www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @452
Počítadlo


Spam poison

Katolíka rozčuľuje výtvor iného katolíka

Keď katolík plače na nesprávnom hrobe

Katolík Ján Luterán (používa prezývku „luteranjaning“) sa pohoršuje nad tým, že bolívijský prezident Evo Morales počas oficiálnej návštevy daroval pápežovi Františkovi krucifix v podobe kosáka a kladiva.

Ján Luterán reagoval na túto udalosť pamfletom Ukrižovaním Krista na komunistickom kríži Morales hrubo urazil veriacich a pápeža ! (Sic!)

V pamflete obviňuje komunistov a fašistov, že sa najviac „boja viery človeka v humanitu, dobro a pokánie, lebo to je symbolom slobody človeka“.

„Luteranjaning“ asi nevie, že krucifix v podobe kosáka a kladiva je replikou diela jezuitu, čiže katolíka, Luisa Espinala. Pápež František je tiež jezuita. A prezident Morales je tiež katolík. Už 10. februára 2015 sa Morales verejne vyjadril ako sa teší na návštevu pápeža Františka v Bolívii. Morales povedal, že má pocit, že katolícka cirkev v Bolívii má pre zlé správanie niektorých katolíkov zhoršenú povesť, takže sa zaoberá myšlienkou ako posilniť katolícku cirkev. Práve prítomnosť pápeža Františka môže bezpečne posilniť náboženskú vieru v krajine.

Morales aseguró que la llegada del Papa, tiene fines pastorales y para fortalecer a la iglesia católica en el país.

“Siento que la Iglesia Católica por el mal comportamiento de algunos se desgasta, y la idea es cómo fortalecer la Iglesia Católica. Y la presencia del papa Francisco con seguridad pueda fortalecer la fe religiosa en conjunto, ese es el deseo”, dijo.

Takže nárek Ján Luterána ku „komunistickému krížu“ katolíka Espinala neobstojí. Odporúčam mu prečítať článok Vatican: 'Communist crucifix' sign of dialogue, not ideology (Vatikán: ‚Komunistický krucifix‘ znamená dialóg, nie ideológiu), ktorý napísala Nicole Winfieldová. Dozvedel by sa, že Espinal sa ako kňaz usiloval o sociálnu spravodlivosť v Bolívii v období nestability, ktorej predchádzala pravicová diktatúra známa porušovaním ľudských práv. Priateľ jezuitského kňaza Espinala, Xavier Albo, vysvetlil, že Espinalovým zámerom bolo, aby katolícka cirkev bola v trvalom dialógu s marxizmom. Úpravou krucifixu do podoby najsilnejšieho symbolu komunistov, kosáka s kladivom, chcel Espinal zdôrazniť potrebu takéhoto dialógu.

Lombardi said Espinal had designed the crucifix as a symbol of dialogue and commitment to freedom and progress for Bolivia, not with any specific ideology in mind. Lombardi said he personally wasn't offended by it.

"You can dispute the significance and use of the symbol now, but the origin is from Espinal and the sense of it was about an open dialogue, not about a specific ideology," Lombardi said.

He noted the context in which Espinal was living: as a priest working for social justice in Bolivia during a period of instability that preceded a right-wing dictatorship known for human rights abuses.

However, one of Espinal's friends and fellow Jesuits, the Rev. Xavier Albo, said Espinal's intent was for the church to be in dialogue with Marxism, and said Espinal had altered his crucifix to incorporate the Communists' most potent symbol: the hammer and sickle.

"In this he clearly wanted to speak about the need to permanently dialogue not just with Marxism but with peasants and miners etc.," Albo told The Associated Press earlier this month.

Katolík Ján Luterán trpí nebezpečnou chorobou: diagnóza mäkký kartón. Dúfam, že tri písmená „ing“ v jeho prezývke „luteranjaning“ neznamenajú akademický titul Ing. To by bola veľká hanba pre školu, ktorá mu tento titul udelila.

Pod čiarou

Poznámka:

Ján Luterán sám o sebe tvrdí, že je katolík.

Ja ako Luterán, pokrstený, pobirmovaný katolík, po druhej babke Kalvín by som tam mohol celkom dobre zapadnúť, čo poviete ?“ (Sic!)

Archív:

KrucifixKrucifixKrucifix
Ján LuteránKatolík Ján LuteránMorales sa teší z posilnenia katolicizmu v BolíviiVatikán: ‚Komunistický krucifix‘ znamená dialóg, nie ideológ

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 13. 07. 2015 | Prečítané: 2345 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore