www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @890
Počítadlo


Spam poison

Finále Braillovskej olympiády

Bodkobranie

BodkobranieÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyhlásila 14. marca t. r. prvý ročník Braillovskej olympiády. Táto je výsledkom inovácie celoštátnej Súťaže v čítaní a písaní Braillovho písma, ktorú ÚNSS organizovala v rokoch 1992 – 2015. Jej poslaním je propagácia Braillovho písma ako nástroja gramotnosti nevidiacich ľudí a podpora jeho výučby.

„Tradičné súťaže v čítaní a písaní Braillovho písma sme v tomto ročníku rozšírili o ďalšie dve disciplíny – Korektúra textu a Lekáreň,“ hovorí koordinátor projektu Josef Zbranek.

„Usilujeme sa tak zatraktívniť toto podujatie a zvýšiť záujem o používanie a výučbu Braillovho písma.“

Štyroch kvalifikačných kôl, prebehnuvších v Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach a v Martine, sa zo 48 prihlásených pustilo do boja 41 súťažiacich.

V dňoch 17. až 19. novembra 2017 prebehne v Mestskej knižnici na Kapucínskej v Bratislave finále Braillovskej olympiády. Z dvadsiatich postupujúcich z celého Slovenska bude súťažiť šestnásť aktívnych používateľov reliéfneho písma. Slávnostný galavečer s názvom Bodkobranie bude súčasťou Noci divadiel 2017 a ÚNSS ho pripravila v spolupráci s VŠMU. Návštevníci sa na ňom hravou formou oboznámia s princípom Braillovho písma, jeho čítania a písania. Dvojice zložené z víťazov Braillovskej olympiády – nevidiacich používateľov Braillovho písma a budúcich hercov – študentov 2. ročníka VŠMU budú čítať dialógy zo Shakespearovho Sna noci svätojánskej a Othella, a z Moliérovho Mizantropa. Bodkobranie sa uskutoční 18. novembra 2017 o 19.00 v Divadelnej sále VŠMU na Svoradovej 4 v Bratislave. Vstup je voľný.

Akcia sa koná s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a spoločnosti Novartis Slovakia.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ÚNSSÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
Slovak Blind and Partially Sighted Union
– je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Poslaním ÚNSS je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.
Čerpané z: www.unss.sk

ÚNSS, 18. 11. 2017 | Prečítané: 543 | Rubrika: Súťaže

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore