www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @243
Počítadlo


Spam poison

Ideológ strany Smer miláčikom novín Sme

Premiér R. Fico sa zobudil až vtedy, keď ho RTVS zaradila do seriálu o mafii?

Denník Sme ministra kultúry SR (6. 6. 2016) charakterizoval ako dlhoročného ideológa strany Smer, pričom zdôraznil, že sa s jeho menom nespája nijaká závažná kauza a napriek trojnásobnému vedeniu bezvýznamného ministerstva bol účastníkom prvých povolebných rokovaní spolu s Robertom Ficom.

Na rozdiel od ministra kultúry, ktorý sa vďaka svojej politike oprávnene teší priazni opozície a je ňou označovaný za bezúhonného, predseda vlády je pod vytrvalým negatívnym tlakom tých istých vplyvných spoločenských a mediálnych kruhov.

Premiér sa možno zobudil až vtedy, keď ho RTVS zaradila (13. 5. 2016) do seriálu o mafii, lebo si ako poslanec parlamentu dovolil poukázať na skutočnosť, že predaj ZISKOVÉHO vládneho hotela Fórum Dzurindovou vládou je nevýhodný.

Logika tvorcov uvedeného audiovizuálneho projektu apriórne predpokladá, že Mečiarove vlády (koalície vedené HZDS) nemali právo predať časť spomínaného hotela kasínu, ktorého vlastníkom bol predseda Slovenského zápasníckeho zväzu, najmä preto, lebo tým skomplikovali Dzurindovej vláde (koalícia vedená SDKÚ-DS) predaj celého hotela zahraničnému záujemcovi, ktorý musel uspokojiť aj finančné nároky majiteľa kasína. O práve či priam historickej potrebe Dzurindovej vlády predať ZISKOVÝ vládny hotel NEZÁVISLÍ televízni tvorcovia – pravdaže – vôbec nepochybujú.

Tak sa dostávame k jadru aktuálneho problému, ktorý je naozaj podstatne hlbší, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Minister kultúry zvýšenie koncesionárskych poplatkov pokladá za zvýšenie nezávislosti RTVS (ktorú sme práve demonštrovali na názornom príklade).

Kľúčový koaličný partner Smeru, ktorým je SNS, podmienil (1. 6. 2016) súhlas so zvýšením koncesionárskych poplatkov predložením jasnej vízie budúceho pôsobenia RTVS, napĺňaním princípov verejnoprávnosti a národnej kultúrnej inštitúcie, prijatím opatrení na skvalitnenie vysielania od jazykovej korektnosti až po zostavenie programovej štruktúry.

Najavo vyšli aj ďalšie nezanedbateľné okolnosti. Minister kultúry nerozumie tomu, že koaličná rada rokovala (3. 6. 2016) o koncesiách bez neho. Na tomto zasadnutí SNS navyše vyjadrila záujem zmeniť názov RTVS, ktorý je nezmyslený a prieči sa slovenčine. (Fakt je, že rozhlas je mužského rodu a televízia ženského, takže nie je jasné, akého rodu je RTVS, preto aj ja pre potreby tohto článku používam ženský rod, lebo v kombináte RTVS dominuje STV.)

Minister kultúry označil uvedené požiadavky za formálne, vágne aj chybné a vynechanie z koaličnej rady za neštandardné.

Poslanec Miroslav Číž ultimatívne vyjadrenie ministra kultúry, ktorý tvrdí, že ak sa nezvýšia koncesionárske poplatky, tak zváži demisiu, dáva do súvislosti s Maďaričovým hlbokým vzťahom k RTVS.

Hlboký vzťah k RTVS by mali mať najmä diváci a poslucháči, ktorí evidentne preferujú sledovanie iných médií. Jeden z účastníkov internetovej diskusie upozornil, že RTVS ovládli ľudia, ktorí prešli praxou v komerčnom vysielaní, vrátane generálneho riaditeľa.

Ak sa premiér naozaj zobudil, keď ho v RTVS zaradili do seriálu o mafii, tak aktuálny vývoj udalostí naznačuje, že predseda vlády vie, ako má vzniknutú situáciu vyriešiť.

Pod čiarou

Mgr. art. Pavol Janík, PhD. (magister artis et philosophiae doctor)
predseda Spolku slovenských spisovateľov (2003 – 2007)
tajomník Spolku slovenských spisovateľov (1998 – 2003, 2007 – 2013)
šéfredaktor časopisu Spolku slovenských spisovateľov Literárny týždenník (2010 – 2013)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Pavol JaníkMgr. art. Pavol Janík, PhD.
– básnik, dramatik, publicista, prekladateľ
Čerpané z:
vlastný zdroj, osobná stránka, YouTube, pozri aj prehľad uverejnených článkov v e-zine Humanisti.sk

Súvisiace články:
Slovenskú republiku založili gangstri? (05.06.2016)
Koniec na začiatku (10.04.2016)

Pavol Janík, 08. 06. 2016 | Prečítané: 10333 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore