas sprchovania – skráť sprchovanie o jednu minútu, používaj menej vody na umývanie riadov atď.

Súborové prílohy:

Petícia proti chudobe (formát súboru PDF, 82 kB)
Preklad petície (formát súboru PDF, 53 kB)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Fond sociálneho rozvoja
– je organizácia založená za účelom poskytovania pomoci ľuďom pri odstraňovaní chudoby a znižovaní rizika sociálneho vylúčenia. Podporuje vznik projektov, ktoré vytvárajú cestu na zaradenie sa do spoločnosti tým, ktorých chudoba vytlačila až na jej okraj: nezamestnaným, zdravotne postihnutým, Rómom, azylantom, bezdomovcom, ženám po materskej dovolenke, žiakom predčasne opúšťajúcim školy, ženám v domácnosti či väzňom, ktorí práve skončili výkon trestu
Čerpané z: Miliónová petícia proti chudobe

Fond sociálneho rozvoja, 12. 10. 2010 | Prečítané: 2258 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
23-02-20 * 09:48
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore