www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @355
Počítadlo


Spam poison

Košický festival LiKE spája literatúru s multimédiami

LiKE – festival súčasnej literatúry

Po úvodnom ročníku originálneho festivalu súčasnej literatúry – LiKE jeho organizátori pozývajú na ďalšie pokračovanie. Tentoraz do Kunsthalle/Haly umenia. Druhý ročník úspešného festivalu LiKE predstaví 5. – 7. októbra 2017 originálny výber spisovateľov, hudobníkov a performerov z rôznych krajín sveta.

Festival súčasnej literatúry – LiKE

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 268 × 162 bodov.

Okrem Slovenska, Česka alebo Maďarska sa predstavia autori z Mexika, USA, Spojeného kráľovstva, Nemecka či Rakúska. Jednou z ústredných tém festivalu je práve multikulturalita. Diváci sa tak môžu stať súčasťou verejných diskusií na rôzne aktuálne témy.

„V centre nášho záujmu sú témy ako multikulturalita, literatúra verzus kreatívny priemysel alebo to, čo dnes literatúra znamená a aké možnosti ponúka,“ hovorí jeden z dramaturgov festivalu Richard Kitta.

Medzinárodná autorská zostava

LiKE predstaví pod hlavičkou Poetry Quartet (FACE) kompaktnú štvoricu autorov – Ron Winkler, Lucia Duero, Nick Brooks a Jana Bodnárová. Pod hlavičkou literarnyklub.sk a LIC sa predstavia Ivan Štrpka, Peter Šulej a Katarína Kucbelová.

Nebudú chýbať autori ako Agda Bavi Pain, Márius Kopcsay, Michal Hvorecký a mnohí ďalší. LiKE uvedie aj jedného z finalistov renomovanej súťaže Anasoft litera.

Exkluzívna fónická poézia Endre Szkárosiho, performancie Joerga Piringera, Guntera Vallastera a Józefa R. Juhásza, ale aj rómskej autorky Delaine Le Bas doplnia festival v jeho experimentálnej polohe. Podobne aj vystúpenia Ondřeja Buddeusa, Erika Šimšíka či Iana Mykisku. LiKE ponúkne aj atraktívnu zostavu slammerov pod názvom „Slam poetry CZ/SK“.

Hudobný blok

V hudobných blokoch LiKE odznejú „Ľubo Burgr a Pjoni hrajú Ali Ibn Rashid“ a multimediálny projekt zoskupenia Panáčik. Hudobník Chris Ellys a debutant Jakub Juhás vystúpia v projekte Art Debut. Košickému publiku sa predstavia aj lokálpatrioti Poetic Elektric. Alternatívny priestor Kotolňa uvedie experimentálny zvukový band Kontradikshn zo Slovinska.

Počas festivalu môžu diváci absolvovať aj ďalšie sprievodné podujatia, ktoré spájajú literatúru a vizuálne žánre – výstavu „Nekonvenčná poézia“ v kurátorskom výbere Michala Murina, exhibíciu súčasného českého a slovenského komiksu zo série „Tom Orrow“ alebo výber aktuálnej videopoézie s názvom „New Poetry Forms/Moving Poems“ v réžii Davea Bontu a Richarda Kittu. Literárne informačné centrum otvorí v Kasárňach Kulturpark výstavu „Transbook“ a „Laboratórium knihy“ pod vedením Marion Bataille. V rámci festivalu LiKE uvedie Kino Úsmev slovenskú premiéru dokumentárneho filmu „Ťažká duša“ od slovenského režiséra Mareka Šulíka.

Multimediálna prezentácia literatúry

„Toho roku chceme literatúru predstaviť opäť iným spôsobom. Košická Kunsthalle je veľkorysý priestor a festival LiKE ponúkne súčasné umenie tak, ako ho vnímame my. Viaceré sprievodné podujatia LiKE sú zámerne kompatibilné s témou Creative city of Media art,“ dodáva Richard Kitta.

Košice sa totiž pod vedením CIKE momentálne uchádzajú o členstvo v tejto celosvetovej sieti UNESCO.

Organizátori podujatia vsadili na multižánrovosť a očakávajú rôznorodé publikum. LiKE sa ocitne aj na vybraných košických školách v podobe projektu Živý bič.

Festival LiKE organizuje Európsky dom poézie Košice a K13 – Košické kultúrne centrá v spolupráci s Literárnym informačným centrom, združením literarnyklub.sk, platformou Kotolňa a Kinom Úsmev, ako aj ďalšími domácimi a zahraničnými partnermi.

Druhý ročník podujatia, ktoré podporil Fond na podporu umenia, má opäť za cieľ predstaviť kvalitnú súčasnú literatúru v konfrontácii s inými umeleckými oblasťami. Program festivalu bude v najbližších dňoch uverejnený na oficiálnej webovej stránke festivalu www.likefestival.sk, a priebežne aj na facebookovej stránke festivalu.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MediaparkMediapark, o.z.
– občianske združenie Mediapark je subjektom združujúcim osoby pôsobiace v mediálnej oblasti
Letná 43, 040 01 Košice-Staré Mesto
Čerpané z: www.mediapark-oz.sk

Mediapark, 21. 09. 2017 | Prečítané: 329 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (179 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1221
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
 Re: No tak!
15-09-20 * 08:30
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore