www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @942
Počítadlo


Spam poison

Hlasovanie tretieho ročníka sexistického kixu je spustené

Sexistický kix uzatvoril nominačnú fázu s doposiaľ najvyšším počtom neetických a diskriminačných reklám

Sexistický kixVerejnosť poslala do tretieho ročníka až 112 vizuálov. Dnes ľudia začnú v hlasovaní rozhodovať o tom, ktorá reklama si zaslúži anticenu.


Verejnosť od 6. novembra 2018 môže hlasovať v anticene Sexistický kix a rozhodnúť, ktoré z nominovaných reklám považuje za najsexistickejšie. Oproti minulým ročníkom je v tohoročnej anticene na výber až 112 reklám, čo je rekordný počet.

„Prekvapil nás vysoký počet nominácií. Ľudia zjavne aktívne využívajú možnosť prejaviť svoj nesúhlas so sexistickou reklamou aj prostredníctvom nominovania na anticenu. Môžu tak vyjadriť svoj odmietavý názor a zároveň poukázať na konkrétne sexistické prvky, ktoré im v reklamách prekážajú,“ vysvetlila Jitka Dvořáková, spoluorganizátorka anticeny Sexistický kix.

Hlas môže dostať kandidát na primátora aj polícia

Verejnosť môže pri hlasovaní natrafiť aj na sexizmus v komunikácii verejnej inštitúcie. Reč je o Polícii Slovenskej republiky. Na sociálnych sieťach uverejnila fotografiu, ktorou zredukovala ženu v policajnej službe na sexuálny objekt. Reklama zdvihla vlnu kritiky a získala nomináciu v Sexistickom kixe.

Polícia Slovenskej republiky

Medzi nominácie sa dostala aj politická kampaň kandidáta na primátora, ktorý vďaka neokrôchanému jazykovému dvojzmyslu kandiduje nielen v komunálnych voľbách, ale aj v anticene Sexistický kix.

Michal Pliešovský

Sexisticky sa prezentujú malé firmy, ale aj veľké značky

Medzi nominovanými sú rôzne drobné firmy, ako napríklad stavebné spoločnosti, kluby či reštaurácie. Z väčších značiek sa objavili mená ako Bernard, SND, Bory Mall, Tatrakon, Dermacol či Heuréka.

„Verejnosť rozhorčila aj kontroverzná kampaň klenotníctva Aurum, ktorá v poslednom období zaplavila verejný priestor. Spoločnosť sa už v minulosti prezentovala sexistickými reklamami a zjavne v tom trende pokračuje naďalej. Ľudia však zareagovali a početnými nomináciami ukázali svoj nesúhlas,“ povedala Diana Gregorová, spoluorganizátorka anticeny Sexistický kix.

Klenotníctvo Aurum

Sexualizácia, rozkúskované telá či rodové stereotypy v reklame pretrvávajú

Sexualizácia, využívanie rodových stereotypov či častí ľudských tiel sa v sexistických reklamách objavujú pomerne často. Výnimkou nie sú ani tohtoročné nominácie.

Jedným z príkladov je reklama pizzerie, ktorá zobrazuje polonahú ženu bez súvislosti s produktom a kvázi vtipne poukazuje na stereotypné atribúty „správnej ženy“. Vizuálne zobrazenie ženy v neprirodzenej sexualizovanej pozícii je navyše ponižujúce a dehonestujúce, hoci má zrejme pôsobiť vyzývavo a upútať pozornosť.

Pizza TUSI

Verejnosť môže hlasovať do začiatku decembra

Za najsexistickejšiu reklamu môže verejnosť hlasovať do 1. decembra 2018, pričom možno udeliť ľubovoľný počet hlasov, teda ako „kix“ označiť viacero reklám. Výsledky hlasovania širokej verejnosti aj odbornej poroty budú vyhlásené 3. decembra 2018 o 14.30 h v bratislavskom Satori Stage.

Pod čiarou

O iniciatíve Sexistický kix:

Iniciatíva Sexistický kix vznikla v roku 2016 pod hlavičkou mimovládnej organizácie Aliancia žien – Cesta späť. Spolupracuje s mimovládnymi organizáciami ASPEKT a Nesehnutí, ktoré organizuje anticenu Sexistické prasátečko v Českej republike. Anticenu Sexistický kix podporujú aj Klub reklamných agentúr Slovenska a Rada pre reklamu.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Aliancia žien SlovenskaAliancia žien Slovenska
Mimovládna organizácia, ktorá vznikla v roku 1994, sa venuje monitorovaniu implementácie medzinárodných dokumentov k problematike žien, ich prekladom a vydávaniu. Venuje sa aj konkrétnej práci proti násiliu na ženách. Poskytuje krízové sociálno-právne poradenstvo (SOS linka 0903 519 550 od 9.00 – 17.00 h, v ostatných časoch volajte národnú linku na 0800 212 212), psychologickú a právnu pomoc. Zaoberá sa aj legislatívnymi aspektmi násilia páchaného na ženách.
V roku 2000 Aliancia žien Slovenska zriadila telefónnu linku pre obete domáceho násilia, ktorá sa neskôr rozšírila na krízové centrum. Dnes tu pracujú poradkyne so špecializáciou na domáce násilie, psychologičky, právničky a právnici, a stále sa školia noví odborníci a odborníčky. Keďže sme objavili, že zákony týkajúce sa domáceho násilia, sú nedostatočné, začali sme pripravovať s viacerými právničkami a právnikmi ich novelizáciu. V októbri 2001 boli novely zákonov pripravené a v júni 2002 ich schválil parlament. V tom istom roku a s pokračovaním v roku 2002 vznikla v spolupráci s ďalšími organizáciami kampaň 5. žena, ktorá mala za cieľ informovať verejnosť o probléme domáceho násilia.
Čerpané z: www.alianciazien.sk

Aliancia žien Slovenska, 06. 11. 2018 | Prečítané: 656 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Moje poznámky
07-08-20 * 11:09
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore