www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @660
Počítadlo


Spam poison

Letný Ekotábor Priateľov Zeme

Zažite netradičnú dovolenku!

Od 21. do 29. júla sa bude konať už šestnásty ročník tradičného letného Ekotábora, tento rok opäť na Odorici, bylinkovej biofarme neďaleko Levoče. Priatelia Zeme na ňom ponúknu účastníkom pestrú paletu zaujímavých aktivít, či už ide o praktickú pomoc miestnej komunite, výučbu remesiel alebo zaujímavé prednášky na ekologické témy.

Letný Ekotábor Priateľov Zeme

Počas deviatich dní bude program rozdelený na prácu, výučbu, ale aj zábavu. Doobeda budeme kosiť, hrabať seno, opravovať oplotenie, či zbierať liečivé bylinky. Poobedia budú venované výučbe remesiel ako píšťalkárstvo, výroba slamenných ozdôb, ale aj využitiu odpadových materiálov pri tvorbe nových vecí, napríklad mozaiky z rozbitých kachličiek, alebo košíka zo starého papiera. Podvečer si trochu zašportujeme a večery budú patriť zaujímavým prednáškam o zdravom stravovaní, o správnom nakladaní s odpadom, o možnostiach ako sa občan môže brániť pred zámermi poškodzujúcim životné prostredie, ale aj o toxických látkach, ktoré nás ohrozujú v našich domácnostiach.

Ekotábor je ekologicky zameraný, preto samozrejmosťou na ňom je triediť si svoj odpad, používať ekologické čistiace prostriedky, stravovať sa vegetariánsky, s prednostným využívaním miestne dostupných surovín. Ubytovanie bude vo vlastných stanoch, alebo v stodole na voňavom sene.

Záujemcovia o takúto netradičnú dovolenku môžu získať viac informácií alebo sa prihlásiť na stránke www.priateliazeme.sk, mailovej adrese riha@priateliazeme.sk, alebo na telefónnom čísle 0908 557 598. Je potrebné sa prihlásiť najneskôr do 9. júla.

Priatelia Zeme – SPZ sú neziskové občianske združenie, chrániace životné prostredie a prírodu na Slovensku. Zameriavajú sa na minimalizáciu znečisťovania prostredia odpadmi a toxickými látkami.

Viac informácií

Bližšie informácie o Ekotábore poskytne:
René Říha
ikonatel.: 0908 557 598
ikonae-mail:riha@priateliazeme.sk

Viac informácií a aj fotografie z minulých ročníkov Ekotábora môžete nájsť na webovej stránke www.priateliazeme.sk/spz/ekotabor.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Priatelia Zeme – SPZ
– pôsobia od roku 1996 ako neziskové občianske združenie, chrániace životné prostredie, prírodu na Slovensku, aj v európskom kontexte.
Zameriavajú sa na 2 témy: minimalizáciu znečisťovania prostredia odpadmi a toxickými látkami. Okrajovo sa venujú aj podpore udržateľných riešení ďalších ekologických problémov a ich ekonomickým a sociálnym súvislostiam.
Pracujú na zastavovaní činností škodlivých pre ľudí a prírodu, ale hlavne vytvárajú a realizujú pozitívne udržateľné riešenia v prospech budúcich generácií a ostatných foriem života.
Priatelia Zeme – SPZ sú nezávislí na akejkoľvek vláde, strane, politických či skupinových záujmoch.
Čerpané z: www.priateliazeme.sk

Priatelia Zeme – SPZ, 22. 05. 2012 | Prečítané: 1275 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore