www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @968
Počítadlo


Spam poison

Letná škola esperanta

Myšlienka uskutočniť letnú školu esperanta vznikla počas novoročného esperantského podujatia Ago-Semajno v meste Nowy Sącz.

Podstata myšlienky spočíva v zorganizovaní spoločného letného podujatia, ktoré by nebolo len o zábave (ako napr. FESTO a pod.), ale hlavne o učení esperanta vhodnom pre úplných začiatočníkov rovnako ako pre pokročilých, ktorí si chcú zdokonaliť svoju znalosť jazyka. (V medzinárodnom prostredí je človek motivovaný rýchlejšie sa učiť jazyk, pretože sa chce dohovoriť s ostatnými.)

Vyučovanie esperanta v malebnej prírode a bližšie zoznámenie so slovanskými kultúrami - každý rok v inej slovanskej krajine. Tento rok na Slovensku!

Cieľom je vytvoriť každoročnú týždennú medzinárodnú letnú mládežnícku letnú školu esperanta pre začiatočníkov aj pokročilých. Pretože autori myšlienky pochádzajú zo slovanských krajín, a zamýšľali sa tiež nad zblížením svojich kultúr a vytvorením kontaktov, volá sa podujatie SES (Slava Esperanta Studado, Slovanské štúdium esperanta). To však rozhodne neobmedzuje účasť iba pre Slovanov. Určite nie! Podujatie je určené všetkým, ktorý sa chcú esperanto naučiť alebo si zdokonaliť jeho znalosť. A bonusom je bližšie zoznámenie so slovanskými kultúrami, jazykmi, tradíciami, zvykmi, dejinami…

Letná škola esperanta – „Slovanské štúdium esperanta“ (SES)

Miesto a dátum:

Hotel Esperanto

Hotel Esperanto, 032 42 Pribylina 484, Slovensko
Tel.: +421-44-5280640

21. až 27. júla 2007

Pri príležitosti storočnice Esperanta na Slovensku sa SKEJ (Slovakia Esperanto Junularo, Slovenská esperantská mládež) rozhodla byť hostiteľom tohto nového podujatia. V priebehu podujatia sa naplánujú ďalšie ročníky a hostiteľské krajiny.

Dátum bol zvolený s úmyslom usporiadať spoločnú cestu na Kongres EEU, ktorý začína hneď nasledujúci deň po našej letnej škole, od 28. júla do 4. augusta 2007.
Ak plánujte cestu na Kongres EEU a radi by ste využili možnosť spoločnej cesty, prosím uveďte to v prihláške.

O mieste podujatia:

Obec Pribylina sa nachádza na Liptove, na severe Slovenska. V meste majú zastávku priame autobusové linky z Liptovského Mikuláša. Liptovský Mikuláš má dobré dopravné spojenia, jestvujú mnohé priame vlaky a autobusy zo všetkých kútov Slovenska. Podrobnosti viď v časti Mapy.
Liptov ako etnický celok s írečitým slovenským obyvateľstvom sa vyznačuje svojráznou ľudovou architektúrou a folklórom - Vlkolínec, Východná, Važec, Sliače, Liptovská Osada. Ešte aj v súčastnosti sa udržujú živé folklórne tradície. V početných obciach Liptova sa zachovali rázovité kroje, ľudové zvyky a pôvabná ľudová architektúra.
Pretože je Liptov veľmi bohatý na prírodné krásy, nádherné a rôznorodé pohoria, klenoty anorganickej prírody a historické pamiatky, turisti a milovníci prírody si pobyt určite vychutnajú. Región vďaka výhodnej polohe a mnohým prírodným krásam ponúka mnohé možnosti pre pešie túry.
Liptov je obklopený najväčšími pohoriami Slovenska: Vysokými Tatrami, Západnými Tatrami a pohorím Choč na severe, Nízkymi Tatrami na juhu, Veľkou Fatrou na západe a Popradskou kotlinou na východe.
Počas návštevy vrúcne odporúčame navštíviť svetoznáme jaskyne, termálne kúpaliská, kultúrne pamiatky a pozývame vás aj na prehliadku múzejných výstav. Niektoré pozoruhodnosti predstavujeme v časti Program.

Organizátor:

SKEJ (Slovenská esperantská mládež), Geologická 1/C, 821 06 Bratislava 2, Slovensko
Tel.: 0902 / 203 369 (Peter Baláž)
e-mail: skej (zavináč) esperanto (bodka) sk

Spolupracovníci:

PEJ - Pola Esparanto-Junularo
Łukasz Żebrowski ( LukiZ)
podpredseda
mobil: +48 500 044 300
e-mail: lukiz (at) vp (dot) pl
Gadu-Gadu: 1176246

Zapojte sa do diskusie k článku.

Peter Baláž je predsedom o.z. Slovenská esperantská mládež a vydavateľstva Espero. Cieľom je okrem iného aj podpora projektov medzinárodnej spolupráce mladých ľudí s využitím jazyka esperanto a organizovanie vzdelávacích a kultúrnych aktivít zameraných na esperanto.

Súvisiace články:
Esperantista roka 2012 (08.01.2013)
Budúcnosť v jazykovej politike EÚ (07.02.2009)
Zomrel Claude Piron (27.01.2008)
Humanisti v Chorvátsku (22.01.2008)
Jazyková výzva (22.10.2007)
Európska identita v skratke (16.05.2007)

Peter Baláž, 19. 06. 2007 | Prečítané: 7725 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore