www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @895
Počítadlo


Spam poison

Hradný remeselný rínok Uhrovec 2017

Máte záujem o účasť na farmársko-remeselníckych trhoch? Tento rok je to už tretí ročník

Pozvánka na remeselný trh

Pozdravujem vás šikovné ruky, ahojte!

Aj tento rok organizujeme na hrade Uhrovec hradný remeselný rínok – už po tretíkrát.

Uskutoční sa 6 – 7. mája 2017.

Ponúkame vám možnosť prezentovať sa u nás výtvormi remeselného charakteru. V prípade záujmu ma, prosím, kontaktujte e-mailom na: voloda.vlad@gmail.com. Kapacity sú obmedzené, a teda čím skôr sa ozvete, tým väčšia príležitosť je, že sa aj na hradný rínok dostanete.

Pár slov k organizácii

Účasť remeselníkov na rínku je dobrovoľná, bezplatná. Všetko, čo zarobíte, si aj odnesiete – príjem pre hrad vzniká na inom mieste – v hradnej kuchyni.

Ak sa rozhodnete podporiť snahu o obnovu tejto pamiatky nejakým dobrovoľným príspevkom, budeme len radi. Ak nie, ale užijete si príjemné chvíle v peknom prostredí, stále budeme radi. A ak neprídete – nuž budete nám chýbať.

Keďže nemáme hrad nafukovací, ale kamenný, počet miest/remeselníkov máme obmedzený.

Nachystané budú netradičné tržné stoly bez prestrešenia a miesta pre vlastný stánok. Oba varianty sú kapacitne obmedzené, všetko je potrebné dopredu odkomunikovať.

Máme záujem, aby sme vydržali s remeslom oba dni, keďže pondelok 8. je ešte voľno a čakáme hojno ľudí aj v nedeľu. (Aby sme neboli vykradnutí.) Návštevnosť hradu je počas tohto podujatia približne na úrovni viac ako 1 000 ľudí/deň.

Predaj začíname v sobotu najneskôr o 10.30 (to už tam ľudia pochodujú ako na parádu) a končíme o 17.30 (kto chce, môže ostať dlhšie, podľa ľudí).

Nedeľa podobne – akurát „ponáhľači“ sa pokojne môžu vytratiť aj skôr.

Doprava na hrad

Vývoz vecí na hrad budú zabezpečovať 3 džípy, aby sa stihli všetci vyviezť a rozložiť. Bolo by dobre, aby sme sa stretli do 9.00 v kameňolome v Uhrovskom Podhradí.

Ako do Uhrovského Podhradia? Použite, prosím, mapy. Keď už nájdete Uhrovské Podhradie, prejdite jedinou cestou cez obec, na jej konci sa nachádza bývalý kameňolom – parkovisko hradu Uhrovec.

V úplne ideálnom prípade by sme sa mohli stretnúť už v piatok večer, kedy by prebehlo všetko hladko a bez stresu. Potom ráno už len rozlepiť oči medzi krásnymi hradnými múrmi a pri šálke čaju/kávičky sa pomaly rozkladať. Idylka.emotikon

Ubytovanie

Pre remeselníkov prednostne ponechávame ubytovacie kapacity. 6 postelí vo vykurovanej miestnosti, asi 15 miest na matracoch pod strechou bez kúrenia, vmestí sa aj podstatne viac. V oboch prípadoch je potrebný vlastný spací vak.

Jedlo

Raňajky, desiaty, večere – vlastné zdroje. K dispozícii je sporák, rúra. Alebo stále tu budú ponúkané dobroty od kastelána. Nuž, ale za tvrdú menu.

Keďže minulý rok nám naši návštevníci pripravili „prekvapko“ (bolo na jedlo záhadne veľa remeselníkov – až toľko, ako ich tam ani neboloemotikon), tak sme sa rozhodli v tomto roku pre remeselníkov zriadiť peniažteky na stravu – každá hlava ráno dostane hlinený peniažtek, ktorý potom vymení počas dňa za ľubovoľnú poživeň z hradnej kuchyne – guláš, klobásky, koláče a čo ja viem, čo ešte pán kastelán nachystá… Snažíme sa tým predísť návštevnému príživníctvu na remeselníkoch.

Sprievodný program

Ako aj minulé roky, chvíle predaja vám spríjemní dobová hudba a aj majstri ľudových piesní. V priekope budú prebiehať ukážky psičkárov z Handlovej. Odpočinúť si môžete v putovnej čajovni, kde bude možnosť ochutnať trošku orientu (keď už ani tí Turci na hrad Uhrovský nedošli).

V prípade záujmu navštívte aj tieto stránky:

Vložil: Vladimír Žuffa.

Archív:

Hradný remeselný rínokZáujem návštevníkov o remeselné výrobkyDobová hudba na hrade Uhrovec

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Pieščanský RýnekPieščanský Rýnek
Winterova 2
921 01 Piešťany
Vytvárame priestor na prezentáciu a predaj farmárskych prebytkov a remeselníckych kúskov šikovných rúk. Znovuobjavme, čo všetko si vieme vzájomne ponúknuť.
Čerpané z: www.facebook.com/piescanskyrynek; pozri aj Pieščanský rýnek

Pieščanský Rýnek, 22. 04. 2017 | Prečítané: 7897 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore