www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @571
Počítadlo


Spam poison

Literárne stretnutie s Ingrid Lukáčovou a Martinom Vladom

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Literárne stretnutie s Ingrid Lukáčovou a Martinom VladomVerejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pozýva svojich čitateľov a širokú verejnosť na literárne stretnutie so spisovateľmi Ingrid Lukáčovou a Martinom Vladom. Podujatie realizované v spolupráci s košickou odbočkou Spolku slovenských spisovateľov sa uskutoční vo štvrtok 16. októbra 2014 o 16.30 v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej ul. 5. Ingrid Lukáčová tu uvedie do života svoju najnovšiu básnickú zbierku Blíženec les a tešiť sa môžete aj na akordeonistu Juraja Liberu, ktorý sa postará o hudobné spestrenie večera.

Vstup voľný.

Ingrid Lukáčová (1969) je autorkou poézie. Absolvovala vysokoškolské štúdium na Filozofickej fakulte UPJŠ v Prešove, odbor slovenský jazyk a literatúra – filozofia. V súčasnosti pracuje na referáte kultúry na Mestskom úrade v Sečovciach. Vydala básnické zbierky: Slnko šetrí zápalkami (1996), Písmovízia (2002), Láskolam (2004), Duo s ozvenou (2006), Dotyky nehy (2009), Deň celý láskavý (2011) a Blíženec les (2014).

Martin Vlado (1959) píše poéziu aj prózu. Je absolventom Hutníckej fakulty Vysokej školy technickej v Košiciach. V súčasnosti prednáša na Hutníckej fakulte Technickej univerzity technológie tvárnenia kovov. Debutoval básnickou zbierkou Prskavky / Malé básne do tmy (1997). Po nej nasledovali zbierky Kafedrála / Sen ortodoxného kávičkára (2000), Park Angelinum (2001), Insomnia (2003, spoločne s Petrom Bilým), Muž oblačného dňa (2003), Obnovovanie kvetu (2006) a Olej (2011). V rokoch 2012 a 2013 získal Prémiu BÁSNE Asseco solutions. Poviedky a krátke prózy, ktoré uverejňoval v SME, Pravde, RAK-u, Slovenských pohľadoch a inde, vyšli v roku 2009 knižne pod názvom Mestský pustovník. Jeho zatiaľ posledným vydaným titulom je kniha poviedok Sedemnásť nula štyri (2014).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 08. 10. 2014 | Prečítané: 598 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore