www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @177
Počítadlo


Spam poison

Mestská časť Bratislava-Záhorská Bystrica odmení učiteľov

Na septembrovom zasadaní miestneho zastupiteľstva sa hovorilo aj o zmene rozpočtu, o hospodárení základnej a materskej školy, ale aj o odmenách pre učiteľky MŠ a vízii budúcnosti priestorov pre školy

Septembrové zasadanie miestneho zastupiteľstva

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 599 × 1 200 bodov.

Na úvod zasadnutia predseda Dobrovoľného hasičského zboru Anton Urdovič poďakoval mestskej časti, starostovi a poslancom za podporu osláv 140. výročia vzniku DHZ a odovzdal im darčeky, ktoré im budú toto výročie pripomínať.

Poslanci mali po lete bohatý program. Okrem iného rokovali aj o druhej zmene rozpočtu. Prognózy nasvedčujú, že by do mestskej pokladnice malo prísť viac peňazí z daní najmä z poplatku za rozvoj. Tieto financie sa využijú na neočakávané, ale oprávnené výdavky, ktoré vznikli pri nadstavbe a prístavbe materskej školy, ale aj na odmeny pre učiteľky MŠ vo výške 10 000 eur za to, ako zvládli komplikácie z toho, že musia učiť v náhradných priestoroch. Poslanci túto zmenu rozpočtu schválili.

Poslanci vzali na vedomie správu o hospodárení ZŠ a MŠ za prvý polrok 2019. Základná škola hospodári s rozpočtom 803 061 eur a najväčšiu časť z neho zhltnú mzdy a odvody – 318 430 eur. Materská škola má rozpočet 339 315 eur. Zo štátneho rozpočtu dostala ešte 10 000 eur na vzdelávanie predškolákov. Aj v MŠ sú najväčším výdavkom mzdy a odvody – 138 654 eur. Mzdy sú aj najväčšou položkou v rozpočte Školského klubu detí – 68 361 eur. ŠKD hospodári so 144 195 eurami. Výsledky hospodárenia školských inštitúcií sú za prvý polrok v súlade s plánom.

Poslanci schválili okrem iného aj kúpu pozemku za futbalovým ihriskom s rozlohou 26 árov, ktorý mestská časť bude môcť využiť na rozšírenie športových aktivít, alebo využiť ich na výstavbu ďalších priestorov pre ZŠ a MŠ.

Starosta Jozef Krúpa predstavil pripravovanú štúdiu na rozšírenie a nadstavbu jedálne ZŠ, kde by malo vzniknúť 8 tried a zároveň by sa zväčšila aj samotná jedáleň tak, aby vyhovovala všetkým stravníkom.

Predstavil štúdiu na výstavbu MŠ v areáli Elektrovodu, ako aj možnosť vytvoriť v bytovom komplexe West Park dve alokované triedy materskej školy (pri vstupe do Záhorskej Bystrice, pri Markíze) pre 40 detí. Išlo by o dočasné riešenie na 2 – 5 rokov, kým MŠ nevytvorí nový školský areál. Dôležité je, že s umiestnením škôlkárskych tried v tejto budove súhlasil aj hygienici. Alokované triedy by mohli fungovať už od budúceho septembra.

Poslanci predstavené štúdie vzali na vedomie.

Starosta predstavil aj štúdiu revitalizácie Námestia Rodiny, kde by pribudli parkovacie miesta a zeleň a aj dizajn manuál na úpravu a rozmiestnenie terás na námestí.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Záhorská BystricaMestská časť Bratislava-Záhorská Bystrica
Záhorská Bystrica leží na úpätí Malých Karpát. Po prvýkrát sa spomína ako osada Pystrich v darovacej zmluve kráľa Karola Róberta z roku 1314. Mestskou časťou Bratislavy sa ako obec stala v roku 1972, ale aj napriek tomu si stále zachováva svoj vidiecky charakter a tradície
Čerpané z: www.zahorskabystrica.sk

Záhorská Bystrica, 22. 09. 2019 | Prečítané: 352 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (5 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 24
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Podporte 2 percentami ľudské práva
02-07-20 * 22:34
 Re: Werner
02-07-20 * 19:16
 Re: Werner
02-07-20 * 16:45
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore