www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @867
Počítadlo


Spam poison

Falošný ateista z dielne bigotného katolíka?

Mám silné podozrenie

V júni (a možno aj skôr) bulvárny katolík s prezývkou Tvojoponent začal šíriť reči o tom, že ateisti sú zvieratá. Vyjadril som sa k jeho táraninám v článku Ukážka, ako vzniká kresťanský bulvár. V článku som napísal slová, o ktorých som netušil, že sa môžu začať naplňovať.

„Keď som mu pokojne povedal, že som nikdy nič také netvrdil, zľakol sa, že sa mu toto jeho klamstvo nepodarí nijako potvrdiť, tak začal vymýšľať rôzne zákerné úskoky. Vytvoril tému s názvom: Sú ateisti zvieratá? A čakal. Ako pytliak, či sa niekto chytí do jeho pasce, ktorú nastražil.“

Tou pascou, zdá sa mi, je teraz nedávno vytvorený nový účet na Facebooku s názvom Marky Balaga. Podľa časovej osi vidím, že prvý príspevok má z 21. júla 2018. Balaga nemá tam žiadnych priateľov. A prakticky tam nemá ani žiadne relevantné príspevky. Je to tzv. mŕtvy účet na Facebooku, alebo živoriaci účet. Dal by som prednosť presnejšiemu pomenovaniu, že ide o falošný účet, a mám silné podozrenie, že ho nevytvoril ateista, ale nejaký náboženský agent provokatér. Len, aby sa neukázalo, že ide o nadprácu práve toho bulvárneho katolíka s prezývkou Tvojoponent.

Neviem, či sa niekde inde Balaga vyjadruje, alebo má len zopár príspevkov, možno len jeden má na facebookovom účte Ateisti.sk, ale v utorok 14. augusta 2018 o 10.22 h tam napísal (sic!):

„Z nášho ateistickeho pohľadu na svet nevidím žiaden dôvod sa rozhorcovat nad rasizmom. Sme len vyššie vyvinuté zvieratá, nemáme duse a nad nami nesedí žiaden pán bozko, ktorý by dával ľuďom väčšiu hodnotu ako zvieratám. Práve to robia veriaci, vymysleli si pán bozka, ktorý stvoril ľudí na svoj obraz a preto sú ľudia podľa veriacich niečo viac ako len obyčajné živočíchy v histórii evolúcie. Čiže ano, človek, ktorý verí v pán bozka by nemal byť rasistom, je to proti jeho viere. Ale my ateisti už len z princípu ateizmu musíme odmietnuť také somariny. Sme len obyčajné zvieratá, nič viac. Silnejší vyhráva nad slabším atď atd“

Neviem, za koho hovorí, keď používa slovo „nášho“. Text je napísaný tak primitívne, že pochybujem, že to napísal ateista. Mne sa skôr vidí, že za tým stojí spomínaný katolík v snahe „akože dokázať“, že sú ateisti, ktorí majú podobné morálne vlastnosti ako mnohí veriaci v nejakého boha, počnúc rasistami z organizácie Ku Klux Klan, ktorí sa nazývajú aj „Bieli rytieri“. Rasizmus je nevedecké učenie o nerovnosti ľudských rás. Pokračovať môžem spomenutím extrémistickej kresťanskej baptistickej cirkvi vo Westboro v USA. Alebo Islamským štátom.

Bagala sa objavil na scéne po nešťastnom neúspechu katolíka spraviť z ateistov zvieratá. A zrazu, pri mizivom počte príspevkom, sa zameral akurát na to, že on je len obyčajné zviera. Nielen on, ale aj tí jeho „naši“.

Môžem sa mýliť, ale chcem aj verejne povedať svoj názor. Tak, ako kedysi vznikla falošná stránka s kvetinovým ateizmom, tak teraz sa toto podobne prejavuje so zvieracím ateistom. Ako som vtedy hneď pochopil, že Rajen nie je ateista, ale ide o karikatúru ateizmu, tak aj tentoraz podľa môjho názoru ide len o provokáciu, o karikatúru rasistického ateistu.

Nikto si toho Bagalu nevšimol, len bigotný katolík s prezývkou Tvojoponent, a hneď „hurá“, chváli sa, že našiel ďalšieho ateistu, ktorý je obyčajné zviera. Raz darmo, keď medzi ateistami sa ťažko hľadajú ľudia, ktorí by tvrdili, že sú tiež zvieratá, tak si ich musí kresťan vyfabrikovať. Aby mal potom čo kritizovať.

Mne tento typ správania pripomína podpálenie Ríšskeho snemu (Reichstagu) 27. februára 1933. Nacisti nevedeli, ako kriminalizovať komunistov, tak nafingovali požiar. Nacisti zneužili požiar vo svoj prospech na propagandu nacistickej ideológie so snahou vytvoriť zdanie, že komunisti chceli spáchať puč.

Kresťan Tvojoponent nevie, ako kriminalizovať ateistov, tak vznikajú rôzni rajenovia alebo bagalovci. Ja si myslím, že ide o fiktívne postavy, ktoré sú vytvárané tzv. agentmi provokatérmi, a Tvojoponent si podľa mňa zaslúži toto pomenovanie.

Katolík Tvojoponent používa viacero prezývok. Pri Rajenovi bolo podozrivé, že Rajen sa prvýkrát vyskytol kvôli Cibrinkovi, čo je jedna z prezývok Tvojoponenta. A teraz sa Bagala opäť vyskytol prvýkrát kvôli Tvojoponentovi. Pre mňa to nie je náhoda, ale snaha vyrobiť nejakého obskúrneho ateistu. A kresťana vôbec netrápi, že ide o vymysleného ateistu, o fikciu. Kresťania radi vydávajú rôzne fikcie za pravdivé udalosti. Takže nič nové pod slnkom.

Čas ukáže, či sa mýlim.

Zdroj video záznamu: Ateisti.sk.

Archív:

Ďaľší ateista priznáva svoju zvieraciu podstatu (sic!)FB Ateisti.sk 10. 8. 2018Marky BalagaMarky Balaga

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 26. 08. 2018 | Prečítané: 563 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (18 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 70
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore