www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @514
Počítadlo


Spam poison

Mestská časť je dobrý hospodár, bude viac peňazí na rozvoj

Poslanci záverečný účet schválili

Na júnovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva poslanci okrem iného rokovali o záverečnom účte a rozpočtovom hospodárstve za rok 2018. Starosta Jozef Krúpa pozitívne skonštatoval, že mestská časť vlani hospodárila s prebytkom takmer 387-tisíc eur. Z neho 10 % presunuli na rezervný fond a zvyšok ponechali na účte fondu rozvoja mestskej časti. Bude teda viac peňazí na zveľadenie Záhorskej Bystrice. Poslanci záverečný účet schválili, rovnako ako 1. zmenu tohtoročného rozpočtu. V rámci úpravy rozpočtu sa vyčlenili peniaze napr. na vybudovanie chodníkov v areáli ZŠ. Podrobnosti o konkrétnych zmenách nájdete na webovej stránke.

Poslanci schválili aj VZN, ktorým sa určuje výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na pobyt dieťaťa v MŠ a ŠKD. V MŠ sa po novom bude platiť 50 eur za jedno dieťa za mesiac, za druhé 30 eur a za tretie a každé ďalšie dieťa 20 eur. Príspevok za pobyt v školskom klube detí bude 30 eur. Doterajšie príspevky boli totiž oveľa nižšie, ako je priemer v okolitých mestských častiach, obciach a mestách, a neodrážali reálne náklady na pobyt detí v spomínaných zariadeniach.

Poslanci schválili zámenu pozemkov pod futbalovým ihriskom za náhradné pozemky, čím bola úspešne dokončená prvá časť vysporiadania pozemkov pod futbalovým ihriskom. Ide práve o tie najproblematickejšie pozemky priamo pod trávnikom, kde došlo k zhode s vlastníkmi pozemku, ktorí si našli náhradné a mestská časť s touto zámenou súhlasila.

Poslanci prerokovávali aj stanovisko k žiadosti o prenájom pozemku na Valove, ktorý je vo vlastníctve hlavného mesta. Neodporučili, aby mestská časť dala kladné stanovisko k tomuto prenájmu a požiadali starostu, aby rokoval s primátorom o zverení tohto pozemku do správy mestskej časti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Záhorská BystricaMestská časť Bratislava-Záhorská Bystrica
Záhorská Bystrica leží na úpätí Malých Karpát. Po prvýkrát sa spomína ako osada Pystrich v darovacej zmluve kráľa Karola Róberta z roku 1314. Mestskou časťou Bratislavy sa ako obec stala v roku 1972, ale aj napriek tomu si stále zachováva svoj vidiecky charakter a tradície
Čerpané z: www.zahorskabystrica.sk

Záhorská Bystrica, 28. 06. 2019 | Prečítané: 147 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore