www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @255
Počítadlo


Spam poison

Keď chcete mať konečne dobré cesty, nevoľte SMER – SD a Roberta Fica

Nečudujeme sa hnevu občanov

Miroslav IvanStrana Sloboda a Solidarita (SaS) sa pripája k nespokojnosti občanov Ružomberka a iných regiónov Slovenska so slabým tempom výstavby diaľnic.

Podľa vyhlásení premiéra Fica z júla 2007 malo byť dokončenie severného diaľničného prepojenia medzi Bratislavou a Košicami skrátené z roku 2013 na rok 2010.„Dnes sa píše rok 2017 a dokončenie diaľnice je v nedohľadne. Občania dotknutých miest a obcí sú tak neustále vystavení všetkým negatívnym dôsledkom, ktoré prináša zlá dopravná infraštruktúra. Zápcham, emisiám, prašnosti, hluku, vibráciám. Nečudujeme sa ich hnevu a depresívnym náladám a následným protestom občanov, ktoré vznikajú na základe tejto neznesiteľnej situácie,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Primárnu zodpovednosť za tento stav nesú vlády.

Osobitne majú zodpovednosť vlády Roberta Fica, ktoré stoja na čele Slovenska už desať rokov. Nedostavaná diaľnica medzi Košicami a hlavným mestom, ako aj úseky diaľnice D3 na Kysuciach a R2 na juhu Slovenska ich usvedčujú z trestuhodnej nekompetentnosti,“ tvrdí Miroslav Ivan.

Namiesto toho, aby si ministerstvo stanovilo priority pri budovaní tranzitu, podľa SaS hlava-nehlava pokračuje v projektovaní a vypracovávaní štúdií a predprojektovej príprave na úsekoch, ktoré nebudú potrebné ani za 20 či 30 rokov. Naopak, na tie, ktoré boli vzhľadom na intenzitu dopravy potrebné, potom nenájde peniaze.

„Dôsledkom škodlivého spojenia nekompetentnosti a nečinnosti na strane verejnej moci je absencia lacnejších riešení vo forme krátkych obchvatov a rozširovania ciest 1. triedy – napríklad pridaním jazdných pruhov, odbočovacích pruhov či vyriešením problémových dopravných uzlov. Toto by aktuálne problémy riešilo rýchlejšie a za menej peňazí,“ povedal Miroslav Ivan.

Na ministerstve dopravy neexistuje žiadna stratégia rozvoja infraštruktúry dopravy, ktorá by určila jasné priority a nástroje na ich dosiahnutie v reálnom čase. Politikom Ficových vlád tak zostávajú len plané sľuby a občanom zas nespokojnosť po ich nedodržaní.

„SaS trvá na tom, že pri plánovaní dopravnej infraštruktúry sa musí vychádzať výhradne z dopytu po nej. Využívať plánovacie nástroje na rozhodovanie o tom, ktorú z foriem infraštruktúry zvoliť v ktorom regióne. Problémom nie je nedostatok peňazí, ale nedostatok schopnosti a ochoty riešiť dopravné problémy efektívne v súlade s potrebami všetkých občanov na Slovensku,“ poznamenal tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Keďže strana SMER – SD a Robert Fico ignorujú pri plánovaní rozvoja dopravnej infraštruktúry odborné stanoviská vlastných analytických odborov, je jasné, že táto vláda nie je schopná komplexne riešiť dopravnú politiku na Slovensku a že sa pod vedením tejto vlády dopravných riešení nedočkáme,“ doplnil Miroslav Ivan.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 12. 09. 2017 | Prečítané: 234 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Dôverujete polícii? Dôverujete policajtom z Policajného zboru SR?

Áno (celkom) (2 hl.)
 
Väčšinou áno (2 hl.)
 
Väčšinou nie (1 hl.)
 
Nie (celkom) (3 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 8
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Ukraina - kórejský scenár?
22-07-18 * 06:58
 Re: Kiska
21-07-18 * 22:54
 Re: Mafián Kiska
21-07-18 * 18:52
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore