www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @602
Počítadlo


Spam poison

Druhý večer nepokoja

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Druhý večer nepokojaV poradí druhý večer nepokoja sa uskutoční vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach (Hviezdoslavova 5) vo štvrtok 9. októbra 2014 o 16.30. Privítame na ňom uznávanú slovenskú spisovateľku Janu Bodnárovú a prozaika Milana Čarňanského, ktorí nám v zaujímavom rozhovore a tiež prostredníctvom autorského čítania sprostredkujú svoju literárnu tvorbu. Hudobne ich bude dopĺňať džezové duo Peter Telepčák a Ján Smriga.

Tešíme sa na vás a vaše (možno aj znepokojujúce) otázky.

Jana Bodnárová (1950) je slovenská prozaička, poetka, scenáristka a dramatička. Vyštudovala dejiny umenia na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Po štúdiách pracovala ako pamiatkárka pri záchrane umelecko-historických pamiatok. Písala články a štúdie o súčasnom výtvarnom umení. Od začiatku 90. rokov sa venuje takmer výlučne literárnej činnosti. Je autorkou viacerých kníh próz (Aféra rozumu, Neviditeľná sfinga, Z denníkov Idy V., Bleskosvetlo/Bleskotma, Závojovaná žena, 2 cesty, Tiene papradia, Insomnia), básnických zbierok (Terra nova, ŠE – PO – TY, Blíženci /piesňové texty vydané pod menom Johanna Blum/, Z periférií), kníh pre deti, rozhlasových hier a televíznych scenárov. Od polovice 90. rokov sa venuje aj tvorbe a prezentácii video performancií. Pôsobí v Košiciach.

Milan Čarňanský (1959) je absolventom Vysokej škole technickej v Košiciach, odbor banská geológia. Po ukončení štúdia pracoval ako geofyzik v podniku Geologický prieskum. V súčasnosti pracuje ako úradník v štátnej správe. Prvé poviedky publikoval v literárnych časopisoch a novinách (Dotyky, Literárny týždenník, Slovenské pohľady, Nedeľná Pravda) a prezentoval sa aj na literárnych súťažiach Jašíkove Kysuce či Literárny Zvolen. Je autorom niekoľkých prozaických kníh (Presýpacie more, V spleti ciest, Zberateľ, Zmluva s diablom, Praskanie dreva, Malé životy). Okrem prózy sa venuje aj rozhlasovej tvorbe. Žije a tvorí v Spišskej Novej Vsi.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 30. 09. 2014 | Prečítané: 552 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore