www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @644
Počítadlo


Spam poison

Je našou povinnosťou postaviť sa za novinárov a ich zápas za lepšie Slovensko

Vyhlásenie SaS k Svetovému dňu slobody tlače

Verejnosť by sa mala zaujímať o dianie v RTVS, vyzvala ju k tomu najsilnejšia opozičná strana Sloboda a Solidarita.

Ľudia by si mali všímať tento proces, lebo platia koncesionárske poplatky,“ uviedla poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre kultúru Renáta Kaščáková.

Podľa SaS generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník svojimi krokmi hazarduje s potenciálom verejnoprávneho média.

„Prepustenie štyroch externých pracovníkov spravodajstva RTVS môžeme označiť za normalizáciu. Týmto pomenovaním komentujeme situáciu, nerobíme to preto, aby sme urazili Jaroslava Rezníka.“

Liberáli sa stotožňujú s petíciou, ktorú podpísali redaktori z mnohých slovenských redakcií.

Podpredsedníčka NR SR za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová pripomenula, že tento rok je Svetový deň slobody tlače trocha iný.

„Máme o jedného novinára menej a dodnes nepoznáme jeho vrahov,“ poznamenala Lucia Ďuriš Nicholsonová.

A doplnila:

„Novinárom sa nepáči, že sa hlásime k petícii, je to však dôležité, nemôže nám byť jedno, čo sa deje. Je našou povinnosťou postaviť sa za novinárov a ich zápas za lepšie Slovensko by mal byť spoločným zápasom.“

Celé vyhlásenie SaS k Svetovému dňu slobody tlače:

Sloboda tlače je vždy ohrozovaná politickými silami, ktoré nevládnu v súlade s morálkou, neuznávajú slobodu jednotlivca a nekonajú vo verejnom záujme. Komunisti slobodu tlače zničili. Pretvárali z redakcií hlásnu trúbu svojej totalitnej ideológie, čo sa im na výnimočné prípady odporu podarilo. Práve tým výnimkám, tým novinárom, ktorí sa nepodvolili komunistickej vôli, patrí dnes naša úcta i spomienky.

Po Nežnej revolúcii sa podkopávania a okliešťovania slobody tlače zhostila zlodejsko-nacionalistická koalícia HZDS – SNS. Predstavitelia tejto koalície štvali svojich prívržencov proti novinárom, ktorí odhaľovali ich skutočné motívy vládnutia. Bola nimi divoká privatizácia a cudzopasenie na verejnom majetku. Novinárom horeli autá, boli vystavení fyzickým útokom sfanatizovaného davu.

Ostatných desať rokov na Slovensku vládnu politické sily, ktoré – čo sa týka slobody tlače – sa ničomu dobrému nenaučili a nič zlé nezabudli. Desať rokov predseda strany SMER – SD Robert Fico verejne hanobí prácu novinárov a neskrývane pohŕda slobodou tlače. Nebojácni novinári a sloboda tlače sú totiž jeho úhlavnými nepriateľmi. Aj vďaka ťažko skúšanej slobode tlače sa občania na Slovensku dozvedajú detaily o tom, že organizovaný zločin prenikol do štátnych štruktúr, aby si zabezpečil beztrestnosť. Vďaka slobode tlače a nebojácnym novinárom dnes vieme, že sa mafia dostala až na úrad vlády, čo navodilo politický koniec a pád Roberta Fica.

Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová sú najbolestivejšími obeťami za slobodu tlače v ponovembrových dejinách Slovenska. Demokratické sily, ľudia dobrej vôle na to nikdy nesmú zabudnúť.

Podhubie na ich chladnokrvnú popravu sa však vytvorilo dávno predtým, ako niekomu skrsla vražedná myšlienka. Toto podhubie systematicky vytvárali v tomto štáte verejní činitelia, ktorí sú nepriateľmi slobody a autentickej demokracie. Sú to tí, ktorí stále žijú v područí totalitných ideí za hranicami morálky, preto nevedia pochopiť zmysel slobody tlače pre zdravú spoločnosť, a teda ani úlohu verejnoprávnych médií.

Deň slobody tlače je pre nás zároveň príležitosťou, aby sme sa pozreli dopredu a prijali záväzky. Strana SaS, ktorá pevne stojí za slobodou jednotlivca, nepodnikne žiadne kroky, ktoré by ohrozovali slobodu tlače na Slovensku. Naopak, ak budeme vládnou stranou, budeme slobodu tlače v našej krajine chrániť tým, že nedovolíme jej nepriateľom, aby ju ničili.

Foto:

Renáta KaščákováLucia Ďuriš Nicholsonová

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 06. 05. 2018 | Prečítané: 202 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (19 hl.)
 
Nie (20 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 39
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore