www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @600
Počítadlo


Spam poison

Majster kontrastov oslavuje životné jubileum

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 16. februára 2017

Galéria SPP prináša svojim návštevníkom a milovníkom umenia pestrofarebnú tvorbu všestranného slovenského umelca Daniela Bidelnicu. Pri príležitosti jeho životného jubilea uvedie výstavu pod názvom „Vtedy keď sa zastaví čas“. Fenomenálnu hru farieb a kontrastov si môže verejnosť vychutnať od piatka 17. februára do 10. marca 2017.

Daniel Bidelnica – dieloTvorbu významného slovenského umelca Daniela Bidelnicu vnímajú odborníci ako hru, ktorou sa snaží vyfarbiť každodennú šeď našich dní. Autor používa čistú a jasnú paletu, čím zdôrazňuje vzájomné pôsobenie a napätie medzi farebnou vyváženosťou a kontrastom. Neustála polarita dobra a zla, či harmónia ľudských vzťahov, sú témy, ktoré autor stále neopúšťa a sú preňho trvalo aktuálne. Vo svojich dielach ukazuje svoju tvár ako odraz svojich vnútorných pocitov, ktoré ostávajú zašifrované v umeleckej tvorbe. Na prvý pohľad pôsobia jeho maľby v kompozícii nezlučiteľne a príliš vzdialene, ale ak sa viackrát pozrieme na umne, vedľa seba umiestnené kolorované plochy, určite v nich objavíme hlbokú „sebafotografiu“ ich autora.

Daniel Bidelnica – dieloDaniel Bidelnica je všestranným tvorcom a okrem maľby sa venuje i grafike, mozaike, airbrushu, bodypaintingu a apropriácii predmetov dennej spotreby i umeleckého charakteru, ktoré pretvára vlastným farebným ponímaním. Špecifickým prejavom autorovej tvorby je spontánne pomaľovanie čohokoľvek, čo uzná za vhodné – od áut, okuliarov, oblečenia, až po sochy zvierat v životnej veľkosti alebo budovy. Najnovším médiom, ktoré Daniel Bidelnica vo svojich dielach používa je sprej. Na farebné pozadia sprejuje kruhy rôznych veľkostí a farieb, medzi ktorými sa objavuje šifrované farebné pôsobenie. Optimizmus, senzibilita, aktivita a veselosť osobnosti sú charakteristické povahové vlastnosti Daniela Bidelnicu, ktoré sa v jeho výtvarnom prejave zlučujú, a ktoré môžu návštevníci Galérie SPP v najbližších dňoch obdivovať.

Slávnostná vernisáž sa uskutoční presne v deň životného jubilea Daniela Bidelnicu vo štvrtok 16. februára 2017 o 18.00 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave.

O autorovi:

Daniel BidelnicaDaniel Bidelnica (* 1957) – Umenie študoval na strednej aj na vysokej škole v Bratislave, pričom na VŠVU sa venoval monumentálnej maľbe. Od roku 1979 vystavuje na významných kolektívnych výstavách a o päť rokov neskôr pravidelne predstavuje svoje diela aj na samostatných expozíciách. Okrem Slovenska vystavuje aj v zahraničí, napríklad v Paríži, Ríme, Káhire či Rio de Janeire. Z jeho ďalších aktivít spomeňme založenie maliarskych sympózií Dialógy v kaštieli Mojmírovce a Oľšany Color na farme Bolka Polívku pri Brne, ďalej realizáciu veľkoplošnej nástennej maľby na budove Múzea moderného umenia Danubiana v Čunove, vytvorenie Sovieho domu v parku kaštieľa v Mojmírovciach či spolurealizáciu objektu TA-KRAVA-TA v medzinárodnom projekte Cow Parade. Venuje sa maľbe, grafike, tapisérii, farebnej plastike, body paintingu, maľovaniu áut, budov a úžitkových predmetov. Jeho diela sú majetkom mnohých galérií, múzeí a inštitúcií, nachádzajú sa taktiež v súkromných zbierkach doma i v zahraničí.

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Andyho Warhola, Rudolfa Filu, Albína Brunovského či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h.

Vstup je voľný.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSlovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)
– je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo SPP využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o. podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičný palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje prostredníctvom korporátneho programu SPPoločne, EkoFondu, n.f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Čerpané z: www.spp.sk

SPP, 13. 02. 2017 | Prečítané: 989 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore