www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @154
Počítadlo


Spam poison

Marek Jarotta sa v Galérii SPP predstaví výstavou O 5 12 2.0

Pozývame vás na vernisáž výstavy obrazov, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 18. januára 2018

Od štvrtka 18. 1. 2018 si môžete v Galérii SPP pozrieť tvorbu talentovaného slovenského výtvarníka Mareka Jarottu. Samostatná autorská výstava s názvom O 5 12 2.0 potrvá do 28. februára 2018.

Marek Jarotta, predstaviteľ najmladšej generácie slovenských výtvarníkov, odprezentuje sériu diel zo svojej aktuálnej maliarskej tvorby, ktorou nadväzuje na predošlé výstavy s titulom „2050“, prezentované v HotDock Gallery v Bratislave a Industrial Gallery v Ostrave, na ktorých spolupracoval s kurátorkou Mariannou Brinzovou.

Marek Jarotta

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 783 × 1 289 bodov.

Výstava O 5 12 2.0 predstavuje ďalší vývoj a posun v autorovej maliarskej tvorbe, ktorá vychádza z tematiky „nemiest“ (non-places), ako sú haly, nástupištia, stanice a podobne, avšak s vizuálne i formálne odlišným uchopením tejto témy. Z jeho vyľudnených „nemiest“ sa odrazu stávajú hybridne preplnené environmenty, kde sa cestujúci strácajú v časopriestore. Marek Jarotta vo svojich maľbách zobrazuje akýsi vizuálny smog a ozvenu prostredí, ktoré svedčia o presýtenosti, no zároveň fragmentárnosti súčasného sveta a jeho množstva podôb.

Marek Jarotta – Čakajúci v rade

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 996 × 2 000 bodov.

Slávnostná vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 18. januára 2018 o 18.00 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Výstava diel potrvá do 28. februára 2018.

O autorovi:

Marek Jarotta (* 1988 Ružomberok) – Vyštudoval Ateliér maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pod vedením doc. Klaudie Kosziby. Jedným z jeho doterajších veľkých úspechov je druhé miesto v súťaži Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov za rok 2013. V tejto súťaži sa v rokoch 2016 a 2017 opäť ocitol medzi finalistami. Autor má za sebou niekoľko samostatných a skupinových výstav na Slovensku aj v zahraničí. Samostatné výstavy, selektívne: „2050“: HotDock Gallery, Bratislava, 2016 a „2050“: Industrial Gallery, Ostrava, 2016; „Somewhere to Somewhere“: SODA gallery, Bratislava, 2014; „Čakanie“: Artotéka Gallery, Bratislava, 2015. Skupinové výstavy, selektívne: „Trumpomania“: SALOMON ARTS, New York, USA, 2017; „10 years of painting“: Gallerie d'Italia, Miláno, IT, 2016; „10 rokov maľby“: Stredoslovenská galéria a Bratislavský hrad, Banská Bystrica a Bratislava, 2015; „Affordable Art Fair“: Brusel, BE, 2013. Zúčastnil sa rezidenčného pobytu v Belgicku, workshopov a sympózií v Rakúsku a Maďarsku a mnohých ďalších projektov. Jeho diela boli vydražené v aukčnej spoločnosti White & Weiss v Bratislave. Autor žije a tvorí v Bratislave.

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Anderle & Brunovský, Márie Bidelnicovej či Vojtecha Farkaša a Alexeja Vojtáška. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSlovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)
– je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o., ktorá na Slovensku v súčasnosti prevádzkuje 9 verejných plniacich staníc, podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičným palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje prostredníctvom EkoFondu, n.f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Čerpané z: www.spp.sk

SPP, 12. 01. 2018 | Prečítané: 65 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
„To, kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“ Myslíte si, že Voltaire vyslovil túto myšlienku?

Áno (26 hl.)
 
Asi áno (7 hl.)
 
Asi nie (13 hl.)
 
Nie (46 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 92
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Zlo v cirkvi!
20-01-18 * 20:42
 Hanbi sa!
20-01-18 * 19:54
 Len
20-01-18 * 19:31
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore