www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @606
Počítadlo


Spam poison

Európsky deň jazykov

26. september

Za výučbu cudzích jazykov ocenili učiteľku z Čadce a školy z Prievidze a Košíc

Prínos škôl a učiteľov v oblasti vyučovania cudzích jazykov ocenili dňa 24. septembra 2010 v Bratislave v rámci iniciatív Európskej komisie Európsky učiteľ jazykov roka a Európska značka pre jazyky.

Spomedzi jazykárov vybrala hodnotiaca komisia v 6. ročníku súťaže učiteľku biológie a chémie v anglickom jazyku Ivanu Zemiakovú z Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci. Certifikát Európska značka pre jazyky získala za projekt v nemeckom jazyku Partnerstvo medzi školami Prievidza – Hartberg Stredná odborná škola obchodu a služieb v Prievidzi. Rovnaké ocenenie si prevzali aj zástupcovia Súkromnej základnej školy na Starozagorskej ulici v Košiciach za projekt v anglickom jazyku Progresívne prístupy vo výučbe cudzích jazykov.

Európsky deň jazykov

Certifikáty, ktoré si ocenení prevzali, podpísala členka Európskej komisie zodpovedná za vzdelávanie, kultúru, viacjazyčnosť a mládež Androulla Vassiliouová a minister školstva, vedy, výskumu a školstva SR (MŠVVaŠ SR) Eugen Jurzyca. Za MŠVVaŠ SR oceneným pedagógom zablahoželal vedúci služobného úradu Miroslav Siváček, ktorý sa im vo svojom príhovore poďakoval za ich inovatívny prístup k práci a súčasne ocenil zvyšujúcu sa úroveň jazykového vzdelávania na Slovensku.

Národným koordinátorom oboch súťaží je SAAIC – Národná agentúra Programu celoživotného vzdelávania pod záštitou MŠVVaŠ SR. Slávnostné odovzdanie certifikátov sa uskutočnilo ako súčasť osláv Európskeho dňa jazykov, ktorý pripadá na 26. septembra. V už tradičnej Uličke jazykov na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa návštevníci môžu opäť zoznámiť s činnosťou zahraničných kultúrnych inštitútov, Zastúpenia Európskej komisie v SR či Informačnej kancelárie Rady Európy.

Fotogaléria

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Mgr. Miriam Žiaková
– riaditeľka odboru masmediálnej politiky
a hovorkyňa ministerstva
Čerpané z:
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Miriam Žiaková, 25. 09. 2010 | Prečítané: 2951 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore