www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @611
Počítadlo


Spam poison

Fico s Kaliňákom spôsobili, že ľudia neveria pokroku vo vyšetrovaní. Poctivým policajtom držíme palce

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k zadržaniu podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, a k ďalším aktuálnym témam

Napriek našej ostrej kritike vedenia ministerstva vnútra či polície veríme, že v jej radoch je veľa čestných a zodpovedných ľudí, ktorí vedia, že vražda dvoch mladých ľudí bude ešte dlho traumatizovať spoločnosť. Reagoval predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík na zadržanie podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Trest si musí odpykať objednávateľ aj ľudia s krvou na rukách – bez ohľadu na motív alebo názory vlády, ulice, opozície či médií. Keď sa dokáže, že zadržaní sú skutoční páchatelia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, bude to dôležitá správa pre celé Slovensko. Držíme poctivým policajtom palce,“ uviedol Richard Sulík.

A doplnil:

„Je mi však osobne ľúto, že ani po správe, na ktorú dlhé mesiace čakala celá krajina, nemôžeme byť pokojní a spoľahnúť sa na autority. Čelíme kríze dôvery, ktorá má spoločných dvoch menovateľov: Roberta Fica a Roberta Kaliňáka. Je možné, že vo vyšetrovaní nastal naozaj posun, ale nikto im neverí, pretože desať rokov podrývali autoritu polície dosadzovaním svojich ľudí na vedúce pozície. Pýtam sa, či sú teraz spokojní.

Podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka, ak sa ukáže, že polícia dosiahla progres, tak to nie je vďaka tejto koalícii, ale napriek nej.

Ľubomír Galko na tlačovej besede zároveň nadviazal na slová Richarda Sulíka, keď v súvislosti s voľbou policajného prezidenta poznamenal, že protežovanie skompromitovaných nominantov dôveru ľudí v štátne orgány nevzbudzuje.

„Vládny návrh voľby policajného prezidenta pokladáme za priehľadnú snahu koaličných strán udržať si kontrolu nad Policajným zborom aj po tom, keď prídu o moc. Darmo však dnes vládna koalícia stavia hrádze pred príchodom spravodlivosti, jej snahy sú zbytočné. Len zosilňujú v spoločnosti dopyt po zmene a presvedčenie, že slovenskú politiku vďaka stranám SMER – SD, SNS a MOST – HÍD ovládol organizovaný zločin, a s tým treba rázne skoncovať,“ poznamenal Ľubomír Galko.

Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová uviedla, že ďalším dôkazom snahy vládnej koalície a špeciálne strany SMER – SD o zabetónovanie tzv. „našich ľudí“ v dôležitých funkciách je voľba ústavných sudcov.

„Návrhy vládnej koalície na voľbu ústavných sudcov sú len zásterka, aby všetko zostalo po starom. Súčasný mechanizmus voľby im totiž zabezpečí, že ústavný súd na dlhé obdobie totálne ovládnu nominanti súčasnej vládnej koalície. Tej koalície, ktorá uviazla v kriminálnych kauzách a doslova zadusila vládu zákona a spravodlivosť na Slovensku,“ povedala Jana Kiššová.

Na záver dodala:

Slovensko čelí reálnej hrozbe, že tak ako Policajný zbor aj Ústavný súd SR prestane byť nástrojom spravodlivosti a ocitne sa v rukách rôznych koaličných mafií. Je našou najvyššou prioritou tomu zabrániť.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

Dôverujete polícii? Dôverujete policajtom z Policajného zboru SR?

Áno (celkom) (Počet hlasov: 87)
(33.33 %)

Väčšinou áno (Počet hlasov: 55)
(21.07 %)

Väčšinou nie (Počet hlasov: 42)
(16.09 %)

Nie (celkom) (Počet hlasov: 77)
(29.50 %)Celkom hlasovalo: 261

SaS, 28. 09. 2018 | Prečítané: 174 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (19 hl.)
 
Nie (20 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 39
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore