www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @851
Počítadlo


Spam poison

Letná jazzová dielňa 2017

Od 3. do 7. júla 2017

Letná jazzová dielňa 2017V júli sa bude konať už po 27. raz populárny workshop pre hudobníkov, ktorí chcú získať vedomosti o jazzovej hudbe a o interpretácii jazzu.

Letná jazzová dielňa (LJD) bude v budove bratislavského konzervatória na Tolstého 11, od 3. do 7. júla 2017. Pravidelne sa tu stretávajú hudobníci, ktorí chcú hrať jazz.

Džez má svoj jazyk a ovládať ho je dôležité nielen pre muzikantov, ktorí sa naň chcú primárne orientovať (to je samozrejmé), ale jeho znalosť sa zíde aj muzikantom, hrajúcim inú hudbu: soul, hip-hop, r'n'b, alebo hoci aj rock a bežnú populárnu hudbu. Po 27-krát sa uskutoční Letná jazzová dielňa, ktorá pomôže hudobníkom s ambíciami zlepšovať sa.

V dnešnej dobe má každý prístup k obrovskému množstvu literatúry a video materiálov, ale pár osobných lekcií s majstrom nástroja môže hudobníka zmeniť jeho spôsob chápania jazzu a nasmerovať ho na lepšiu cestu, či je začiatočník alebo vyspelý inštrumentalista.

Letná jazzová dielňa 2017Lektormi tohoročnej LJD budú hudobníci, ktorých netreba zvlášť predstavovať: Gitaristov sa ujme Michal Bugala, mimoriadne univerzálny hráč, schopný zahrať akýkoľvek žáner. O bubeníkovi Martinovi Valihorovi platí presne to isté. Obaja majú skúsenosti z americkej scény, pravidelne účinkujú v tamojších kluboch, hrajú a nahrávajú so špičkovými hudobníkmi. Ďalším lektorom na bicie je vybrúsený profesionál Štefan Bugala. Basgitaristov a kontrabasistov bude účinne posúvať ďalej Juraj Griglák, ktorý je v ostatnom čase súčasťou skupiny amerického bubeníka Poogie Bella. Saxofonistov bude mať na starosti jeden z našich najlepších inštrumentalistov Radovan Tariška a klaviristov skúsený a uznávaný pedagóg Klaudius Kováč – tieto mená sú certifikátom nekompromisnej kvality. Ak sa chcete stať autorom a písať vlastné skladby, tak musíte ovládať zákonitosti jazzovej harmónie – a o to sa postará Matúš Jakabčic. Ani speváci nezostanú ukrátení – používať najstarší a najprirodzenejší hudobný nástroj im pomôže svetobežník Daniel Čačija.

Každý absolvent Dielní – a medzi hudobníkmi na scéne ich je dosť – môže potvrdiť, že týždeň strávený s hviezdami jazzu v kolektíve ľudí, ktorým ide o spoločnú vec, ich posunul ďalej ako mesiace a roky samoštúdia, ktoré často prinášajú neistotu a pochybnosti.

LJD sa začína 3. 7. o 10.00, ďalšie dni bude prebiehať od 9.00 do 17.00 s hodinovou poludňajšou prestávkou, v piatok asi do 16.00.

Pondelok až štvrtok 3. 7. – 6. 7. budú U Zlatého Bažanta prebiehať jam sessions od 20.00 do 22.30 h.

Letné jazzové dielne majú v Bratislave tradíciu od roku 1991. Usporiadateľom a garantom je Slovenská jazzová spoločnosť.

Prihlášky posielajte na adresu sjs@gti.sk.

Kontakt:
Katarína Ovseníková
ikonamobil: +421 903 464 265
ikonasjs@gti.sk

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Hudobný Fond.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SJSSlovenská jazzová spoločnosť
– je združenie hudobníkov a priaznivcov džezu, prezidentom je Peter Lipa. Jej hlavné dve akcie, ktoré poriada už vyše 20 rokov, sú workshop – Letná jazzová dielňa a súťažná prehliadka Nové tváre slovenského jazzu.
Čerpané z: vlastný zdroj, Slovenská jazzová spoločnosť

SJS, 03. 06. 2017 | Prečítané: 713 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore