www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @464
Počítadlo


Spam poison

Koalícia sa mýli

Verejnosť sa neskorumpuje

Strana Sloboda a Solidarita nemá v pláne rušiť žiadne sociálne opatrenia, ktoré sú z ekonomického hľadiska udržateľné, zvyšujú kvalitu života občanov na Slovensku a neoslabujú ich záujem o prácu a podnikanie.

„Dobre si uvedomujeme, že súčasťou dobre spravovanej spoločnosti a výkonnej ekonomiky je aj rozumná miera sociálnych istôt, počnúc mladými rodinami až po seniorov. Kto tvrdí opak, nemôže viesť štát,“ uviedli v spoločnom stanovisku predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Jana Kiššová a Ľubomír Galko.

Doplnili:

„Snahy vládnej koalície vykresliť nás pred občanmi ako necitlivých asociálov sú priehľadné a minú sa účinku. Koalícia strán SMER – SD, SNS a MOST – HÍD neupadá preto, lebo nedokáže rýchlejšie zvyšovať minimálnu mzdu, príplatky za prácu v noci a počas sviatkov alebo platy vo verejnej správe. Upadá preto, lebo je organizátorom nespravodlivého a skorumpovaného režimu a stratila mravnú legitimitu. Upadá preto, lebo nedokáže riešiť spoločenské problémy, ktoré vyžadujú viac ako len zmenu čísiel v platových tabuľkách a tarifách. Táto koalícia problémy nerieši, ale ich vytvára a doslova cudzopasí na spoločnosti.

Pri očiste polície, prokuratúry, pri presadzovaní vlády zákona je táto koalícia podľa SaS absolútne bezradná rovnako ako pri zvýšení dostupnosti kvalitného školstva a zdravotníctva pre každého občana v tomto štáte.

„Ako ukázala utorková koaličná rada, rozbroje panujú aj v takej elementárnej veci, akou je vyrovnané hospodárenie štátu, nehovoriac o tom, že v zahraničnej politike sú koaličné strany totálne nezladené a každá z nich ťahá Slovensko iným smerom,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder strany pre verejné financie Eugen Jurzyca.

Každý vrátane prívržencov koaličných strán dnes vidí, že lídri strán SMER – SD, SNS a  MOST – HÍD melú z posledného a sociálnych balíčkov sa chytajú ako slamky.

„Títo politici žijú v naivnej predstave, že im ľudia masívne a beztrestné rozkrádanie štátu, ktoré vyústilo vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, prepáčia. Žijú v naivnej predstave, že sa priazeň verejnosti dá kúpiť rovnako, ako sa nechali kúpiť oligarchami a organizovaným zločinom oni,“ dodali Richard Sulík, Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Foto:

Richard SulíkĽubomír GalkoJana KiššováEugen Jurzyca

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 25. 04. 2018 | Prečítané: 209 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (17 hl.)
 
Nie (19 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 36
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore