www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @924
Počítadlo


Spam poison

Metodicko-pedagogické centrum chce pomôcť viacpočetným rodinám

Charitatívna zbierka Školská aktovka

Začiatok školského roka poriadne rozkolíše rodinným rozpočtom. Nové perá, zošity či aktovka – to všetko stojí nemalé peniaze. Najväčšiu finančnú záťaž prežívajú rodičia prváčikov. MPC sa preto rozhodlo pomôcť tam, kde je to najviac potrebné. Pre deti z viacpočetných rodín zbiera školské pomôcky.

Akcia prebieha od začiatku júla do polovice augusta na všetkých pracoviskách Metodicko-pedagogického centra a sú do nej zapojení všetci pracovníci, ale i externí spolupracovníci. Výsledok zbierky plánuje organizácia odovzdať do začiatku školského roka 2015/2016. Okrem školskej tašky môžu pracovníci prispieť aj inými pomôckami pre základné školy. Patrí medzi ne napríklad: peračník, farbičky, ceruzky, strúhadlo, perá, ale aj zošity a obaly na ne, výkresy či potreby na výtvarnú výchovu.

„Zamestnanci Metodicko-pedagogického centra prišli s nápadom podporiť v tomto období tých, ktorí to podľa nás najviac potrebujú – najmä viacpočetné rodiny, ktoré nedokážu dostatočne materiálne zabezpečiť svoje školopovinné deti predovšetkým v prvom stupni ZŠ,“ vysvetľuje Danka Kapucianová, generálna riaditeľka Metodicko-pedagogického centra.

Príspevok pre nákup školských potrieb od štátu dosahuje maximálnu výšku 33,20 eur na dieťa, čo pri aktuálnom množstve pomôcok znamená iba zlomok potrebných financií. Do materiálnej zbierky sa zapojili všetci pracovníci i spolupracovníci na 10 pracoviskách Metodicko-pedagogického centra po celom Slovensku. Doteraz organizácia vyzbierala nielen mnoho materiálnej pomoci, ale aj finančnú čiastku v hodnote viac ako 500 eur. Z výťažku Metodicko-pedagogické centrum plánuje dokúpiť ďalšie školské tašky a potrebné pomôcky.

Charitatívna zbierka Školská aktovka zaujala aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ktoré oslovilo k zapojeniu i svoje priamoriadené organizácie.

„Sme radi, že charitatívna zbierka Školská aktovka oslovila aj iné organizácie ministerstva. Dúfame, že spoločne budeme môcť vyzbierať dostatok prostriedkov na to, aby sme mohli pomôcť zlepšiť situáciu v čo možno najväčšom počte rodín,“ hovorí Danka Kapucianová, generálna riaditeľka Metodicko-pedagogického centra.

V prípade, ak pomôcky po zbierke zostanú, Metodicko-pedagogické centrum je rozhodnuté odovzdať ich do vybraných centier voľného času.

Zbierka sa organizuje v spolupráci s neziskovou organizáciou ĽUDIA ĽUĎOM, n.o., ktorá prevádzkuje darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk. Tá vyberie rodiny, ktorým bude poskytnutá materiálna pomoc v podobe školských aktoviek a pomôcok. Prostredníctvom portálu môžu ľudia, ktorí sa ocitli v núdzi, požiadať o pomoc darcov na webe. ĽudiaĽuďom.sk má niekoľko samostatných platforiem, z ktorých najnovšou platformou je projekt Kamoši z webu zameraný najmä na podporu detí zo sociálne slabých skupín a vylúčených spoločenstiev.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MPCMetodicko-pedagogické centrum
– je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
– vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení
– Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov
Čerpané z: www.mpc-edu.sk

MPC, 07. 08. 2015 | Prečítané: 1828 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (702 hl.)
 
Viac áno, ako nie (181 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (176 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1225
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore