www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @152
Počítadlo


Spam poison

Lexa už raz ušiel, ujde znova?

Slovensko v otázkach spravodlivosti a rovnosti pred zákonom prešľapuje na jednom mieste

Strana Sloboda a Solidarita považuje tvrdenia bývalého dôstojníka SIS Ľuboša Kosíka, že zavlečenie Michala Kováča mladšieho riadil zo svojej kancelárie vtedajší riaditeľ SIS Ivan Lexa, v kontexte ďalších dôkazov a okolností za vierohodné.

Keďže Ivan Lexa už v minulosti opustil Slovensko a skrýval sa pred spravodlivosťou v Juhoafrickej republike, liberáli dávajú na zváženie orgánom činným v trestnom konaní jeho zatknutie.

„O tom, že zavlečenie syna slovenského prezidenta Michala Kováča vykonali príslušníci SIS pod vedením Ivana Lexu, nepochybovali ani vyšetrovatelia, ktorí sa prípadu ujali na začiatku vyšetrovania, ani rakúsky súd, ktorý vrátil Kováča mladšieho na Slovensko napriek medzinárodnému zatykaču, ani investigatívni novinári a napokon ani občania,“ tvrdia predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Normálnemu priechodu spravodlivosti podľa SaS zabránilo vtedy len to, čo v súčasnosti zabránilo vyšetriť daňové podvody podnikateľa Ladislava B. napojeného na predsedu vlády Roberta Fica.

„Je to zneužívanie moci a pomocou spriaznených ľudí na polícii, prokuratúre a súdoch udeľovanie nezaslúženej a protizákonnej imunity vyvoleným,“ uviedla najsilnejšia opozičná strana.

O tom, že Slovensko v otázkach spravodlivosti a rovnosti pred zákonom prešľapuje na jednom mieste, vypovedá aj to, že napriek mnohým pokusom demokratických síl zrušenie amorálnych a nezákonných Mečiarových amnestií trvalo dlhé roky. Ale keď sa to nakoniec podarilo, nič sa nedeje. Už niekoľko mesiacov sa má verejnosť uspokojiť s vysvetlením, že sudca stále skúma obvinenie voči Lexovi, ktoré má už 17 rokov.

Vyzývame sudcu Okresného súdu Bratislava III. Karola Poslucha, aby ďalej nenechával verejnosť v obavách, že zavlečenie Michala Kováča mladšieho – tento akt štátneho terorizmu – bude naďalej omilostené,“ dodávajú R. Sulík, Ľ. Galko a J. Kiššová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 11. 01. 2018 | Prečítané: 57 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
„To, kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“ Myslíte si, že Voltaire vyslovil túto myšlienku?

Áno (26 hl.)
 
Asi áno (7 hl.)
 
Asi nie (13 hl.)
 
Nie (46 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 92
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Zlo v cirkvi!
20-01-18 * 20:42
 Hanbi sa!
20-01-18 * 19:54
 Len
20-01-18 * 19:31
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore