www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @815
Počítadlo


Spam poison

Festival umeleckej tvorby o horách predstavuje program

Horalfest 2016

HoralfestHorský internetový klub (HIK) v spolupráci s mestom Ružomberok, Zväzom slovenských fotografov a cestovateľským portálom Infoglobe organizujú v poradí už 9. ročník medzinárodného festivalu umeleckej tvorby o horách – HORALFEST 2016, ktorý vôbec po prvýkrát opustí oblasť Vysokých Tatier a presunie sa do mestského prostredia.

V dňoch 11. a 12. novembra 2016 budú patriť priestory Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku horalom, ktorí budú súťažiť v troch tradičných kategóriách, t. j. film-video, fotografia a literatúra na témy súvisiace s prírodou, horami a aktivitami, či osudmi ľudí v nich.

Festival Horalfest 2016 prinesie do mesta Ružomberok bohatý program nielen pre súťažiacich, ale aj pre širokú verejnosť. Súťažiaci účastníci sa môžu tešiť na tematické workshopy či verejné prezentovanie ich tvorby. Návštevníci si zas môžu vychutnať fotografické výstavy, projekcie outdoorových filmov, ale i besedy s výnimočnými hosťami.

Horalfest 2016Festival začne v piatok 11. 11. slávnostnou vernisážou spojenou s oceňovaním víťazov celoslovenského podujatia Horský fotomaratón vo foajé Veľkej dvorany. Následne sa program presunie do kinosály, kde prebehne oficiálne otvorenie festivalu, po ktorom sa môžete tešiť na besedu s horolezeckou legendou Mariánom Šajnohom, ktorý poodhalí svoju diagnózu horolezca. V kresle ho vystrieda zástupca mladšej generácie horalov, a to známy horský dokumentarista Rasťo Hatiar, ktorý vás vtiahne do fascinujúceho sveta outdoorovej dokumentaristiky. Besedy obohatí aj premietanie filmu Obyčajní chlapci či hudobné vystúpenie miestneho folklórneho súboru Salatin. Piatkový večer ukončia projekcie súťažných a nesúťažných outdoorových filmov.

Od sobotného rána 12. 11. na súťažiacich i návštevníkov festivalu čakajú workshopy s odbornými garantmi, ktoré vystrieda voľný festivalový program. V rámci neho môžete zažiť komentovanú prehliadku mesta Ružomberok, turistickú vychádzku na neďaleký vrch Čebrať či vyskúšať si umelú lezeckú stenu.

Neskoršie poobedie bude v znamení projekcie filmov, ktoré vystrieda slávnostný Večer víťazov. Ten bude v znamení vyhlasovania výsledkov a odovzdávania cien tým najlepším účastníkom Horalfestu. Chýbať nebudú ukážky z ocenených diel, ako aj špeciálni hudobní hostia zo zahraničia v podaní speváčky Claari či Miloša Doležala jr. Záver podujatia spestrí tombola.

Horalfest 2016

Počas konania festivalu budú k dispozícii aj prezentačné stánky, kde si verejnosť môže odniesť zaujímavé materiály nielen zo Slovenských hôr. Vstup na festival je voľný.

Kompletný festivalový program nájdete na www.horalfest.sk v sekcii Program. Upozorňujeme, že na niektoré časti sprievodného programu je potrebná registrácia vopred.

Tešíme sa na vás – Horám zdar.emotikon

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Hory.skHorský internetový klub
– občianske združenie
Vysoké Tatry
Čerpané z: www.hory.sk

Horský internetový klub, 19. 10. 2016 | Prečítané: 551 | Rubrika: Súťaže

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (15 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 28
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore