www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @666
Počítadlo


Spam poison

Medzinárodný deň detí v BIBIANE

V znamení drakov

Začíname 1. júna o 10. hod. a program potrvá do 17. hod. vo všetkých priestoroch BIBIANY i pred ňou.

Vlani sa BIBIANA rozhodla, že na MDD pripraví každý rok program na inú tému. Minule to bola móda a tento rok sú hlavnou témou draci.

Pred pár týždňami sme vyhlásili súťaž O najkrajšieho draka, a pred mesiacom sme otvorili krásnu výstavu nazvanú Dračou stopou. No a 1. júna na jeden deň otvoríme v BIBIANE Prvú základnú dračiu školu.

10.00 – 17.00 hod. – Otvorenie Prvej základnej dračej školy

Deti v nej získajú ďalšie znalosti zo života drakov a vyučovať sa budú predmety – dračia meteorológia, botanika, mineralógia a geografia. Spoznajú typy vetra a oblakov, ktoré využívajú draci pri lietaní, spoznajú rastliny, ktoré sú pre nich vhodné na dobrý spánok alebo na boľavý žalúdok, keď zjedia princeznú. V geografii bude reč o jaskyniach na Slovensku, kde sa ešte i dnes nájdu kamene potrebné k ich životu. Mineralógia je asi najdôležitejším predmetom, lebo draci sa v nej učia, ako poznávať kamene podľa tvrdosti a využívajú ich v strave. Napríklad z kalcitu si melú múku na halušky a mastenec konzumujú ako mäkký syr.

Nemenej dôležitá v tejto škole je fyzická príprava a zručnosti, napr. prenášanie vajíčka na lyžičke potrebujú najmä mladé dračice. Pre dračích chlapcov je dôležitý boj zblízka proti rytierom. A pre všetkých dokopy je neodmysliteľný dračí tanec.

Pri absolvovaní tejto zábavnej školy musia deti správne zodpovedať otázky týkajúce sa dračieho života, ale aj otázky o poverách ľudí, ktorí oddávna pripisujú drakom čarovnú moc. Napríklad, že dračie srdce uľahčuje učenie sa cudzích jazykov, dračia krv zabezpečuje nezraniteľnosť, vďaka dračiemu tuku sa vyhrávajú všetky hádky a spory, dračie oči dodávajú odvahu a dračí zub, ten je vraj univerzálnym amuletom a chráni pred všetkým zlým.

14.00 hod. – Sprievod drakov

15.00 hod. – Vyhodnotenie súťaže O najkrajšieho draka

Hlavným bodom dňa bude o 14. hod. Sprievod drakov v uliciach Starého Mesta, v ktorom školy a škôlky prihlásené do súťaže O najkrajšieho draka predvedú svoje diela, čo za mesiac vytvorili, a o 15. hod. vyhlásime víťaza tejto súťaže.

Okrem dielní a zábavy v BIBIANE budú mať všetky deti v tento deň vstup voľný aj na výstavy o drakoch, o hre a na výstavu k 20. narodeninám BIBIANY.

BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre detiKontakt:
BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti
Panská 41
815 39 Bratislava
Tel/Fax: +421 2 5443 5366
E-mail: bibiana@bibiana.sk
Webová adresa: www.bibiana.sk

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ing. Peter Tvrdoň
– riaditeľ  BIBIANY
– BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Vznikla v roku 1987 ako partner svetoznámeho podujatia s dlhoročnou tradíciou Bienále ilustrácií Bratislava. Spočiatku sa úzko špecializovala ako galerijná ustanovizeň, ktorá podporovala rozvoj úrovne ilustračnej knižnej tvorby pre deti a skvalitňovanie detskej literatúry doma aj v zahraničí. Neskôr sa začali rozširovať možnosti pre rozvíjanie a šírenie umeleckej tvorby pre deti v bohatom spektre druhov a žánrov. Vznikol priestor pre porovnávanie výsledkov domácej tvorby a jej teoretickej reflexie v medzinárodných súvislostiach. Dnes je BIBIANA obsahom svojej činnosti jedinou takouto inštitúciou v Slovenskej republike a jednou z mála podobných v celej Európe.
Čerpané z: www.bibiana.sk

Súvisiace články:
Najkrajší drak 2010 (03.04.2010)

Peter Tvrdoň, 27. 05. 2010 | Prečítané: 2950 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Moje poznámky
07-08-20 * 11:09
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore